Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Romāns Meļņiks

Gatavojies iet politikā?(4)

Kandidātu sarakstos iekļauti, nu daudzi "jaunizceptie politiķi" tiecas sev uzmanību piesaistīt, kā vien spēj. Vispieejamākais saziņas līdzeklis ir internets, tad nu steidz pieteikties "draudzēties" visiem daudzmaz redzamiem viedokļu līderiem, pārpublicē domubiedru vēstījumus, iesaistās diskusijās par draudošām koalīcijām un, jā, arī nereti žēlojas, ka «tiem jaunajiem», kas sarakstos, žurnālisti uzmanību nepievēršot, vien vecajiem. Un te gribas iebilst: piedodiet, tas, ka jūs nepamana, ir loģiski – uzmanību pievērš tiem, no kā sagaidāms kas uzmanības vērts (un vienalga, vai tā būtu laba iniciatīva vai atrakcija). Kas no jums labs bijis sagaidāms?

Jau zini, par ko balsot?(14)

Plūdoņa Divi pasaules nez kāpēc nāk prātā, vērojot dažādu sabiedrības grupu attieksmi pret gaidāmajām vēlēšanām. Nošķīrums gan ir nedaudz citā griezumā nekā mūsu slavenajam literatūras klasiķim – šajā gadījumā ir tie, kas savās domās ir tālu no politikas, vienkārši bauda vasaru un kādā sarunā tikai starp citu ievaicājas, par ko tad lai balso, bet tiem kā pretpols ir par savu politisko izvēli izlēmušie aktīvisti, kas izmisīgi kaujas par savu taisnību, pamatā tam izmantojot interneta iespējas.

Tikai ilūzija, ka cīnās pret smēķēšanu(10)

Par tabakas kontrabandas lielajiem apjomiem Latvijā un šīs negācijas cēloņiem ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču sarunājas Romāns Meļņiks.

Lai, savstarpēji citam citu apkarojot, nekaitētu valstij(4)

Par Saeimas vēlēšanām, kurās viena no Rīgā valdošajām partijām nestartē, par opozicionāriem, kuri tiecas migrēt uz parlamentu, kā arī par vēlēšanu kampaņas īpatnībām – ar Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku sarunājas Romāns Meļņiks.

Kā var nesolīt?(6)

Priekšvēlēšanu solījumi noteikti ir uzmanības vērti. Ne tik daudz tie, kurus raksta obligātajās programmās (tās, visticamāk, reti kurš izlasa), bet gan topošo politiķu publiski paustie gan klātienē tiekoties ar vēlētājiem, gan uzstājoties TV debatēs vai izmantojot interneta saziņas rīkus. Jo tur uzreiz jūtama atgriezeniskā saikne ar auditoriju – uzrunā publiku politiķa paustais vai ne, ir tautai teiktais aktuāls, notic vismaz kāds vai ne.

Sabiedrībai būtu no viņas jāatpūšas(87)

"Nav māksla izrunāties slikti pašam par savu valsti, diskreditēt to. Māksla ir izskaidrot, parādīt savu valsti no labās puses – šī māksla viņai būtu krietni jāpamācās. Un es domāju, ka tas ir arī ļoti negatīvs signāls, ja viņa pirms braukšanas uz savu jauno mītnes zemi kritizē valsti, kuru pati pārstāv." Ziņu par Solvitas Āboltiņas kļūšanu par Latvijas vēstnieci Itālijā sarunā ar Romānu Meļņiku komentē politologs Filips Rajevskis.

Mitrevics: Par savu uzdevumu uztveru faktiski uzbūvēt pilsētu(22)

Par to, kas ir vissvarīgākais Siguldas un arī visas Latvijas identitātei, par pilsētas vadības ambīcijām, kā arī olimpisko spēļu vajadzībām izbūvējamās infrastruktūras tālāko likteni ar Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu sarunājas Romāns Meļņiks.

CSDD pārstāvis: Pulkstenis vairs neies, ja kādu tā zobratu pārveidos(28)

Par to, kādi riski nāk ar Konkurences padomes rosinājumu ļaut arī autoservisiem nodrošināt automašīnu tehniskās apskates pakalpojumus, un to, kā Latvija šajā ziņā izskatās uz citu Eiropas valstu fona, – Romāna Meļņika saruna ar CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieku Jāni Liepiņu.

Gaidot vēlēšanas(1)

Tuvojas vēlēšanas, jau sākusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana, kas beidzot pieliks punktu ilgstošajai neskaidrībai par to, kuri no mūsu līdzcilvēkiem ir uzskatāmi par politiķiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (un likuma, pēc kura tā darbinieki vadās) izpratnē, kuri – ne. Jo, kā zināms, priekšvēlēšanu aģitācijas periods skaitās jau kopš 9. jūnija un varējām tikai minēt, kuras partijas sarakstus vēlēšanām iesniegs un apmēram kuri kandidāti varētu būt katras virzīti. Šī nesakritība laikā starp ierobežojumiem un sarakstu iesniegšanu noteikti kādai daļai partiju var sagādāt galvassāpes, vēlāk taisnojoties korupcijas uzraugu priekšā un mēģinot pierādīt, ka, piemēram, kāda uzņēmēja rosība, vēl pirms saraksta iesniegšanas internetā reklamējot savas preces, nav saistāma ar politiskajiem tēriņiem.

Nespļaujiet akā!(3)

Mēs pārtiekam viens no otra un nevis no pārtikas precēm – šie reiz slavenas dziesmas vārdi izrādās ļoti precīzi raksturo to gaisotni, kas īpaši priekšvēlēšanu laikā valda Latvijā.

Junkera solītie 315 miljardi Eiropas ekonomikā investēti(6)

Par Eiropas fondu pieejamību, to, kā Latvijas uzņēmēji izmantojuši un izmanto dažādos finanšu instrumentus un kas šajā ziņā sagaidāms nākotnē – ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieku Mārtiņu Zemīti sarunājas Romāns Meļņiks.

Bažas, ka top sistēma ar caurumiem(5)

"Ja Latvija sistēmā rada daudzus nevajadzīgus caurumus, kamēr pārējā Eiropa radījusi striktu sistēmu, pelēkie darboņi izmantos Latviju kā tranzītvalsti," par zāļu drošuma kontroli intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes locekle Santa Bičkoviča.

Interešu konkurence(3)

Konkurences padome (KP) atkal devusi iemeslu aizdomām par tās darbošanos kādu interešu grupu labā. Šoreiz tie varētu būt auto ražotāju autorizētie servisi. Proti, KP ieskatā autotransporta tehniskās apskates funkcijas būtu jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD).

Eiropas labāko paraugu augstskolu veido Rīgā(8)

Par izglītības eksportu un reģionālo slimnīcu nodrošināšanu ar jaunajiem speciālistiem, augstskolu konkurenci un ambīcijām veidot policijas akadēmiju ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru profesoru Aigaru Pētersonu sarunājas Romāns Meļņiks.

Vienotā frontē pret... ziepju burbuļiem?(26)

Brīžiem pārsteidz, cik raustāmi uz visām pusēm kļūst politiķi priekšvēlēšanu laikā. Kāds saceļ vētru ūdens glāzē, pajautā viņiem, ko nu tagad iesāks, un redzam, ka kāds jau skrien, glābšanas vestes meklēdams.

Nospļaudīt, nolinčot...(9)

Dažas tēmas ir tādas, pie kā nākas atgriezties vēl un vēl, jo to aktualitāte nez kāpēc cauri gadiem nemazinās, pat neskatoties uz visai plašām diskusijām sabiedrībā, argumentāciju, galu galā arī citos jautājumos vērojamo sabiedrības garīgo attīstību.

Āboliņš: Nesāksim ar apspļaudīšanu(71)

Par daļas sabiedrības pārlieku saasināto reakciju uz Valsts prezidenta runu Dziesmu un deju svētku noslēgumā ar aktieri Gundaru Āboliņu sarunājas Romāns Meļņiks.

Reitingi. Šis tas atklājas(9)

Nedēļas sākumā LTV publiskotie SKDS veiktās socioloģiskās aptaujas dati par vēlētāju atbalstu partijām dažus mēnešus pirms vēlēšanām, protams, uztverami kritiski (vēl nav redzēti pilnie kandidātu saraksti, nav īsti sākušās priekšvēlēšanu kampaņas), tomēr jau atklāj zināmas tendences, ar kuru sekām varētu būt jārēķinās nākamās koalīcijas veidotājiem.

Jānis Streičs: Kamēr Eiropa atjēgsies, mēs izaugsim(18)

Par Dziesmu un deju svētkiem, latvisko identitāti un Latvijas būšanu Eiropā ar latviešu kinorežisoru, aktieri, rakstnieku, gleznotāju, publicistu un sabiedrisko darbinieku Jāni Streiču sarunājas Romāns Meļņiks.

Šaubas par to melnumu(8)

Gan premjers, gan daži politisko procesu vērotāji un vērtētāji atzinuši, ka pirms oktobrī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām sagaidāma vēl nepieredzēti "melna" un agresīva priekšvēlēšanu kampaņa. Tas, protams, nav izslēgts, taču vismaz pašreiz notiekošais, tostarp melno kampaņu pareģu piesauktie piemēri, īsti par to neliecina.

Spēle ar svešu bumbu(27)

Partijas Saskaņa manevri daudzus mulsina, pat ne pa jokam sanikno. Varbūt tāpēc, ka tā šoreiz vairs nevis caur partneriem, bet pati noskaņota pazvejot vēlētājus, kā saka, ne savā dīķī. Piesaistījusi cilvēkus ar latviešu uzvārdiem vai tādus, kuri savas līdzšinējās profesionālās darbības dēļ šķituši vismaz simpātiski tiem, kuri tradicionāli balso par tā dēvētajām latviešu partijām. Nu sanāk, ka Saskaņa ne tikai vistiešākajā veidā pretendē uz to vēlētāju pārvilināšanu, kas citkārt balsojuši par tostarp ilgstoši valdošajām partijām un laika gaitā vīlušies, bet arī caur šiem "profesionālajiem latviešiem" bruģē ceļu pie valdības galda.

Izgudro palīgierīci vājredzīgajiem(2)

Trīs jaunieši no Valmieras tehnikuma – Georgs Krops, Ēriks Eduards Lapsa un Agris Čodars – radījuši ar īpašiem uztvērējiem aprīkotus baltos spieķus, kas palīdzēs vidē labāk orientēties cilvēkiem ar redzes traucējumiem. SMU Safe & Stable jūlijā dosies uz Serbiju, Belgradu, kur sacentīsies ar Eiropas labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem.

Skandāla ēnā(3)

Gribot vai negribot, bet valsts Saeimas un KNAB personā nodrošinājusi bezmaksas reklāmas kampaņu vienai no partijām, kas pretendē uz varai alternatīvo politisko spēku nišu. Jau tagad ziņu un arī diskusiju intensitāte interneta saziņas vietnēs par deputātu Kaimiņu un viņa pārstāvēto partiju ir tik liela, ka pilnībā noslāpē teju vai visu, kas noticis kopš pieminētā politiķa aizturēšanas un kratīšanas ar viņu saistītajās telpās.

Rinkēvičs: Krievijas rīcību paredzējām(59)

"Ne jau balsotāji par Magņitska sarakstu ir Krievijas nupat atsūtītajā melnajā sarakstā. Drīzāk meklējiet loģiku tajā, kādas amatpersonas bija Magņitska sarakstā un kā spoguļatbilde tiek piemērota," intervijā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Patērētājam būs izvēle – dzert krāna ūdeni vai pirkt pudelē(13)

Kad beidzot tiks nojaukts Salaspils kodolreaktors un noglabātas tā bīstamās daļas, vai nākotnē dzersim ūdeni no krāna vai PET pudelēm un kādā veidā būtu stiprināmas pašvaldības – Romāna Meļņika intervija ar Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.

Viss saplānots. Sākas svētku ieviešana

Par XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pēdējiem sagatavošanas darbiem ar to izpilddirektori Evu Juhņēviču sarunājas Romāns Meļņiks.