Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Zolitūdes traģēdijas lieta: Apsūdzētais būveksperts Gulbis vainu noliedz

Zolitūdes traģēdijas tiesas sēdē apsūdzētais sagruvušās Maxima ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis savās liecībā noliedza savu vainu, skaidrojot, ka ēkas sagrūšanu izraisīja divdaļīgā kopne, kas nebija iekļauta projektā, kuram viņš veica ekspertīzi. Gulbis tiesai skaidroja, ka viņš savu ekspertīzi Būvvaldei nodeva 2009. gada 4. novembrī, savukārt pirmie rasējumi, kuros parādās divdaļīgā kopne ir datēti ar 2010. gada 30. decembri, tādējādi viņš nevar būt atbildīgs par ēkas sagrūšanu, jo viņa veiktajā ekspertīzē nemaz nebija šādu divdaļīgo kopņu mezglu.

Jaundzimušo skaits turpina kristies(9)

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 14 680 bērni – ir par 1267 jeb 8% mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

NBS piegādāti pirmie 18 taktiskie spēkrati no ASV(3)

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Mazināt atkarību riskus © DIENA(6)

Pusgada laikā, kopš Bērnu slimnīcas fonds (BSF) sācis pilotprojektu, atbalsts dažādu atkarību pārvarēšanā sniegts vairāk nekā 40 jauniešiem. BSF Pusaudžu resursu centrā uzsver – šādas problēmas jauniešu vidū ir pietiekami nopietnas un tās nevar atstāt bez ievērības. Tādēļ programmas īstenotāji cer uz turpmāku atbalstu ne vien jauniešiem, bet arī viņu ģimenēm. Tāpat tiek meklēti risinājumi, lai šāds pakalpojums būtu pieejams ne tikai Rīgā, bet arī reģionu centros.

Citadeles lietas anatomija: Pārbaude par slaveno Gruzijas braucienu bijusi formāla © DIENA(26)

Jūs sakāt, ka neko par AS Citadele banka pārdošanu nerunājāt, ne par kādu korupciju neko nezināt un jūsu kompānija braucienam uz Gruziju savācās pilnīgi nejauši? Tad jau viss kārtībā! Tieši tik pamatīga ir bijusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktā pārbaude par šo braucienu, kam sabiedrības acīs ir bijusi īpaša loma notikumos ap Citadeles akciju sadales procesu. Diena turpina 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī kārtoto iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām par Ņujorkas un Latvijas tiesu materiāliem, kas izgaismo rūpīgi slēptās vienošanās beigas, un to, kā pašmāju uzņēmēji tikuši izmantoti un faktiski "uzmesti".

Var nākties iztikt bez īstermiņa aizdevumiem © DIENA(10)

Valsts prezidenta izsludinātie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā ne vien ir savstarpēji pretrunīgi, bet arī no patēriņa kreditēšanas tirgus izslēdz īstermiņa aizdevumus, kurus līdz šim sniedza nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi, norādījis Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) vadītājs Gints Āboltiņš. Tomēr vairāku jaunajā Saeimas sasaukumā ievēlēto politisko spēku izteiktie paziņojumi liek domāt, ka likuma normu mīkstināšana, visticamāk, nenotiks.

Nozīmīga darbaspēka rezerve © DIENA(4)

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) nesen – no 17. līdz 28. septembrim – visos Latvijas reģionos rīkoja akciju Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos. Akcijas mērķis ir sekmēt šādu cilvēku iekļaušanos darba tirgū, un pasākums notika jau otro gadu, pērn tajā iesaistījās 62 darba devēji un 207 personas ar invaliditāti.