Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Grāmatas

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izdod grāmatu Vainagošanās

Noslēdzot Dziesmusvētku 150. gadadienas priekšvakarā vaļā vērto spilgto, dekoratīvo izstādi Vainagošanās. Arheoloģiskie, etnogrāfiskie un laikmetīgie vainagi Latvijas kultūrā, kas izpelnījās lielu apmeklētāju interesi, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā jaunu izdevumu ar tādu pašu nosaukumu

Klajā nāk Veltai Sniķerei veltīts rakstu krājums

2023. gada decembrī, apritot dzejnieces Veltas Sniķeres 103. dzimšanas dienai un pirmajai gadskārtai kopš viņas došanās mūžībā, klajā nāk rakstu un veltījumu krājums Pieredze un redzējumi: dzejniecei Veltai Sniķerei – 100. Grāmatā apkopota daļa no pētījumiem un veltījumiem, kas izskanēja zinātniskajā un radošajā konferencē dzejnieces simtgadē.

Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks Egīla Zirņa un Svena Neilanda bilžu grāmatas Kas Zoodārzā notiek naktī atklāšana

Rīgas Zoodārzā 9. decembrī visi aicināti sajust ziemas maģiju – līdz ar izdevniecības Liels un mazs izdotās bilžu grāmatas Kas zoodārzā notiek naktī atklāšanas pasākumu, skaļruņos zoodārza teritorijā tiks atskaņots arī asprātīgais Egīla Zirņa dzejolis paša autora lasījumā. Tas pastaigu sniegotajā zoodārzā padarīs īpašu, ikkatru viesi rosinot iztēloties, kas zoodārzā notiek naktī.

Latviski izdota Alfrēda Nobela biogrāfija

Izdevniecība Latvijas Mediji laidusi klajā zviedru rakstnieces un žurnālistes Ingrīdas Karlbergas sarakstīto Alfrēda Nobela biogrāfiju Nobels, informēja izdevniecībā.

Izdota Ingas Pizānes dzejas izlase

Gada noslēguma gaidās izdevniecība Jānis Roze visus dzejas mīļotājus vēlas iepriecināt ar Ingas Pizānes dzejas apkopojumu, kurā lasītājiem piedāvāta nehronoloģiski pārkārtota jau iepriekš izdoto dzejoļu izlase, kas papildināta ar vēl nepublicētiem darbiem.

Izdoti Ojāra Vācieša minimismi

Ziedoņa muzejs kopā ar fondu Viegli un Ojāra Vācieša muzeju izdevis Imanta Ziedoņa drauga un iedvesmotāja Ojāra Vācieša dzejas spilgtākos citātus kabatas formāta grāmatā minimismi, kuros smelties gara spēku, drosmi un pašapziņu.

Izdod grāmatu par Rīgas parkiem No Arkādijas līdz Marsam

Ar dizaineru un arhitektu sarunām 23. novembrī plkst. 18.00 kultūrtelpā Smilga tiks atvērta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izdotā grāmata No Arkādijas līdz Marsam, kas stāsta par Rīgas parkiem cauri dažādiem laikiem, informēja LNB pārstāve Anna Muhka.