Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Vēsture

Pērļu zvejnieki

Aizputē ir vairāki nami ar bagātīgu vēstures patinu, kas nevis atbiedējusi jaunos īpašniekus, bet, tieši otrādi, – pat pamudinājusi tos iegādāties. Arī Marta Gaile uzskata to par savu misiju: atjaunot vairāk nekā divsimt gadu veco ēku, kas savulaik bijusi baltvācu literāta un gleznotāja Ulriha fon Šlipenbaha, fon Korfu un fon OstenSakenu dzimtas mājas un kur ilgus gadus darbojusies Latvijas Bankas filiāle. Nu jau četrus gadus tajā saimnieko biedrība Amalienburg, soli pa solim restaurējot vēsturisko namu un veidojot to par publisku kultūrtelpu, kurā būs vieta gan koncertiem un pasākumiem, gan... šokolādei​

No fantastikas pie rekonstrukcijas

Vēstures entuziaste Gunta Deģe praksē atdzīvina Livonijas un Rietumeiropas viduslaiku tērpus un rotas.

FOTO: Ar skatu uz zvaigznēm - varenāko teleskopu vēsture

Visums cilvēkus gan vilina, gan valdzina ar saviem noslēpumiem. Tā zvaigznes ne tikai gādā par romantiskiem vakariem, bet kalpojušas par palīgu cilvēces attīstībā un izaugsmē. Lūkojoties tajās, cilvēki plānojuši sējas un pļaujas kalendāru, pat atklājuši jaunus kontinentus. To pētīšana nebūtu izdevusies bez teleskopiem, kuru vēsture sniedzas tālajā 17. gadsimtā.

Mūra sākums un gals

Berlīnes mūris simboliski iezīmēja dzelzs priekškaru, kas atdalīja Rietumus no PSRS un tās pārvaldītās Austrumeiropas.

Aizdejoja līdz nošaušanai

Pirms 105 gadiem Parīzes priekšpilsētā nāvessods nošaujot tika izpildīts Matai Hari – slavenajai Austrumu deju izpildītājai, striptīza pamatlicējai un kurtizānei, kuru Francijas militārā tiesa pāris mēnešu iepriekš bija atzinusi par vainīgu spiegošanā Vācijas labā.

Izdota apjomīga grāmata Ukrainas vēsture

Apgāds “Jumava” izdevis grāmatu “Ukrainas vēsture” Imanta Liepiņa sastādījumā. 400 lappušu biezajā izdevumā apkopoti vēsturnieku, ekonomistu, publicistu un Ukrainas notikumu aculiecinieku materiāli par Ukrainas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Grāmatas autoru vidū — Ēriks Jēkabsons, Gatis Krūmiņš, Daina Bleiere, Jana Streļeca, Olehs Kudrins, Agris Dzenis, Refats Čubarovs, Raitis Sametis, Jānis Riekstiņš, Juris Lorencs, Imants Liepiņš. Grāmatas atklāšana notiks ceturtdien, 28.jūlijā, plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide