Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -3 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 2. decembris
Sniedze, Meta

Grāmatas

Liels un mazs izdod poētisku bilžu grāmatu Karš

Bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs iznāk portugāļu autoru Žuzē Žorži Letrijas (José Jorge Letria) un Andrē Letrijas (André Letria) kopīgi radītā bilžu grāmata Karš, ko no portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups.

Izdots igauņu autora Indreka Kofa dzejoļu krājums Kur palika bērni?

Bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs iznācis igauņu dzejnieka Indreka Kofa (Indrek Koff) dzejoļu krājums Kur palika bērni?, ko no igauņu valodas atdzejojušas Maima Grīnberga un Inese Zandere. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Elina Sildre, tā adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Atkārtoti latviski izdots Džeralda Darela romāns Mana ģimene un citi zvēri

Izdevniecība Latvijas Mediji atkārtoti izdevusi britu dzīvnieku pētnieka Džeralda Darela (Gerald Durrell) pasaules slaveno romānu Mana ģimene un citi zvēri (My Family and Other Animals). No angļu valodas tulkojusi Helma Lapiņa. Vāka mākslinieciskais noformējums Emīls Garjānis. Grāmata pirmo reizi ir izdota 1956. gadā, informēja izdevniecībā.

Latviski tiks izdota prinča Harija biogrāfija Liekais

Izdevniecība Latvijas mediji latviski izdos 2023. gada otrajā pusē prinča Harija sarakstīto biogrāfiju Liekais (Spare), kas kļuva par pasaules bestselleri vēl pirms tā iznākšanas šī gada janvārī, informēja izdevniecības pārstāvji.

Izdota ukraiņu dzejnieka Serhija Žadana dzejas izlase

Izdevniecība Orbīta klajā laidusi Nobela prēmijai nominētā ukraiņu rakstnieka Serhija Žadana dzejas izlasi Harkivas Dinamo. Grāmatā apkopoti teksti no 10 dzejas krājumiem, kas tapuši laikā no 2001. līdz 2021. gadam un ko latviski atdzejojuši Ingmāra Balode, Jānis Elsbergs, Māra Poļakova un Māris Salējs, infrormēja izdevniecībā.