Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Romāns Meļņiks

Vainīgo meklētāji(6)

Tikai loģiski būtu, ja politiķi, kas nav guvuši vēlēšanās tik labus rezultātus, kā cerēts, rūpīgi un vispusīgi izvērtētu cēloņus un par tiem arī nevairītos runāt, tostarp atzīstot kļūmes. Protams, var teikt, ka šāds izvērtējums prasa zināmu laiku, bet arī tāda var būt atbilde uz jautājumu par šo tēmu. Bet ko redzam tā vietā? Tos pašus politiķus par smieklīgiem padarošas frāzes, ka pie visa vainīgi kaut kādi mistiski ārējie spēki.

Klajā nāk Nacionālā enciklopēdija(2)

Tieši mēnesi pirms valsts simtgades svinībām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma Latvija atvēršana. Par šī izdevuma nozīmi stāsta bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Dzintars: Ticami, ka var parādīties vēl kāds premjera amata kandidāts(53)

Vērojams diezgan liels haoss – ir vienlaicīgi vairāki sarunu vedēji, katrs no viņiem sarunas mēģina īstenot ar atšķirīgu taktiku, un izskatās, ka mēģinājumi savā starpā koordinēt šo procesu ir bijuši nesekmīgi – intervijā Romānam Meļņikam saka Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Tie, kas palika aiz borta, – norakstāmi vai cerīgi?(5)

Kamēr Saeimā iekļuvušie spēlē valdības veidošanas spēlītes, īstais laiks pievērst uzmanību tiem, kuri 5% vēlētāju balsu barjeru nepārvarēja, taču bija samērā tuvu tam. Runa tātad ir par Latvijas Reģionu apvienību un partiju Progresīvie.

Partijas iet strupceļā(8)

Tikai nedēļa pagājusi kopš vēlēšanām, bet raibo notikumu iespaidā šķiet, ka jau vesela mūžība. Pat kolēģi žurnālisti iegājuši azartā un ziņām atļāvušies likt žēlus virsrakstus par to, ka "sarūk izredzes jau šonedēļ gūt skaidrību par jaunās valdības sastāvu". Bet, kā saka, neskriesim zirgiem pa priekšu, ļausim atdzist vēlēšanu laikā sakarsušajiem prātiem, lai tad valstiski svarīgie lēmumi tiek pieņemti rāmi un izsvērti, nevis emociju iespaidā.

Andrejs Žagars sagaida Andri Nelsonu(3)

Latviešu talantīgie mākslinieki ir augsti novērtēti uz pasaules lielākajām skatuvēm un vienmēr tiek gaidīti arī mūsu koncertzālēs – Romānam Meļņikam saka režisors un uzņēmējs Andrejs Žagars

Kučinskis: Nenožēloju to, ko esam darījuši(20)

"Ja man būtu jāsāk viss no gala, es neko nemainītu. Neko nenožēloju," intervijā Romānam Meļņikam uzsvēra premjers Māris Kučinskis, kura pārstāvētais politiskais spēks ZZS 13. Saeimas vēlēšanās uzskatāms par vienu no lielākajiem zaudētājiem.

Būs lielāks "kolhozs"(5)

Politiskās izrādes, ko sauc par 13. Saeimu, otrais cēliens ir sācies. Aktieri ir uz skatuves, nu tiem jāsāk domāt, kā visu acu priekšā sastiķēt valdību. Jau dzird, ka tas būšot grūti.

Argumenti, nevis emocijas(4)

Pirms vēlēšanām mēdz teikt, ka valsts vadības groži jeb stūre jāiedod īstajās rokās. Parasti ar to gan ir vislielākās problēmas – ej nu uzmini, kuras ir tās īstās rokas, kuras nav, jo īpaši ņemot vērā, cik skaisti katrs par sevi runā, cik daudz jauku solījumu dzirdēts un... cik reižu, tam visam noticot, jau teju teju ir iebraukts grāvī.

Lai cilvēkam ir skaidrs, kur ir valsts medicīna, kur privātā(8)

"Tiem, kas nāks pie varas, jāsaprot, ka tas, cik valsts maksā par medicīnas pakalpojumiem, ir neadekvāti reālajām izmaksām." Par valsts līdzfinansēto un pilnībā privāto medicīnu, cilvēku attieksmi pret ārstēšanos un samaksu par to, kā arī barjerām medicīnas tūrismam Romāns Meļņiks sarunājas ar Orto klīnikas traumatologu ortopēdu Andreju Peredistiju.

Uz vēlēšanām – ne ar nolemtības sajūtu(10)

Politikas profesionāļi aizvien biežāk izsakās par ārkārtas vēlēšanu iespējamību jau visai drīz pēc nedēļas nogalē gaidāmajām kārtējām vēlēšanām. Jo ir bažas, vai Saeimā ievēlētie spēs saprasties, izveidot valdību. Un pamats tam šķietami ir, ja ņem vērā gan daudzo socioloģisko aptauju datus, kas rāda, ka Saeimā varētu iekļūt daudzas partijas ar mazu pārstāvniecību, gan arī to, cik centīgi dažādi politiskie spēki visu priekšvēlēšanu periodu pūlējušies cits citu apkarot. Protams, visādi brīnumi redzēti, arī tas, ka tie, kuri tikko izkāvušies, steidz mesties viens otra apkampienos, taču gadījumos, kad to kaušļu daudz, šādu brīnumaino pārvērtību iespējamība ir attiecīgi minimāla.

Redzam, ka kristiešiem grib liegt publiski paust savu viedokli. Saruna ar Zbigņevu Stankeviču(76)

"Patiesi demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības publiski paust savu viedokli tiktāl, ciktāl tas neaizskar kāda cilvēka cieņu. Tagad redzam, ka kristiešiem grib liegt publiski paust savu viedokli. Pēdējā laikā ne vienu vien reizi arī sociālajos tīklos izskanējis – kā es uzdrošinos tikties un runāt ar partijām. Es Twitter sarakstē šādu attieksmi raksturoju kā totalitārisma vēsmas, mēģinājumu aizbāzt muti pusotram miljonam ticīgo," intervijā Romānam Meļņikam pauž Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Kur liela nauda, tur lielas intereses(4)

"Mums ir ziņas, ka ir personas, kuras joprojām mēģina šo procesu ietekmēt, lai panāktu ABLV bankas piespiedu likvidāciju. Mēs obligāti nesakām, ka tas būtu ar augstākām valsts amatpersonām saskaņots, bet to arī neizslēdzam," intervijā Romānam Meļņikam stāsta zvērināts advokāts Jānis Kārkliņš, kura advokātu birojs kā ABLV bankas akcionāru pārstāvis izsludinājis 1 miljona eiro atlīdzību tiem, kas piegādās būtisku un noderīgu informāciju, kas palīdzētu apstiprināt aizdomas par centieniem panākt piespiedu likvidāciju.

Lipmans: Pēc tā, ko man stāstīja par kgbešņikiem...(16)

Diemžēl mūsu valsts nav neatkarīga. Tikai visu laiku tēlo, ka ir neatkarīga. Bija "neatkarīga" no krieviem, nu ir "neatkarīga" no Eiropas, no Amerikas – intervijā Romānam Meļņikam saka uzņēmējs, AS Grindeks padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Kirovs Lipmans.

Turpiniet tik debatēt(2)

Esam liecinieki tam, kā dzimst jauna tradīcija komunikācijā starp politiķiem un vēlētājiem – agrāk priekšvēlēšanu debates rīkoja tikai atsevišķi mediji, bet šogad – un, domājams, tā būs arī visās nākamajās vēlēšanās – visi, kam ir kāda īpaša motivācija to darīt.

Gribas mainīt attieksmi pret dzīvi Latvijā. Saruna ar Tomu Kreicbergu(14)

Ar Tomu Kreicbergu – finanšu nozares speciālistu un rakstnieku, kas savu karjeru sācis Volstrītā – divās lielās investīciju bankās Ņujorkas reģionā, bet kopš 2011. gada dzīvo un strādā Latvijā un pašreiz, būdams licencētas ieguldījumu pārvaldes sabiedrības Indexo izpilddirektors, cīnās par modernu, zemu izmaksu 2. pensiju līmeņa tirgu – sarunājas Romāns Meļņiks.

Slimnīca cieš nemaksātāju dēļ. Saruna ar RAKUS vadītāju Imantu Paeglīti(8)

"Cilvēki nesaprot, ka bez maksas ir tikai, vienkārši sakot, transports, kas viņus nogādā pie mums, turklāt arī tikai tad, ja izsaukums bijis pamatots. Tiklīdz cilvēks pārkāpj slimnīcas slieksni, tā spēkā ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā norēķinu kārtība – uz personu attiecas pacientu iemaksas, ja vien tā nav piederīga kādai no iemaksām atbrīvoto grupām," intervijā uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Valsts, beidz pazemot!(22)

Nebiju domājis šodien rakstīt par mikrouzņēmējiem, jo par šo tēmu izteicos pirms dažām dienām, tomēr valsts pārstāvju rīcība uz to izprovocēja. Pret labticīgiem, likumpaklausīgiem cilvēkiem ļoti necienīgā veidā izprovocēja.

Nedēļas nogalē – Baltā nakts

Ar šīs nedēļas nogalē gaidāmā pasākuma Baltā nakts programmas koordinatori un veidotāju Baibu Koemecu sarunājas Romāns Meļņiks.

Pašu radītās problēmas nodos mantojumā(2)

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pavēstījusi, ka par ziedojumu krituma kompensēšanu sporta nozarei lems nākamā valdība. Jo būšot beidzies vairāksolīšanas laiks, deputāti un ministri vēsu prātu varēšot izvērtēt budžeta iespējas un lemt par to, kuras iniciatīvas atbalstīt. Izklausās loģiski, ja vien...

Netradicionāls solis attieksmē pret cilvēku. Saruna ar Pēteri Apini(13)

"Mums bija ļoti, ļoti grūta cīņa kopā ar ģimenes ārstiem, mēs izcīnījām, ka ģimenes ārsti pienākas visiem. Jo bija jau paredzēts, ka arī ģimenes ārsts nepienāksies," intervijā norāda kādreizējais Latvijas Veselības aizsardzības valsts ministrs, ilggadējais Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Būs vien līdzdalība, nevis cīņa par augstām vietām(2)

Par nodokļu reformas radītajām dramatiskajām sekām sabiedriskā labuma organizācijām, tostarp sportā, un iespējamiem šīs problēmas risinājumiem ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski sarunājas Gatis Madžiņš un Romāns Meļņiks.

Velo nedraudzīgs(6)

Aizvadīta īpaši silta, sausa vasara. Labvēlīgie apstākļi vismaz Rīgā ir acīmredzami veicinājuši velosipēda kā ikdienas transporta līdzekļa izmantošanu. Diemžēl infrastruktūra jau kuro gadu ir palikusi... faktiski var teikt – arhaiskā līmenī.

Paši saprot, ko sola?(7)

Pat vairāk par to, ko tieši katra partija, to līderi sola pirms vēlēšanām, vismaz mani interesē atbilde uz jautājumu – kā to panāks?

Apliecināt vēlmi, ka tautieši atgriežas(1)

"Mūsu biedrībā ir cilvēki, kuri ļoti mērķtiecīgi atgriezušies Latvijā, par spīti barjerām, nevis tāpēc, ka viņiem būtu bijis izritināts kāds sarkanais paklājs," intervijā saka biedrības Ar Pasaules pieredzi Latvijā valdes priekšsēdētāja Māra Rūse.

Lembergs: Tā ir Kučinska valdība, tā nav Lemberga valdība(41)

Valdība strādā diezgan autonomi, es esmu skaidri definējis, ka tā ir Kučinska valdība, tā nav Lemberga valdība – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Zaļo un Zemnieku savienībā ietilpstošās partijas Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Jums jau ir privātskolotājs?(11)

Jūsu bērns nesaprot fiziku, un viņam šajā priekšmetā ir sliktas atzīmes? Tad kāpēc jūs vēl neesat nolīguši privātskolotāju?! Šādus un līdzīgus no skolotāju mutēm nākušus izteikumus vecākiem pēdējo pārstāstījumā nācies dzirdēt vairākkārt.

Strupceļš, tad restarts(11)

Bieži pēdējā laikā gadās dzirdēt prognozes par to, ka pēc oktobrī gaidāmajām vēlēšanām ar dažu tā dēvēto latvisko partiju atbalstu pie varas varētu nākt Saskaņa. Tiek piesauktas dažādas partiju kombinācijas, taču visbiežāk - Saskaņa, KPV LV, ZZS - acīmredzot tāpēc, ka tās šobrīd populārākās. Par to, kāds ir šo prognožu cēlonis un mērķis, varam izvirzīt vairākas versijas.