Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Ziedot.lv

Ziedot.lv: mums nav ne tiešas iespējas, ne pilnvaru pārbaudīt ziedojumā saņemtās naudas izcelsmi

Būtiski pastiprinot cīņu pret naudas atmazgāšanu, zem banku, uzraugu un tiesībsargu lupas nonācis arī nevalstisko organizāciju (NVO) sektors. Tam par iemeslu, uzraugu skatījumā, ir iespējamība, ka NVO var tikt izmantoti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā. Šeit būtiski piebilst NVO sektora pārstāvju atziņu - organizācijai, saņemot jebkāda veida ziedojumu, lielā mērā primāri jāpaļaujas uz banku veikto kontroli pirms naudas ieskaitīšanas organizācijas kontā, jo fondu rīcībā nav ne vajadzīgo instrumentu un kapacitātes, ne arī tādu pilnvaru, kas ļautu pārbaudīt ikviena ienākošā ziedojuma izcelsmes likumību. Papildu tam NVO aicina pievērst uzmanību, ka noteikumus, kas ir spēkā 2020. gadā, nevar salīdzināt ar tiem, kas bija spēkā pat pirms diviem, trijiem gadiem, nemaz nerunājot par senāku vēsturi.

Latvijas Pasta klienti saziedojuši vairāk nekā 10 000 eiro programmai Piepildi bērniņa sapni

2019.gadā Latvijas Pasta klienti saziedojuši vairāk nekā 10 000 eiro labdarības organizācijas Ziedot.lv programmai Piepildi bērniņa sapni, kas paredzēta visu Latvijas reģionu bērnu un pusaudžu ar kustību traucējumiem atbalstam. Par ziedotajiem līdzekļiem, šogad iespējams apmaksāt 402 audiologopēda nodarbības 40 bērniem, portālu Diena informēja Latvijas Pastā.

Zāles meklē, lūdzot ziedojumus

Kaut arī Latvijā ir pieejami vairāki jaunās paaudzes medikamenti onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai, kas reģistrēti Eiropas Savienībā, tikai divus no tiem mūsu pacientiem kompensē valsts. Taču pacienti, zinot šo medikamentu augsto efektivitāti, aizvien vairāk cenšas izmantot iespēju pagarināt mūža ilgumu un kvalitāti un nereti mēģina tos iegādāties par saviem līdzekļiem. Tā kā zāļu cena ir augsta – tie var būt vairāki desmiti tūkstoši eiro gadā –, tikai retais var atļauties šādu summu samaksāt, neņemot kredītus vai nepārdodot īpašumus.

Šogad Latvijas Pasta klienti saziedojuši 9000 eiro smagi slimu bērnu ārstēšanai

Latvijas Pasta klienti 2017.gada pirmajos sešos mēnešos pasta nodaļās visā valstī ziedojuši 9000 eiro labdarības organizācijas Ziedot.lv programmai Mazajām sirsniņām, un iegūtie līdzekļi novirzīti 27 smagi slimu bērniņu ārstēšanai un rehabilitācijai, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā. No 1.jūnija līdzekļu vākšana pasta nodaļās turpinās citai programmai – Piepildi bērniņa sapni, kas palīdz bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem. Labdarības programmai kopumā Latvijas Pasta klienti ziedojuši jau vairāk nekā 65 000 eiro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide