Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tirdziņos, izstādēs, dārza svētkos un viesos pie stādaudzētājiem

Jūnijs ir izstādēm un tirdziņiem bagāts mēnesis, arī dārzkopju pieredzes apmaiņas jomā, jo klāt ir ziedēšanas pilnbrieds un ražas laiks. Jāsaplāno, kas interesē, un jādodas apskatīt!

 

Īrisu parāde

No 6. līdz 10. jūnijam Latvijas Dabas muzejā apskatāma īrisu izstāde Lielziedu īrisi 2018

Vasara ir sākusies ar lielu karstumu, kas palīdzējis krāšņi uzziedēt jūnija dārza karaļiem – īrisiem. Pateicoties to pārsteidzošajai krāsu un ziedu formu dažādībai, īrisi kļūst arvien populārāki, un tie pa kādam ceram atrodami teju katrā piemājas dārziņā.

Neskatoties uz to, ka īrisi asociējas tikai ar dažām dārzos sen audzētām šķirnēm, Latvijā aktīvā audzēšanas apritē ir vairāk nekā 1000 bārdaino īrisu šķirņu. Izstādē būs aplūkojamas ap 200 vidējo un augsto īrisu šķirnes un to hibrīdi. Šogad, atzīmējot valsts simtgadi, īpaši tiks izceltas Latvijas selekcionāru radītās šķirnes, kas ir īpašas ar savām skaistajām ziedu formām un bārkstainajām ziedlapu malām. Latvijas selekcionāri rūpējas, lai viņu radītajos ziedkātos būtu vismaz septiņi, deviņi ziedi, kas nodrošina ilgāku ziedēšanu, un tās būtu piemērotas audzēšanai mūsu klimatiskajos apstākļos. Izstādes laikā Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības biedri sniegs konsultācijas par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

Īrisi būs apskatāmi arī Liepājas Latviešu biedrības namā no 14. līdz 16. jūnijam.

 

Reibinošās peonijas

No 13. līdz 17. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs tradicionālā peoniju izstāde, kurā būs eksponētas vairāk nekā 200 šķirnes, sastapsiet arī kolekcionārus un varēsiet saņemt speciālistu konsultācijas par audzēšanu. Peoniju svētki notiks daudzviet Latvijā, piemēram, 9. un 10. jūnijā un 16. un 17. jūnijā Kuldīgas novada Pelču saimniecībā Ziedoņi, kur greznojas 400 lakstaino un 35 krūmpeoniju šķirnes. Savukārt 17. jūnijā Kalsnavas arborētumā varēs baudīt gan pēdējā laikā latviešu tik iemīļoto peoniju jeb pujeņu ziedēšanu, gan izstaigāt dendroloģiskos stādījumus gida pavadībā.

 

Zāļu dienas

16. jūnijā Nacionālajā botāniskajā dārzā norisināsies Zāļu dienas stādu gadatirgus. Bet vasaras saulgriežu sveikšanas pasākums Vakars pie jāņuguns Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks 19. jūnijā. 

Botāniskajā dārzā visu jūniju notiek arī dažādas augu izstādes un meistarklases, kā arī vasaras gaitā iespējams apmeklēt nodarbības par ārstniecības augiem. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 378

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vitamīnus saņem no publikas

Saldus pusē viņi ir populāri. Nospēlēt vidēji 45 koncertus gadā senioru vecumā nav nieks! Satikties ar Saldus senioru akordeonistu ansambli Akords iesaka gan pašvaldībā, gan Saldus Tūrisma inf...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits