Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Romāns Meļņiks

Saskaņas vadībā gatavo pārmaiņas?(17)

Ar Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski, kurš partijas Saskaņa vadībā, iespējams, šovasar nomainīs Nilu Ušakovu, sarunājas Romāns Meļņiks.

Uz Eiroparlamentu mūk ne tikai Nils(15)

Evakuāciju uz Eiropas Parlamentu iecerējis ne tikai no darba atstādinātais Rīgas mērs. Tāpat dažu citu partiju līderi, pa kādam izbijušam ministram, caurkritusi Rail Baltica vadītāja, mazo skolu likvidators un bēdīgi slavenās nodokļu reformas īstenotāja.

Visas problēmas novēla uz prezidentu(10)

Par svētdien gaidāmo Ukrainas prezidenta vēlēšanu otro kārtu Romāns Meļņiks sarunājas ar Ukrainas parlamenta deputātu, Krimas tatāru medžlisa priekšsēdētāju Refatu Čubarovu.

Ne skolas jāslēdz, bet modernāk jāpasniedz(8)

Pagājušajā nedēļā man bija iespēja piedalīties Rigatv24 rīkotā diskusijā kopā ar diviem izbijušiem ministriem – Kārli Šadurski un Raimondu Bergmani. Runājām par dažādām tēmām, taču viena šķiet īpaši aktuāla, vairāk iztirzājama – izglītības jomā īstenotās reformas

Krauze: Vēlēšanās uzvarēja tie, kuri vairāk meloja(72)

Par valstī šobrīd opozīcijā nokļuvušās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) nākotni īsi pirms šīs partijas kongresa Romāns Meļņiks sarunājas ar LZS priekšsēdētāja vietnieku, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētāju, 13. Saeimas deputātu Armandu Krauzi.

Lai nerastos jaunas bedres(4)

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs pavēstījis, ka viena no viņa prioritātēm būs galvaspilsētas ielu labošana. Ļoti labi. Tā tiešām šobrīd ir īpaši aktuāla problēma, steidzami risināma. Taču vienlaikus svarīgi būtu domāt arī par risinājumiem, kā ar laiku nonākt līdz tam, ka ik pavasari vairs nebūtu tik kampaņveidīgi par bedru lāpīšanu vien jārūpējas.

Bez politiskajām interesēm neiztikt, taču riski jāsamazina(51)

Varam piekrist vai nepiekrist iepriekšējās valdības darbam, tomēr jārēķinās, ka dzīvojam tiesiskā valstī, un ir nepieciešams nodrošināt pēctecību: ja konkrēti lēmumi pieņemti, tie arī būtu jāīsteno, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Azartbiznesa atkarībā(3)

Gandrīz vienlaikus ar Rīgas domes varas partiju paziņojumu par vēlmi dažu gadu laikā slēgt teju vai visas azartspēļu vietas galvaspilsētā šim biznesa veidam un atkarībai no azartspēlēm kā tādai pievērsta pastiprināta gan sabiedrības kopumā, gan mediju un amatpersonu uzmanība.

Maligina: Ja nenaidotos, mantoto biznesu varētu kopīgi pārvaldīt(14)

Par to, kādi ir cēloņi un risinājumi ieilgušajam strīdam par a/s Olainfarm lielākā akcionāra Valērija Maligina atstāto mantojumu, – Romāna Meļņika intervija ar vienu no mantiniecēm a/s Olainfarm padomes priekšsēdētāja vietnieci kopš 2018. gada septembra Irinu Maliginu.

Mūs grib padarīt par pudeļu lasītāju tautu(91)

Pagājušajā nedēļā uzmanību piesaistīja ziņa par aptauju, saskaņā ar kuru absolūtais vairākums aptaujāto it kā atbalstot depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā. Šis vēstījums interesants ar to, ka ir labs paraugs, kā kādu biznesa interešu vārdā ir iespējams klaji manipulēt ar sabiedrisko domu.

Lai Latvijā pulcējas talanti(28)

Ja mēs radīsim apstākļus, lai Latvijā pulcētos talanti, šie talantīgie cilvēki veidos gudrus uzņēmumus un arī valsts pārvalde būs gudrāka – intervijā Romānam Meļņikam pauž uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

Vēlēšanas nav loterija(7)

Tieši divi mēneši atlikuši līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Latvijā kandidātu sarakstus partijas jau pieteikušas, laiks vēlētājiem sākt apdomāt, par ko balsot. Par agru nav.

Politiskais autisms(13)

Uzmanību piesaistīja ziņa, ka atbilstoši SKDS veiktas aptaujas datiem sabiedrības interese par politiskajiem notikumiem Latvijā sasniegusi vēsturiski zemāko līmeni. Proti, tikai 44% respondentu apliecina, ka regulāri seko līdzi politiskajām norisēm. Tātad par to, kā tiek pārvaldīta mūsu valsts, vairākums jeb 54% valsts iedzīvotāju šogad regulāri neinteresējas. Un tas ir neilgi pēc vēlēšanām, kad informatīvā vide bija piesātināta ar ziņām par valdības veidošanu, ministru pirmajiem soļiem jaunajos amatos, priekšvēlēšanu solījumu atgādinājumiem un vēstījumiem par to, kā un kad visu sasolīto pildīs.

Pārāk aizraujamies ar skolu elitārismu(45)

Par saikni starp skolotāju algām un skolu reformu, kā arī par lielo un mazo skolu nozīmi Latvijā ar Rīgas Juglas vidusskolas direktori Aiju Melli sarunājas Romāns Meļņiks.

Tiesībsargs: Nodokļu likumu normas pārāk samudžinātas(42)

Algu un nodokļu politikai jābūt tādai, kas ļauj ģimenēm dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, nevis noved pabalstu lūdzēju, saņēmēju lomā, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons.

Mūsu, nevis Nila Rīga!(26)

Pēdējā laikā publiskajā vidē dzirdamā retorika par kādām nebūšanām liek aizdomāties, ka brīžiem pārāk daudz enerģijas nelietderīgi izniekojam to nosodīšanā, kurus uzskatām par vainīgiem, šausminoties, cik viss ir slikti, nevis vēršot spiedienu pret lēmumu pieņēmējiem, lai tie labotu atklātās nebūšanas.

Vakcinēties – pienākums pret sabiedrību(21)

Par to, kā nodrošināt bērnu obligāto vakcinēšanu pret bīstamākajām slimībām, Romānam Meļņikam stāsta profesors Uga Dumpis, valsts galvenais speciālists infektoloģijā.

Ielas bez sāls – varbūt tomēr iespējamas?(13)

Otrdienas rīts nāca ar krietnu puteni. Vismaz Rīgā. Ielas bija baltas un krietni slidenas, jo tehnika ceļu kaisīšanai ar smilts un sāls maisījumu savu darbu auto sastrēgumu laikā nevar veikt. Arī ietves un gājēju pārejas bija sniega tik pilnas, ka kājām ejošajiem sanāca krietni vien pabrist, jo snigšana turpinājās teju vai bez apstājas. Protams, satiksme bija palēnināta, daudzviet bija redzamas automašīnu sadursmes.

Reformas - koordinētas?(2)

Administratīvi teritoriālā reforma neizbēgami ir tēma, kurai būs pievērsta īpaša uzmanība tuvākajos gados. Gan tāpēc, ka pašreizējā valdība un par reģionu attīstību atbildīgais ministrs ir apņēmības pilni to īstenot, gan tāpēc, ka jau ilgstoši noris reformas izglītībā un veselības aprūpes sistēmā, kā arī, ņemot vērā apdzīvotības izmaiņas un finanšu pieejamību satiksmes infrastruktūrai, tam visam jābūt savstarpēji saderīgam, saskaņotam.

Matīss: Izskatās pēc laupīšanas, vai ne?(33)

Notiek kavēšanās ar saimniecisko lēmumu nošķiršanu no politiskajiem – sarunā ar Romānu Meļņiku atzīst nu jau bijušais Rīgas satiksmes valdes pagaidu priekšsēdētājs Anrijs Matīss.

Latvija – otra zaļākā valsts. Mūsu nopelns?(29)

"Augstā vieta reitingā dod labumu valsts tēlam, bet kaitē lokāli – demotivē piedomāt, vai rīkojamies saudzīgi pret vidi," intervijā saka viens no zaļo līderiem Viesturs Silenieks (ZZS).

Trīs vīri peļķē(8)

Trīs lieli vīri šonedēļ, ja tā var teikt, iesēdās peļķē. Tieslietu ministrs, ģenerālprokurors un KNAB priekšnieks. Sasauca preses konferenci, lai paustu savas domas par Eiropas Savienības Tiesas spriesto saistībā ar Latvijas Bankas prezidenta pilnvarām, un... neko sakarīgu nepateica.

Pabalstu vietā – pakalpojumu apmaksu(25)

Ar organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāju, Eiropas foruma cilvēkiem ar invaliditāti ģenerālsekretāri Guntu Anču sarunājas Romāns Meļņiks.

Ušakovs un Ameriks maina spēles gaitu(8)

Publiski izskanējis, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) un iepriekšējais vicemērs Andris Ameriks (GKR) kandidēšot Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Viņu atbalstītājos un vēl jo vairāk nīdējos tas raisījis sprādzienam līdzīgu efektu – notiekošais tiek raksturots gan kā nodevība, gan kā "žurku skrējiens no grimstoša kuģa", gan arī tiek piesaukta Eiroparlamenta deputāta imunitāte, kas esot glābiņš situācijā, kad par Rīgas domē un tās uzņēmumos lemto pastiprināti interesējas KNAB.

To, ko padomju valsts nozaga, Latvija nevar neatdot(6)

Par to, kā vajadzētu noritēt ebreju īpašumu restitūcijai un kāpēc ir grūtības skaidri definēt, kas būtu šīs kompensācijas saņēmēji, ar rabīnu Menahemu Barkahanu (Barkānu) sarunājas Romāns Meļņiks.

Ko vēlēsim Eiropā(11)

Gaisā jau virmo Eiroparlamenta priekšvēlēšanu kaislības. Partijas publisko savu kandidātu uzvārdus, daži jau internetā izvietojuši pašreklāmas klipus, citi biežāk par sevi atgādina, vēstot par labajiem darbiem, kas padarīti. Tas labi. Tam visam noteikti jāpievērš uzmanība, lai mēs pēc iespējas gatavāki būtu izvēlei, par ko balsot.

Nevērtēt pēc partijas(3)

Uzmanību piesaista daudzie gadījumi, kad politiķu un arī plašākas sabiedrības attieksmi pret kādu jautājumu loku vai institūciju nosaka tas, kāda ir attieksme pret partijām, personām, kuru atbildībā attiecīgā joma ir. Ļoti spilgti to redzam gan ministru atbildības "lauciņu" dalījumā, gan jautājumā, piemēram, par reģionālo reformu vai jebko, kas notiek vai nenotiek Rīgā.