Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Stādi

Audzējam stādus paši

Februāra beigas un marta pirmā puse ir īstais laiks, kad sākt sēt.

Latvijas Valsts meži šogad eksportējuši jau 9,4 miljonus stādu

Šā gada desmit mēnešos AS Latvijas Valsts meži (LVM) struktūrvienība LVM Sēklas un stādi realizējusi 44 miljonus stādu, no kuriem 9,4 miljoni eksportēti ārvalstu klientiem, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar pērn visa gada laikā eksportētajiem 8,8 miljoniem stādu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Līdz ar siltumu aug zaļums: Laiks sēt un stādīt

Daudzi no sagatavošanās darbiem dārzkopības sezonas sākumam jau paveikti, bet maijs ir tas laiks, kad aktīvi darboties, iekārtojot dobes, stādot iepriekš sasētās un izpiķētās puķes un dārzeņus, kā arī citus augus. Par maijā veicamajiem piemājas un dārza darbiem stāsta Jāņa Aldermaņa dārzniecības direktore, bioloģijas zinātņu doktore Vija Rožukalne.

Zemes dienā aicina uz Urbānās Dārzniecības Darbnīcu

Katru gadu 22.aprīlī vairāk kā miljards cilvēku visā pasaulē (Rīgā, Riodežanero, Romā u.c.) stāda kokus, tīra pludmales un iesaistās dažādās ar vides uzkopšanu un saudzēšanu saistītās aktivitātēs. Šī gada tēma ir Zaļās pilsētas. Lai atzīmētu šo dienu, biedrība homo ecos: aicina piedalīties Urbānās Dārzniecības Darbnīcā, kur ne tikai pastāstīsim par tādām interesantām tēmām kā mājas kompostēšana, rūpēšanās par augiem un plastmasas pudeļu pārveidošana puķu/stādu vietnēs, bet arī nodosimies praktiskām lietām – sava vertikālā dārza veidošanai. 

Botāniskajā dārzā magnoliju ziedēšanas laikā rīko Pavasara svētkus

Rīgas Botāniskajā dārzā, sākot ziedēt magnolijām, tiek rīkoti Pavasara svētki, kuru laikā ikviens dārza apmeklētājs varēs izstaigāt pavasara puķu takas un priecāties par Latvijā lielāko ziedošo krūmu kolekciju, iegādāties dārzkopības preces, kā arī piedalīties sēklu maiņas pasākumā un diskusijā par sēklu daudzveidības saglabāšanu. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide