Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Vakcinācija

Veselības centru apvienība: Sabiedrības attieksme pret savu veselību un vakcinācijas nepieciešamību mainās

Visos Veselības centru apvienības (VCA) medicīnas centros ir pieejama bivalenta adaptēta Covid-19 vakcīna. Atšķirībā no iepriekšējā sezonā izmantojamajām dažādu ražotāju vakcīnām, šajā dažādus SARS-CoV-2 Omicron paveidus neitralizējošo antivielu līmenis ir augstāks un vakcīna ir pielāgota, lai efektīvāk pasargātu no saslimšanas ar Covid-19. VCA novērotais straujais pakalpojuma pieprasījums ļauj secināt, ka sabiedrībā ir mainījusies attieksme pret Covid-19 vakcināciju. Tagad izvēle vakcinēties un iegūt iespēju nesaslimt vai izslimot daudz vieglākā formā ir iedzīvotāju ziņā. Izvēles brīvprātība stimulē labāku rezultātu – secina Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Izmaiņas regulējumā ļaus elastīgāk izmantot valsts iegādātās vakcīnas pret gripu

Šogad stājušās spēkā izmaiņas Ministru kabineta (MK) Vakcinācijas noteikumos, kas paredz elastīgāku iespēju rīcībai ar valsts iegādātajām vakcīnām pret gripu, ja veidojas vakcīnu atlikums. Tādējādi paredzams, ka gan šajā, gan turpmākajās sezonās būs iespējams efektīvāk plānot vakcinācijas pret gripu procesu un veicināt sabiedrības aizsardzību pret smagu slimības gaitu ar gripu, teikts šodien MK izskatītajā informatīvajā ziņojumā par vakcīnu pret sezonālo gripu iegādi.

EK apstiprina pērtiķu baku vakcīnu

Eiropas Komisija (EK) pirmdien apstiprināja vakcīnu "Imvanex" izmantošanai pret pērtiķu baku vīrusu Eiropas Savienībā (ES), kā arī Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā.

Covid-19 traucējis vakcināciju pret citām slimībām

ANO aģentūras paudušas lielas bažas par inficēšanās ar masalām pieaugumu pasaulē šogad vismaz par 79% un brīdinājušas, ka šīs slimības, kas ekspertu vidū tiek dēvēta par "kanārijputniņu ogļraktuvēs", straujā izplatība var liecināt, ka tuvojas arī citu infekcijas slimību uzliesmojumi, ziņo AFP.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide