Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Grāmatas

Latviski izdots Donnas Tartas romāns Ciglītis

Izcila romāna izcils tulkojums – Silvija Brice iztulkojusi un izdevniecība Zvaigzne ABC izdevusi Donnas Tartas lielisko grāmatu Ciglītis (Goldfinch)! Par šo darbu jau sen runā pasaulē, par tā sarakstīšanu autore saņēmusi daudz atzinības, kā arī Pulicera balvu.

Izdots Lindas Gabarajevas dzejoļu krājums bērniem Kosmoss ir virs bēniņiem

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs izdevusi Lindas Gabarajevas dzejoļu krājumu Kosmoss ir virs bēniņiem, ko ilustrējusi māksliniece Kristīne Martinova. Grāmata visai ģimenei, kurā atrodami pirmsskolas vecumam uztverami, jaunākajam skolas vecumam intriģējoši un vecākus uzrunājoši dzejoļi.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izdevis grāmatu par tradicionālā apģērba brunčiem

Grāmata Brunči Latvijā 19. gs.–20. gs. sākumā ir jaunākais izdevums Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) zinātnisko rakstu sērijā. Tas ir pirmais šāda apjoma un veida darbs, kas veltīts tieši šai sievietes tradicionālā apģērba sastāvdaļai. Visi izdevumā iekļautie brunči ir darināti un valkāti Latvijas teritorijā 19. un 20. gs., atsevišķi brunči datējami pat ar 19. gs. sākumu.

Klajā nāk grāmata par Jauno Rīgas teātri

Īsi pirms atgriešanās savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris piedāvā saviem skatītājiem grāmatu Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās. Tā ļauj ielūkoties teātra dzimšanas laikā un tālākajā dzīvē vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs

Izdots Valentīna Lukaševiča vietu stāstu krājums Dīnvydlatgolys stuosti

Iznākusi literatūrzinātnieka un rakstnieka Valentīna Lukaševiča grāmata Dīnvydlatgolys stuosti. Tajā 39 stāstos autors, ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā, iepazīstina ar Latgales dienvidu daļu, vaicājot – vai var dzīvot bez vietas un vai vieta ir arī tad, ja neviens tur nedzīvo?