Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tūrisms

Tiks aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz Nīderlandi, Čehiju un Lihtenšteinu

No sestdienas, 2.decembra, Latvijā aizvien pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, savukārt aizliegums pārvadāt pasažierus nākamnedēļ būs spēkā attiecībā uz sešām valstīm, tostarp, arī Nīderlandi, Čehiju un Lihtenšteinu, liecina SPKC apkopotie dati.

Krievija plāno attīstīt iekšzemes tūrismu

Latvijas austrumu kaimiņvalstī Krievijā parādīsies jauns nacionālais, valsts mēroga projekts Tūrisms un viesmīlības industrija. Tā nianses vēl tiek noslīpētas.

Mainās metodes, nevis programmas

Covid-19 pandēmija ir novedusi pie izmaiņām Vidzemes Augstskolas (ViA) mācību metodēs, tomēr tūrisma studiju programmas būtiskas izmaiņas nav piemeklējušās.

Svarīgākais – saglabāt uzņēmumus un darbiniekus

Vairāk nekā puse – 53,6% – aptaujāto eiropiešu tuvākajos sešos mēnešos plāno doties ceļojumā. To, iepazīstinot ar Eiropas Ceļojumu komisijas (ECK) veiktās aptaujas datiem, uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava. (Aptaujas dati tika prezentēti LIAA popularizētajā konferencē, kas bija veltīta situācijai tūrismā.)

Latvija no pirmdienas stingrāk uzraudzīs ieceļotājus

Valsts robežsardze (VRS) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju (VP) no šodienas pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē covidpass.lv.

Vajag piedāvājumu tūristiem arī ziemā

Šajā gadā, kad starptautisko ceļojumu segmentu Covid-19 pandēmija ir iedragājusi ļoti pamatīgi, vietējā tūrisma segmentā vismaz vasarā situācija ir bijusi daudz optimistiskāka.

Cerības uz tūrisma atdzimšanu nav zudušas

Pirms diviem gadiem, kad tika svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas simtgade, mūsu valstī bija vērojams prieks par to, ka 18. novembrī notikušās simtgades svinības un ar tām saistītie, 2018. gadā organizētie pasākumi izpelnījušies ārvalstu tūristu uzmanību. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati rādīja, ka 2018. gadā ārvalstu ceļotāji 7,8 miljonus reižu šķērsojuši Latvijas robežu un mūsu valstī iztērējuši gandrīz 752 miljonus eiro.

Covid-19 ierobežošanai NA aicina valdību apturēt migrāciju no ārvalstīm

Nacionālā apvienība aicina Ministru kabinetu, kas piektdien lems par iespējamo ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, apturēt migrāciju no ārvalstīm, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un nebūtu jāievieš ļoti strikti ierobežojumi vietējā mērogā. Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Jānis Dombrava aģentūrai LETA pauda, ka jau ilgstoši partija uzsvērusi, ka ir jāierobežo cilvēku iebraukšana no vīrusa skartajām valstīm, jo tas ļauj infekcijai tālāk izplatīties Latvijā.

Nozare kritizē atbalsta plānu

Ekonomikas ministrijas izstrādātie atbalsta instrumenti tūrisma un viesmīlības nozarei ir pavirši un nepietiekami, tā nav reāla palīdzība. Tik skarbs ir pašas nozares viedoklis, kuru Dienai pauž Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide