Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Grāmatas

Izdota kinokritiķes Anitas Uzulnieces grāmata Mans kino (un) laiks. 1. daļa

Apgādā Laika grāmata janvārī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā nācis kinokritiķes Anitas Uzulnieces rakstu un recenziju krājums _Mans kino (un) laiks. 1. daļa, kurā apkopotas periodikā publicētas recenzijas par Latvijas un ārvalstu filmām kopš 20. gadsimta 70. gadu vidus, plašāki pētījumi, intervijas un citi materiāli, informēja grāmatas redaktore un sastādītāja, kinožurnāliste Kristīne Matīsa.

Izdots Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts Nakts jau nav tikai gulēšanai

Ar šo grāmatu Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts, Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija Dzīvesstāsts un apgāds Mansards aizsāk mutvārdu vēstures sēriju Bezbailīgie – par Latvijas valsts vienaudžiem, kuri riskēja ar dzīvību, lai Otrā pasaules kara beigās glābtu cilvēkus no atkārtotas padomju okupācijas. Literatūrkritiķes un bibliogrāfes Valentīnes Lasmanes (1916–2018) dzīvesstāsts Gaita Grūtupa literārajā apdarē izdots grāmatā Nakts jau nav tikai gulēšanai.

Izdota Jāņa Kalnača grāmata par mākslinieku Jēkabu Strazdiņu

Izdevniecībā Neputns nākusi klajā Jāņa Kalnača grāmata par mākslinieku Jēkabu Strazdiņu. Grāmata veltīta Jaunpiebalgā dzimušajam māksliniekam, mākslas vērtētājam, kolekcionāram un pedagogam Jēkabam Strazdiņam (1905–1958). Grāmatas māksliniece – Zane Ernštreite.

Iznākusi Madaras Rožkalnes ceļojumu aprakstu grāmata Ting, bu dong

Apgāds Mansards laidis klajā Madaras Rožkalnes ceļojumu aprakstu grāmatu Ting, bu dong, kurā kopā ar Rožkalniem lasītājam būs iespēja noīrēt dzīvokli, atrast angļu valodā runājošu auklīti, doties pie friziera, piedzīvot gaisa piesārņojumu, atrast darbu, doties uz pludmali un daudz ko citu, informēja izdevēji.

Izdots Haralda Matuļa dzejprozas krājums Eksistenciālisms

Biedrība Ascendum izdevusi Latvijas Literatūras gada balvas laureāta Haralda Matuļa dzejprozas krājumu Eksistenciālisms, kas domāts plašai auditorijai: visiem, ko nomāc dzīves neskaidrība, tiem, kas ir nelaimīgi, kas piedzīvojuši šaubas par dzīves jēgu, pusmūža cilvēkiem pirms un pēc 35 gadu vecuma, dzejniekiem.

Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8.b klase

Vizuālā valodā dokumentējot atmiņas par skolā pavadīto laiku, kino režisore, fotogrāfe un māksliniece Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase. Tās atklāšanas svētki notiks 9. decembrī galerijā ISSP galerija.

Sērijā Kā Lupatiņi mācījās iznākusi ceturtā grāmata – Lupatiņu māja

Tuvojoties Ziemassvētku brīvlaikam, kuru šogad visdrošāk pavadīt mājās, arī bērnu iemīļotie varoņi Lupatiņi aicina iepazīt viņu māju. Izdevniecības Liels un mazs izdotajā interaktīvu uzdevumu grāmatu sērijā pirmsskolas vecuma bērniem Kā Lupatiņi mācījās klāt nākusi ceturtā grāmata – Lupatiņu māja, informēja izdevniecības Liels un mazs pārstāvji.