Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Romāns Meļņiks

Radiāciju kontrolē gan gaisā, gan kravās(8)

Par radiācijas kontroli Latvijā ar Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra direktora vietnieci, Inspekcijas daļas vadītāju Mārīti Čaikovsku sarunājas Romāns Meļņiks.

Ar lepnumu būt starp tiem zinātniekiem, kuri nevaimanā(4)

Mūsu institūtam ir perfekts CV. Mēs zinām, kā no idejas par to, ka gribētu organismā regulēt kādu sīko daļiņu, nonākt līdz tam, ka to varētu izdarīt konkrētā molekula, un tad pateikt, vai tā molekula var pārtapt jaunās zālēs vai ne – intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) direktors Osvalds Pugovičs un vadošā pētniece Maija Dambrova.

Prezidenta pienākumu izpildītājs – teju lieki(4)

Valsts prezidents Egils Levits šajās dienās nācis klajā ar īpašas uzmanības vērtu paziņojumu. Tā būtība: atrodoties ārzemēs, Valsts prezidents, protams, savu pienākumu Latvijā pildīšanu var uzticēt Saeimas priekšsēdētājai vai, ja arī tā izbraukusi, kādai no tās biedrēm, tomēr mūsdienu sakaru līdzekļi teju vai visus no šiem iepriekš tradicionāli šādos gadījumos deleģētajiem pienākumiem ļauj pildīt pašam prezidentam, arī ārpus Latvijas esot, līdz ar to šī pienākumu pildīšana attiecināma tikai uz atsevišķām darbībām, nevis uz visu Valsts prezidenta pienākumu kopumu.

Skride: slimnīcas jāvada centralizētāk(25)

Ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Andri Skridi (A/P), kurš par situāciju Daugavpilī sasaucis komisijas ārkārtas sēdi, sarunājas Romāns Meļņiks.

Cenas augtu gan konkurences, gan monopolstāvokļa situācijā(12)

Šķiroto atkritumu nodošana Rīgā būs bezmaksas, un tieši šķirošana dos iespēju samazināt ikmēneša maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Guntars Levics, valdes priekšsēdētājs uzņēmumā Tīrīga.

Parādu gūsts? Jāpēta cēloņi(12)

Uzmanību piesaistīja ziņa, ka Latvijā pērn pieaudzis to kredītņēmēju skaits, kuriem radušās grūtības atdot parādu un kas pagarinājuši kredīta atmaksu trīs un vairāk reižu. Tas ir situācijā, kad ar katru gadu arvien straujāk pieaug Latvijas iedzīvotāju kredītsaistību apmērs, – pērn no jauna izsniegto nebanku kredītu apmērs palielinājās par 7,3% jeb 43 miljoniem eiro, salīdzinot ar 2017. gadu, kopumā no jauna izsniegto nebanku aizdevumu apmēram 2018. gadā sasniedzot 630 miljonus eiro. To aktualizējusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa, informējot arī, ka pārsvarā iedzīvotāji aizņemas rēķinu vai parādu segšanai (38,9%), pārtikas un sadzīves preču iegādei (27,6%), kā arī transportlīdzekļu iegādei vai remontam (27,3%).

Nauda preses piegādēm būšot(18)

Par finansējumu Latvijas pastam, lai tas arī turpmāk var nodrošināt preses piegādes, un arī par kārtējo pārbaudi Valsts ieņēmumu dienestā ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) sarunājas Romāns Meļņiks.

Teātris ap teātri(7)

Reaģējot uz būvuzņēmēja RERE būve 1 publiski paziņoto, ka nepiekrīt Jaunā Rīgas teātra pārbūves jeb rekonstrukcijas līguma laušanai un ka līguma uzteikuma neatsaukšanas gadījumā vērsīsies tiesā, lai to atzītu par spēkā neesošu, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pati iesniegusi Rīgas rajona tiesā prasību par līgumsoda piedziņu no pilnsabiedrības RERE būve 1, lai nodrošinātu līgumā par Jaunā Rīgas teātra pārbūvi paredzēto prasību izpildi.

Laiks justies pieaugušiem(5)

Augusts paies Baltijas ceļa trīsdesmitgades zīmē. Kā atgādinājums, ka ne tikai vienai, bet vienlaikus trim tautām var būt viens liels kopīgs mērķis un kopīga apņemšanās to īstenot – gatavība atgūt savu valstu neatkarību, lai arī cik grūti tas nāktos. Un arī atgādinājums vai drīzāk pat pamudinājums aizdomāties, kas tagad, pēc nieka 30 gadiem, palicis no tās pašapziņas, kura staroja no Baltijas ceļā esošajiem cilvēkiem.

Valdība apzināti iznīcina latvisko informatīvo telpu?(70)

Acīmredzot informācija, kas nāk brīva un neatkarīga, kādam šajā valstī ir ļoti, ļoti nevajadzīga. Acīmredzot ir vēlme šo informāciju kaut kādā veidā pazudināt, neļaut tai parādīties pie lasītājiem un klausītājiem un tādā veidā brīvāk rīkoties ar valsts varu – intervijā Romānam Meļņikam saka Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Līcis.

Dīvaina taktika – lauzt līgumus(25)

Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) lēmumu lauzt līgumu ar pilnsabiedrību Rere Būve 1 par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas rekonstrukciju intervijā Romānam Meļņikam komentē RERE Būve valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Jādefinē, ko gribam, un tad uz to jāiet. Saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu(81)

Mazas sabiedrības priekšrocība modernizācijas procesā ir, ka iespējams ļoti ātri pieņemt lēmumus un risināt problēmas, kas lielās valstīs būtu daudz grūtāk. Pie modernās valsts idejas piederas, ka mums vajag izmantot tās priekšrocības, kas mums ir – saka Valsts prezidents Egils Levits intervijā laikraksta Diena galvenajam redaktoram Gatim Madžiņam un komentētājam Romānam Meļņikam.

Ārkārtas – risinājums?(2)

Ieilgušais seriāls ar mēģinājumiem nodrošināt vairākuma atbalstu jauna Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanai šķietami aizvien lielāku ticamību piešķir ārkārtas vēlēšanu iespējamībai.

Kurš vairāk bļaus, tam vairāk tiks?(9)

Uzmanību aizvien vairāk pievērš varas partiju un to kūrēto ministriju cīņa par papildu naudu nākamā gada valsts budžetā. Un arī dažādu jomu pārstāvju centieni tieši šobrīd aktualizēt savu finansiāli smago situāciju, tā cerot arī uz savu pusi pavilkt budžeta deķīša vismaz kādu stūrīti.

Apetīte rodas ēdot(2)

Varas politiķi atkal aktualizējuši jautājumu par budžeta finansējuma palielināšanu partijām. Iespējams, šis jautājums tiešām ir izvērtējums vērts, bet... pirmkārt, mulsina, ka to rosina, virza un izlems paši labuma guvēji, kas citā situācijā tiktu vērtēts kā smags noziegums. Otrkārt, mulsina politiķu retorika par šo tēmu un izmantotie argumenti.

Necienīgi pret klientu(23)

Uzmanību šonedēļ piesaistīja airBaltic valdes priekšsēdētāja Martina Gausa intervijā LETA teiktais: "Aviokompāniju prakse nav mainījusies šajā ziņā – tiek pārdots vairāk biļešu, jo joprojām daļa biļešu pircēju neierodas uz lidojumu. Mums ir ļoti niecīgs tādu gadījumu skaits, kad kādam tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. Tas ir saistīts ar to, ka pārpildītu reisu gadījumos paši meklējam brīvprātīgos, kas ir ar mieru nedaudz mainīt savus ceļojuma plānus pret kompensāciju. Ņemot vērā, ka mūsu biļešu cenas ir samērā zemas, jaunieši labprāt piesakās atteikties no savas vietas attiecīgajā lidmašīnā, pretī saņemot kompensāciju, kas pārsvarā ir krietni lielāka par biļetes cenu."

Augstskolu cīņa par vietu zem saules(4)

"Konkurence kopumā ir laba lieta, tā palīdz pilnveidoties, palīdz saglabāt atvērtību jaunajam, pārmaiņām. Taču mēs patlaban esam tādā situācijā, kad konkurences slogs ir ļoti smags, jo pie mums ir liels augstskolu un to filiāļu skaits, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu. Tirgus ir ļoti sadrumstalots. Notiek nu jau tiešām sīva cīņa par vietu zem saules. No tā, es domāju, valsts augstskolas nav ieguvējas, jo funkcijas, kas jāveic valsts augstskolām, ne visas var būt vērstas uz peļņu," intervijā norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns profesors Jānis Ikstens.

Viņķele: Vairs nedarbojas pieeja "gan jau pats sevi pabaros"(25)

Jo mēs ilgāk esam demokrātijā, jo mazākas ir tās raustīšanās – nav tā, ka atnāk jauna valdība un tad gaisma sākas. Atzīsim godīgi – mēs jau lielākoties turpinām to, ko kolēģi ir sākuši. Tā, runājot par politisko pēctecību un ministru prioritātēm, intervijā Romānam Meļņikam apliecina veselības ministre Ilze Viņķele.

Latvijai ir stipra politiskā līderība. Saruna ar politologu Rajevski(35)

Ārvalstu vēstnieki, kas pirmdien Saeimā klausījās Valsts prezidenta Egila Levita runu, savām valdībām varēs ziņot, ka "Latvijai ir stipra politiskā līderība, ka prezidents zina, ko viņš runā, ir jārēķinās, ka viņam ir diezgan dziļa izpratne gan par iekšpolitiku, gan ārpolitiku," intervijā Romānam Meļņikam pauž politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Arī ne bez strūklakas

Administratīvi teritoriālā reforma, protams, nepieciešama, taču tās īstenošanā, vismaz spriežot pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra stāstītā Dienai un citiem medijiem, vērojama pieeja, kas visai pamatoti liek šaubīties par izvirzītā mērķa sasniegšanas iespējamību. Ne tikai pašvaldību vadības, bet arī Latvijas iedzīvotāju iebildumu dēļ.

Burkāns nodokļu maksātājiem(14)

"Čeku loterijām ir daudz dažādu variāciju, katrā valstī ir kaut kādas atšķirīgas nianses, akcenti. Atšķiras arī, piemēram, loterijas balvas. Bet skaidrs, ka mazumtirdzniecības tīkls ir tādā veidā, manuprāt, ļoti efektīvi paliekams zem valsts lupas," par Latvijā nupat ieviesto čeku loteriju Romānam Meļņikam stāsta eksperts, zvērinātu advokātu, biroja Sorainen partneris Jānis Taukačs.

Negrib apzagt nacionālo lepnumu(17)

Prieks, ka policija ir devusi ļoti smagu triecienu nelegāla satura izplatīšanai, – intervijā Romānam Meļņikam saka biedrības Par legālu saturu izpilddirektore Dace Kotzeva.

Putas ap koncertzāli(6)

Centieni atrisināt vienas problēmas mēdz novest pie tā, ka pamanām, ka situācija ir daudz komplicētāka, nekā sākotnēji šķitis, un līdz ar jau iepriekš zināmo atklājas arī citas, ne mazāk steidzami risināmas problēmas. Tā šajā gadījumā ir ar stāstu par akustisko koncertzāli.

Gads ABLV pašlikvidācijas zīmē(20)

Šāds process nav normatīvos regulēts, valstī nav tādas pieredzes. Likuma regulējums domāts gadījumam, ja likvidē mazāko, nevis lielāko banku. Tā intervijā Romānam Meļņikam apstākļus raksturo ABLV Bank likvidācijā iesaistītie - likvidators, finanšu eksperts Andris Kovaļčuks un zvērināta advokāte, Sorainen Latvijas biroja vadošā partnere Eva Berlaus.

Nosvinam, nedzeram(4)

Pēdējo dienu notikumi un arī gaidāmo Jāņu noskaņas vedina uz pārdomām par to, cik joprojām būtisks mūsu sabiedrībā kā svētku svinēšanas "atribūts" ir alkohols un kādas ir valsts intereses šajā sakarībā.

Kompensācija par neatdoto – vēsturiskā taisnīguma vārdā(23)

Atkal aktualizēto tēmu par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto ebrejiem piederošo nekustamo īpašumu vērtības kompensēšanu intervijā Romānam Meļņikam komentē Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks un Latvijas Ebreju kopienas restitūcijas fonda valdes loceklis Dmitrijs Krupņikovs.