Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +10 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Suņi

Biežas kļūdas suņa barošanā

Barojot suņus, cilvēki mēdz pieļaut kļūdas – nezināšanas, finansiālo iespēju, pieraduma dēļ. Kā norāda Barbora.lv uzrunātā kinoloģe Laura Blumberga, viena no izplatītākajām kļūdām ir dot sunim vārītus kaulus. "Termiski apstrādāts kauls (tas attiecas arī uz grilēšanu) kļūst neizturīgs, lūst ļoti asās šķēpelēs. Veterinārārsti saka, ka tas ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc suņiem nepieciešams veikt pēkšņas operācijas, – kauli ieduras dzīvnieku barības vadā, zarnās. Tas attiecas arī uz kaķiem.

Suns visu grauž un spēlējoties kož rokās

Lasītājs jautā: tikko no patversmes paņēmām divus gadus vecu suņu meiteni (bezšķirnes, līdzīga vācu aitusunim). Patversmē bijusi ļoti paklausīga un mierīga. Tur dzīvojusi tikai divas nedēļas. Atvedot uz mājām, jau otrajā dienā sāka visu grauzt – sākot no bumbiņām līdz pledam – un spēlēšanās uzplūdos vāji kost rokās cilvēkiem. Kāpēc viņa tā uzvedas, un ko var darīt saimnieks?

Suņa riešana un paklausība

Lasītājs jautā: vai un kā sunim – divus gadus vecam špicam – var iemācīt neriet? It kā jau riešana un skaļa uzvedība špicam esot raksturīga, tomēr mūsējais līdz šim bija ļoti kluss…

Izturamies pret viņiem kā pret cilvēkiem

Samojedi jeb arktiskie špici savulaik ar savu laimīgo smaidu apbūra polārpētniekus. Skolojot tos, labāk darbosies uzslavas, nevis dresūra.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide