Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sēne

Sestdien Slīteres Nacionālajā parkā notiks sēņu diena

Lai iepazītu gan pazīstamās, gan mazāk zināmās sēnes un informētu par sēņu dažādo izmantošanu, Slīteres Nacionālais parks sestdien, 28. septembrī, aicina uz sēņu dienu Dundagas novadā pie Šlīteres mežniecības.

Noslēdzies konkurss "Dienas sēne"

Piesaistot aizrautīgu sēņotāju un ne mazāk aizrautīgu fotografēšanas entuziastu uzmanību, noritējusi ikgadējā akcija Dienas sēne. Akcija notika no jūlija līdz pat sēņu laika beigām jau īstā rudenī, ikviens sēņotājs bija aicināts fiksēt savus skaistākos atradumus fotogrāfijās, papildināt tos ar stāstiem un sūtīt Dienai. Gaidīti un arī sagaidīti tika gan lielāko un skaistāko sēņu foto, gan sēņu klājieni mežā, neparasti saaugušas sēnes, sēņu veidoti raganu riņķi, kā arī citas interesantas sēņu pasaules parādības, kas tika fiksētas atraktīvās, jautrās un arī poētiskās fotogrāfijās.

Alūksnes apkaimē atrasta ļoti reta sēne

Trešdien, 25. aprīlī, Alūksnes apkaimē atrasta ļoti reta sēne – Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītā Toverīšu sarkosoma, kuru nejauši uzgājuši dabas pētnieki. 

Vēdekļa sārtene - gada sēne

Latvijas Mikologu biedrība par gadas sēni 2012. izvēlējušies vēdekļa sārtaini Rhodotus palmatus. Tā ir ļoti reta un ļoti krāšņa sēne, kas aug uz vīksnas un gobas koksnes vēlā rudenī. Tās krāsojums ir no rožaina līdz spilgti sārtai, oranžai krāsai.1785. gadā sēni pirmo reizi aprakstījis (ar nosaukumu Agaricus palmatus) franču zinātnieks Džons Bujārs.

Tuvojas nakts sēņošanas čempionāts

9.septembrī Pasaules Dabas Fonds organizē Nakts sēņošanas čempionātu. Tas ir  labdarības pasākums ar mērķi piesaistīt līdzekļus Pasaules Dabas Fonda darbībai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide