Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Grāmatas

Klajā nāk Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem - Nepateicīgie

Apgādā Jumava iznākusi politikas zinātnieka un Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem, kas veidojusies gan koloniālo faktoru, gan arī Eiropas strāvojumu ietekmē. Ikviens aicināts uz grāmatas atvēršanu un sarunām par politisko ideju vēsturi 30. janvārī plkst. 16.00 Osiris telpā (Kr.Barona 31).

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā grāmatu par Latvijā senākajām etnogrāfiskajām fotogrāfijām

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā grāmatu Kamēr vēl laiks. Fotoetnogrāfijas sākums Latvijā, kas veltīta agrīnajām fotogrāfijām Latvijā, kurās etnogrāfisko pētījumu veikšanai mērķtiecīgi dokumentētas izzūdošā tradicionālā kultūras mantojuma liecības – lauku ainava ar tradicionālo zemnieku un zvejnieku sētu apbūvi, tīrumu, pļavu un dārzu izkārtojums, dažādu darbu paņēmieni un darbarīki, iedzīves priekšmeti, apģērbi, tradīcijas –, kā arī Latvijas novadiem raksturīgi iedzīvotāju antropoloģiskie tipi.

Klajā nākusi Dzintras Gekas grāmata Mātes Sibīrijā

Fonds Sibīrijas bērni izdevis jaunu grāmatu Mātes Sibīrijā. Grāmatā apkopotas intervijas ar 1941. gada 14. jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem, apkopoti interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem.

Pēc 40 gadu ilgas pētniecības izdota grāmata par Valmiermuižu

No turīga īpašuma līdz vietai, kur sākās pirmā sabiedriskā kustība, kas lika pamatus latviešu nacionālajai atmodai un atjaunotnes kustībai visā Baltijā, – Valmiermuižas vēsture un šodiena nu apkopota vienuviet Dr. art. Jāņa Kalnača grāmatā Valmiermuiža, kas izdota pēc vairāk nekā 40 gadus ilgas pētniecības, informēja Valmieras kultūras biedrības pārstāvji.

Izdota dzejnieka T. S. Eliota Dzejas izlase

Grāmatu apgādā Neputns izdota dzejnieka T. S. Eliota Dzejas izlase Vizmas Belševicas, Ievas Lešinskas un Kārļa Vērdiņa atdzejojumā. Sastādītāji un redaktori - Ieva Lešinska un Kārlis Vērdiņš. Dizains - Armands Zelčs.

Latviski izdota Ukrainas prezidenta Zelenska biogrāfija

Izdevniecība Latvijas mediji laidusi klajā ukraiņu žurnālista, publicista un politikas analītiķa Serhija Rudenko (Сергій Руденко) grāmatu Zelenskis. Biogrāfija (Зеленський без гриму). Grāmatu tulkojuši Armīns Voitkāns un Renāte Kārkliņa.