Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Smilšu skulptūras

FOTO: Smilšu skulptūras Jelgavā

Šogad smilšu skulptūras Jelgavā veidoja 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm – Latvijas, Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV. Interpretējot festivāla tēmu Antīkā pasaule, mākslinieki aicināja aizdomāties gan par eksistenciāliem jautājumiem, gan par mūsdienu cilvēka vērtību skalu, salīdzinot to ar seno noslēpumu pasauli.

FOTO: Mākslinieces no Latvijas smiltīs atdzīvina Nīderlandes reģiona aizvēsturi

Maijā Nīderlandes pilsētā Zuidlarenā atklāts Starptautiskais smilšu skulptūru parks, kura tapšanā ar saviem darbiem piedalījās arī divas latviešu tēlnieces Agnese Rudzīte-Kirillova un Inese Valtere-Ūlande kopā ar kolēģi Donātu Mockus, Latvijā dzīvojošu lietuviešu tēlnieku.Starptautiskais smilšu skulptūru parks izveidots īpašā vietā – Nīderlandes  "Stounhendžā", kur atrodas lielākie un apmēram piecus tūkstošus gadu seni akmens krāvumi.

Smilšu skulptūru konkursā latviešiem pirmās vietas

No Šveices Starptautiskā Roršahas smilšu skulptūru konkursa ar uzvarām atgriezušies Latvijas tēlnieki Kārlis Īle un Agnese Rudzīte. Mākslinieki pirmo vietu ieguvuši komandu sacensībās un Kārlis Īle galveno balvu izcīnījis arī individuālajās sacensībās zibensturnīrā.

FOTO: Rīgas radošo smilšu skulptūru parks

Radošajā smilšu skulptūru parkā Magic Sand Riga uz AB dambja ir aplūkojamas desmit profesionālu tēlnieku veidotas skulptūras. Vienpadsmitā, ko veidos tēlnieks Uldis Zariņš, taps no 18. līdz 26.jūlijam parka apmeklētāju acu priekšā un tās tēma būs Skandāls. Bērniem Magic Sand Riga parks ir īpaši interesants, jo tajā atrodas Latvijas lielākā smilšu kaste, kurā var būvēt pilis, rakt bedres un spēlēt spēles.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide