Komponista un mūziķa Raimonda Tigula brīvdabas koncerts Talsos, Tiguļkalnā, ir viens no maniem šīs vasaras gaišākajiem piedzīvojumiem. Turklāt tieši siltajā vasaras vakarā sastapu šarpeju Martu.
Latvijā ir daudz dzīvnieku glābēju, kas savu darbu dara ar misijas apziņu. Taču Andra Tomase ir īpaša. Inteliģenta, skaista un trausla sieviete, angļu valodas speciāliste, talantīga tulkotāja, bijusī rīdziniece. Pirms pieciem gadiem viņa kopā ar vienpadsmit gadu veco dēlu Lūkasu sāka jaunu dzīvi lauku mājās Ugālē, kur nodibināja dzīvnieku aizsardzības biedrību Ar sirdi delnā.
Suņi ir mājas mīluļi, kompanjoni un sniedz daudz prieka savam saimniekam. Taču jāņem vērā, ka suns dzīvo vidēji 12 gadus un visas savas klātbūtnes laikā ievieš būtiskas pārmaiņas sava saimnieka dzīvē, tāpēc, pirms uzņemas rūpes par kādu mājdzīvnieku, ikvienam jāizvērtē savas iespējas un to, kā suņa iegāde var mainīt ierasto dzīves ritmu. Zemkopības ministrija informē portālu Diena.lv, kas jāņem vērā, iegādājoties suni.
Situācijas dzīvē mēdz būt dažādas. Galvenais, vecākiem, kuriem ir mazi bērni, labi jāpazīst savs dzīvnieks un iepriekš jāparedz gan dzīvnieka uzvedība, gan mazuļa iespējamā rīcība jebkurā situācija, atzīstot, ka bieži tā ir diezgan neadekvāta gaidītajam.
Dānijas reģionālajai aviokompānijai Danish Air Transport (DAT) varētu nākties maksāt kompensāciju sunim par viņa Itālijas vietējā reisa atcelšanu, paziņojis lidsabiedrības vadītājs Jespers Rungholms.
Suņa vienīgais mīnuss ir tas, ka mīļdzīvnieka mūžs ir nesalīdzināmi īsāks – tikko līdzās rotaļājās kucēns, bet nu jau gudrām acīm saimniekā veras mīļš sirmītis. Tāpat kā cilvēkam, arī sunim vecumdienās piemetas dažādas kaites, bieži parādās tādas slimības kā locītavu problēmas, sirds un asinsvadu kaites, dažādas endokrīnās sistēmas slimības, audzēji, cukura diabēts, mutes dobuma un zobu problēmas. Suņa veselību jāsāk pastiprināti uzmanīt jau no sešu septiņu gadu vecuma, dažkārt ātrāk.
Norvēģijā vairāki desmiti suņu miruši no pagaidām nenoskaidrotas slimības, kuras simptoms - asiņaina caureja. Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina attiecībā pret saviem četrkājainajiem draugiem ievērot visaugstāko piesardzību, kamēr atbildīgajiem dienestiem nav izdevies noteikt saslimšanas cēloni. "Tā kā ierosinātājs nav zināms, ir jāpieņem, ka tas ir ārējā vidē ļoti noturīgs arī ārpus suņa ķermeņa, proti, ka tā pārnešanai pietiek ar netiešu saskari, un dzīvniekus var inficēt, atnesot nejauši slimību pat ar apaviem un drēbēm. Ja sunim novēro vemšanu un caureju, ir bez kavēšanās jādodas pie sava veterinārārsta," portālu Diena.lv informēja biedrībā.