Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Sudāna

Sudāniešu cīņa nav galā

Āfrikas valsts Sudānas pilsoņi panāca, ka tiek gāzts autoritārais prezidents Omars el Bašīrs, taču viņu vēlmei pēc demokrātijas ceļā stājās militārā hunta. Opozīcija un armija noslēdz vienošanās par pārejas valdības izveidi, bet tikai retais nešaubās, vai ģenerāļi turēs vārdu.

ANO: Dienvidsudānas bēgļu skaits pārsniedzis 1,5 miljonus

Kopš Dienvidsudānā sākās pilsoņu karš valsti pametuši vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku, piektdien paziņojusi ANO bēgļu aģentūra UNHCR, piebilstot, ka tā ir trešā lielākā bēgļu krīze pasaulē pēc Sīrijas un Afganistānas.

ĀM ceļotājiem iesaka neapmeklēt Dienvidsudānu

Kopš 7. un 8.jūlijā notikušajām sadursmēm starp valdības un opozīcijas spēkiem drošības situācija Džūbā strauji pasliktinājusies - notikuši vairāki incidenti un apšaudes, cīņas un vardarbīgi noziegumi joprojām turpinās, tādēļ Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) ceļotājiem stingri iesaka neapmeklēt Dienvidsudānu.

Dienvidsudānā bez palīdzības palikuši 300 000 cilvēku

Vairāk nekā 300 000 Dienvidsudānas civiliedzīvotāju valsts ziemeļos palikuši bez izdzīvošanai nepieciešamās palīdzības, jo to smago kauju dēļ pametusi ANO un palīdzības organizācijas, pirmdien paziņoja ANO.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide