Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus


Latvijā

Vairāk Latvijā


Ziņas

Latvija aicina ANO dalībvalstis stiprināt starptautiskās ķīmisko ieroču aizlieguma normas(1)

Otrdien, 23. oktobrī, Ņujorkā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas Pirmās komitejas dalībvalstu debatēs par masu iznīcināšanas ieročiem Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs pauda stingru nosodījumu ķīmisko ieroču izmantošanai Sīrijā, Irākā, Malaizijā un Apvienotajā Karalistē pēdējo gadu laikā. Vēstnieks uzsvēra, ka šie noziegumi rupji pārkāpj Ķīmisko ieroču konvenciju, tie apdraud starptautisko kārtību un globālos masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas un atbruņošanās centienus. Pildegovičs aicināja visas ANO dalībvalstis ievērot un stiprināt starptautiskās normas un noteikumus saistībā ar ķīmisko ieroču aizliegumu.

Vairāk Ziņas


Politika

Salīdzinot vēlēšanu rezultātus diasporas vidū, iezīmējas vairākas interesantas tendences

Vēlētāji ārvalstīs 13. Saeimā nodrošinājuši mandātus četriem deputātiem. Tas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2014. gadā. Kopumā vēlētāju aktivitāte šoreiz diasporas vidū bijusi procentuāli zemāka (kritums par diviem procentiem), taču pie urnām devās par 8830 balsstiesīgo vairāk. Tas daļēji skaidrojams ar lielāku iecirkņu skaitu, bet arī informatīvās kampaņas šoreiz bija plašākas, bet paši tautieši – organizētāki, jo daudzviet iecirkņi tika izveidoti pēc viņu iniciatīvas. Diena salīdzināja 12. un 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus visos iecirkņos valstīs, kur ir būtiska latviešu diaspora – kopumā 82 iecirkņos 11 valstīs.

Vairāk Politika


Novados

Balvu novadā vecāku nolaidības dēļ smagi cietis zīdainis

Sestdien Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka Balvu novadā stipri iereibuši vecāki nav varējuši parūpēties par vien dažus mēnešus veco zīdaini, kā rezultātā bērns ir guvis smagus miesas bojājumus. Saistībā ar notikušo VP Balvu iecirknī uzsākts kriminālprocess, savukārt bērna vecākiem par miesas bojājumu nodarīšanu draud kriminālatbildība.

Vairāk Novados