Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Lai laiks ir jēgpilni pavadīts © DIENA

Par labi izdevušos pasākumu tiek uzskatīts tāds pasākums, kurā visi dalībnieki jūtas komfortabli gan emocionālā, gan intelektuālā, gan arī praktiskā aspektā. Šāda atziņa raksturo pasākumu rīkošanas jomu, par kuras situāciju un aktualitātēm Diena rakstīja jau vakar, 30. septembrī. Jāatgādina arī, ka šodien un rīt Rīgā Hanzas peronā norit Latvijas Pasākumu foruma rudens sesija.

Mājīgi un viesmīlīgi pašā Vecrīgas sirdī © DIENA

"Nebijis pavērsiens – jauna formāta koncerti, kuros būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos. Šeit valdīs mūzikas salona gaisotne, kurā visi jutīsies gaidīti savējie," pianiste un mūzikas producente, Hermaņa Brauna fonda (HBF) direktore Inna Davidova aicina uz jaunās koncertzāles Artissimo atklāšanu.

Darbu atstās pirms Ziemassvētkiem © DIENA(2)

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere darba attiecības ar mediju uzraugu beigs 15. decembrī. To, ka apsver padomes vadītājas amata atstāšanu, Ķezbere atzina jūlija beigās, solot lēmumu pieņemt līdz septembrim. Pagājušā mēneša sākumā viņa informēja, ka neatkāpsies, bet septembra pēdējā dienā tomēr paziņoja, ka plāno amatā atrasties vairs tikai divarpus mēnešu, lai arī pilnvaru termiņš beidzas tikai nākamā gada jūnijā. To viņa pamatoja citstarp ar politiķu spiedienu uz NEPLP, lielākos pārmetumus raidot Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Artusa Kaimiņa (KPV LV) virzienā. Pats Kaimiņš jebkāda politiskā spiediena izdarīšanu uz padomi un tās locekļiem noliedz.

Indriķis Muižnieks varēs atgriezties LU rektora amatā © DIENA(11)

Izvērtējot iesniegto lūgumu, tiesa pirmdien pieņēma lēmumu apturēt valdības lēmumu par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, norāda Administratīvās rajona tiesas pārstāve Ilze Butkus. Tiesa secinājusi, ka pastāv pamats pagaidu aizsardzības piemērošanai, jo Ministru kabineta (MK) "rīkojums ir pirmšķietami prettiesisks un tā darbība var nodarīt būtisku kaitējumu, kura novēršana būtu ievērojami apgrūtināta vai neiespējama".

Ķīnas gadadiena Honkongas protestu ēnā © DIENA(2)

Ar valsts vēsturē lielāko militāro parādi Pekinā otrdien atzīmēs 70. gadadienu kopš komunistiskās Ķīnas dibināšanas. Krāšņajās svinībās tiks uzsvērts, cik pareizs bijis valsts savulaik izvēlētais ceļš, kura rezultātā Ķīna XXI gadsimta sākumā ir ieguvusi iepriekš nepieredzētu ekonomisku un politisku ietekmi pasaulē. Tajā pašā laikā oficiālajās svētku runās netiks pieminētas ciešanas, ko miljoniem ķīniešu radījis vienas partijas režīms. Taču svinības varētu aizēnot jau mēnešiem ilgie protesti Ķīnai piederošajā Honkongā, kur iedzīvotāji nav mierā ar Pekinas centieniem ierobežot viņu brīvības.

Telia neizpratnē par valdības lēmumu © DIENA(3)

Par Latvijas valdības atteikšanos no saprašanās memoranda ar Telia Company, uzņēmuma plāniem un integrēto telekomunikāciju pakalpojumu – ar Telia reģionālo vadītāju Latvijā Kenetu Rodni sarunājas Andis Sedlenieks.

Ilgāku laiku nemanīti noplūdusi NBS operatīvā informācija © DIENA(45)

Vismaz pusotru mēnesi, bet, iespējams, arī daudz ilgāk datorsistēmu pārraudzītāju rupjas kļūdas dēļ Nacionālo bruņoto spēku (NBS) operatīvā informācija diendienā ir tikusi izsūtīta arī absolūti nepiederošām personām. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P) un Induļa Krēķa vadītais Militārās izlūkošanas un drošības dienests par notikušo klusē.

Kalendārs

Oktobris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.