Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Romāns Meļņiks

Rinkēvičs: Krievijas rīcību paredzējām(57)

"Ne jau balsotāji par Magņitska sarakstu ir Krievijas nupat atsūtītajā melnajā sarakstā. Drīzāk meklējiet loģiku tajā, kādas amatpersonas bija Magņitska sarakstā un kā spoguļatbilde tiek piemērota," intervijā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Patērētājam būs izvēle – dzert krāna ūdeni vai pirkt pudelē(13)

Kad beidzot tiks nojaukts Salaspils kodolreaktors un noglabātas tā bīstamās daļas, vai nākotnē dzersim ūdeni no krāna vai PET pudelēm un kādā veidā būtu stiprināmas pašvaldības – Romāna Meļņika intervija ar Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.

Viss saplānots. Sākas svētku ieviešana

Par XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pēdējiem sagatavošanas darbiem ar to izpilddirektori Evu Juhņēviču sarunājas Romāns Meļņiks.

Atkal tie kases aparāti...(10)

Satraukuma pilna šī nedēļa izrādījās restorānu tīkla Vairāk saules īpašniekiem, vadītājiem, darbiniekiem un arī apmeklētājiem. Tiek ziņots, ka policija veikusi 34 kratīšanas birojos, klientu pilnajos restorānos, kā arī ar uzņēmumu saistīto personu dzīvesvietās. Pamatojums – aizdomas par iejaukšanos kases aparātu darbībā. Policijai esot pamats domāt, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonus eiro lieli zaudējumi. Ne mums vērtēt, cik pamatotas bija kratīšanas, taču trīs aspekti šajā gadījumā ir vismaz plašākas politiskas diskusijas vērti.

Bunkus slepkavība: Apzināja pēdas vai... piepēdoja?(21)

Par to, kā no malas izskatās maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšana, ar Valdi Pumpuru, kurš savulaik bija Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks, bet deviņdesmitajos gados izmeklēja slepkavību lietas, sarunājas Romāns Meļņiks.

Nelaime sākas ar pašu attieksmi

"Ja cilvēkam drošība ir svarīga, tad viņam ir jārīkojas tā, lai būtu drošībā. Tas attiecas gan uz mājokli, gan atpūtu dabā," intervijā uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Ja zudīs varas monopols, rādīsies īsta politiskā konkurence(32)

Kas vedina domāt, ka Saskaņa varētu nokļūt valdībā, un kāpēc tas nenotika, kad par to iestājās Zatlers? Vai politiķu pāriešana no partijas uz partiju nozīmē, ka ideoloģisku atšķirību tām nav? Kā vadībā un ar kādu finansētāju atbalstu turpmāk pastāvēs Certus? – intervijā Romānam Meļņikam stāsta līdzšinējais domnīcas Certus vadītājs, tagad partijas Saskaņa pieteiktais pretendents uz premjera amatu Vjačeslavs Dombrovskis

Aizej tur – nezin kur...(1)

Svētdien uzmanību piesaistīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktores Lienes Cipules ieraksts Twitter: "Nelielu traumu vai saslimšanu gadījumos meklē medicīnisko palīdzību pie ģimenes ārsta vai dežūrārsta, zvani uz konsultatīvo tālruni vai dodies uz steidzamās palīdzības punktu vai slimnīcas uzņemšanas nodaļu."

Reforma kā bubulis(10)

Izglītības reformas liktenis nu izlemjams Saeimas plenārsēdē. Divi būtiskākie jautājumi – skolas gaitu sākšana no sešu gadu vecuma un kompetenču pieejā balstīta mācību satura ieviešana. Kā zināms, pagājušajā nedēļā piesardzīgu, atturīgu attieksmi pret to nodemonstrēja par attiecīgo jomu atbildīgā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, sešgadnieku ideju noraidot vispār, bet kompetenču pieeju ļaujot ieviest gadu vēlāk, nekā rosināja ministrija. Arī Ministru prezidents Kučinskis izteicies, ka par piedāvātajām izglītības reformām būtu jālemj nākamajai Saeimai.

Visvairāk baida priekšvēlēšanu steiga(6)

"Kādreiz es arī domāju, ka nav nekā labāka par to, ja ir līgums ar valsti, šobrīd pēc daudziem nozarē nostrādātiem gadiem saprotu, ka nav sliktāka partnera par valsti," Romānam Meļņikam intervijā par iespējām izņemt OIK maksājumus no elektrības rēķiniem stāsta Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe.

Ušakovs: Pret mums spēj vienoties pat savstarpēji naidīgie(37)

Cik stiprai jābūt Saskaņai, lai to ņemtu valdībā, kā tulkojama partijas tuvināšanās Rietumu sociāldemokrātiem un kad būs miers no Rīgas ielu remontiem – Romāns Meļņiks vaicā Rīgas domes priekšsēdētājam, partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam.

Pasargāt no pārgalvības(3)

Ilgstoši karstie laikapstākļi vedina pievērst uzmanību gan visdažādākajām spekulācijām par to, kādi būs turpmākie vasaras mēneši, gan ziņām par milzu autosastrēgumiem Jūrmalas virzienā, gan stāstiem par to, ka kāds atvaļinājuma nedēļu nupat pavadījis «siltajās zemēs», kur izrādījies krietni aukstāks nekā pašu mājās. Un, jā, gluži neviļus uzmanību piesaista arī vēstījumi par atpūtas karstajā gadalaikā bēdīgāko pusi – cik un kur katru dienu noslīkuši peldoties.

Populisms un kvalitāte(1)

Tieši pateicoties vēlēšanu tuvumam, šogad izdodas aktualizēt daudzas problēmas, par kurām citkārt noklusētu. Vēlēšanas stimulē meklēt risinājumus, un šobrīd ir lielākas cerības uz pozitīvu rezultātu nekā citkārt. Apmēram tā man šonedēļ Dienā publicētā intervijā esošo situāciju raksturoja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes ģenerāldirektors Guntis Vilnītis. Un tiešām to varam redzēt ik uz soļa – ne tikai intervijā apspriestajā jautājumā par OIK, bet arī attiecībā uz nesen ieviesto nodokli Latvijā audzētiem pārtikas produktiem, skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, risinājumiem par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā, deinstitucionalizāciju, tāpat Krievijas propagandu televīzijā, to, kā mazināt kompensējamo medikamentu cenas u. tml.

Ieprogrammēti ticēt brīnumtabletītēm(4)

Par medikamentu reklāmas ietekmi uz sabiedrības attieksmi pret veselību ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini sarunājas Romāns Meļņiks

Ir nevis risinājums, bet stāsts par to(10)

Par centieniem pilnīgi atcelt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājumu sistēmu un to, vai tas vispār iespējams – Romāna Meļņika intervija ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) ģenerāldirektoru Gunti Vilnīti, kurš darbojas arī ekonomikas ministra vadītajā OIK sistēmas likvidēšanas darba grupā.

Vasara vēl neprognozējama. Saruna ar Tomu Brici(4)

"Šogad nekādos superrekordos neiekļūsim, bet kopumā krietni siltākos apstākļos šogad dzīvojam, nekā tam vajadzētu būt," intervijā Romānam Meļņikam klāsta Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Neatliekamie taksometri(3)

Mazliet aprimušas kaislības ap ziņu, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu – dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dosies brigādes ar diviem mediķiem, no kuriem viens vadīs speciālo transportlīdzekli. Ietaupīs tātad uz šofera rēķina. Tie, kas to uztvēra kā nejēdzību, ir gana izdusmojušies, tie, kam vairāk tas šķita joks, – izsmējušies. Ar laiku redzēsim, cik šāda pieeja dzīvotspējīga, cik ne, tikmēr varbūt ir lietderīgi uz šo tēmu paraudzīties vēsu prātu, mazliet distancēti.

Apdraudējuma maksa(3)

Tēmu, par kuru jau sen gribējās uzrakstīt, bet vienmēr kas aktuālāks aizskrēja priekšā, nupat Twitter atgādināja Sergejs Bižāns. "Šķita, ka valsts ir ieinteresēta, lai draza apkārt nemētājas. Bet vasarnīcas jumta šīfera nodošana parāda, kāpēc mums puse Latvijas lauku ir ar azbesta šķembām uz zemes ceļiem. Un mēs te vēl par pudeļu utilizāciju raudam, smieklīgi," viņš rakstīja, turpat pievienojot arī čeku par 160 eiro, ko samaksājis par šo bīstamo atkritumu noglabāšanu attiecīgajā poligonā.

Nelabo kļūdas, jo... tā izdevīgi. Cik ilgi vēl?(7)

Nožēlu izraisa fakts, ka taisnīguma atjaunošana prasīja piecus gadus – šie tiesībsarga Jura Jansona vārdi, komentējot Satversmes tiesas spriedumu, ar kuru beidzot tiks atceltas normas par "pagarināto normālo" darba laiku ārstniecības procesā iesaistītajiem, ļoti precīzi raksturo to kroplīgo attieksmi, kāda jau gadiem ilgi valda valsts budžeta sadalē. Kamēr no budžeta algotie nestreiko, kamēr sistēma vēl daudzmaz funkcionē un kamēr, kā šajā gadījumā, Satversmes tiesa neliek, lēmumu pieņēmēji ir gatavi, kā senā anekdotē teikts, "sēdēt ierakumos un krāsot lūpas".

Velosipēds var būt arī kā zāles(16)

Par valdībā drīzumā skatāmo veloplānu ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētāju Viesturu Silenieku sarunājas Romāns Meļņiks.

Prasību gūstā(3)

Valsts mani pazemo; no šodienas vēlos ārsta un psihologa atzinumu par katru deputātu un valsts amatpersonu – apmēram šādiem vārdiem kāds kolēģis reaģēja uz ziņu, ka līdz ar pāreju uz skolas sākšanu no sešu gadu vecuma tiem vecākiem, kuri vēlēsies savus bērnus laist skolā no septiņu gadu vecuma, būs jāuzrāda ģimenes ārsta vai psihologa atzinums.

Depozītu sistēma būtu kā jauns OIK(31)

Par labākiem risinājumiem sadzīves atkritumu šķirošanas veicināšanai ar Jūrmalas domes deputātu Jāni Lediņu sarunājas Romāns Meļņiks.

Valsts pasūta vairāk nekā gatava maksāt(1)

"Valsts pasūta pasažieru pārvadājumus vairāk nekā ir gatava samaksāt konkrētajā brīdī," intervijā Romānam Meļņikam klāsta Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

Ko svinējām?(20)

Nosvinējām. Katrs kaut ko savu. Vieniem tie bija Baltā galdauta svētki, kad kopā ar kaimiņiem vai pilnīgi svešiem cilvēkiem piesēst pie viena galda, uzēst, aprunāties gan par laikapstākļiem, gan hokeju, gan politiku. Papriecāties, cik labi, ka brīva valsts un beidzot to varam darīt. Sajusties, kā paveikušiem ko nebijušu, sev netipisku. Citiem tās vienkārši bija maija sākuma brīvdienas dažādiem (varbūt pat precīzi nezināms – kādiem) svētkiem par godu.

Valsts kompensācija ar... nodokli, ko savāc atpakaļ(1)

Intervējot dažādu slimību skartu cilvēku intereses pārstāvošu organizāciju pārstāvjus, kā arī ārstus, daudzkārt nācies uzklausīt viņu stāstījumus par to, cik nepilnīga ir kompensējamo medikamentu sistēma. Ir gadījumi, kad valsts apmaksā ne tos efektīvākos medikamentus – tie, piemēram, var būt paredzēti vēža kā tāda ārstēšanai, bet ne konkrētā audzēja veida, līdz ar to ārstēšanās process var būt ilgāks, ar mazāku veiksmīga rezultāta iespēju un kopumā nebūt ne lētāks. Tāpēc pacienti (kuri to var atļauties) tiecas par saviem līdzekļiem apmaksāt to zāļu iegādi, kuras visefektīvākās. Tāpat problēma, ka kompensējamo medikamentu sarakstā maz ir inovatīvu medikamentu, kas slimnieku var ātrāk atgriezt normālā dzīvē, tajā skaitā dodot iespēju atkal strādāt, sevi uzturēt, nebūt atkarīgam no pabalstiem, maksāt nodokļus.

Kā interesēs?(9)

Krietni sen jau Latvijā nerimst diskusijas par to, vai būtu nepieciešams arī pie mums ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumam, vai tomēr ne.