Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Tuvie austrumi

Irāna ANO tiesā prasa apturēt "ASV veikto ekonomikas žņaugšanu"(1)

Irāna pirmdien pieprasīja, lai Hāgā bāzētā ANO Starptautiskā tiesa aptur sankcijas, ko Teherānai noteikušas Amerikas Savienotās Valstis, un apsūdzēja Vašingtonu, ka tā īstenojot sazvērestību, lai "ekonomiski žņaugtu" Irānu. Irāna iesniegusi prasību ANO tiesā saistībā ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu no jauna ieviest sankcijas, kas tika atceltas ar 2015. gada pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos. Irāna apgalvo, ka ar Trampa lēmumu tiek pārkāpts 1955. gada līgums. Irāna skaidro tiesai, ka pasākumi nodara postu tās ekonomikai un apdraud tās pilsoņu labklājību.

ASV atceļ palestīniešiem vairāk nekā 200 miljonu dolāru palīdzību(11)

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija piektdien paziņoja, ka ir atcēlusi palīdzības piešķiršanu vairāk nekā 200 miljonu ASV dolāru apmērā, kas sākotnēji bija paredzēta palestīniešiem Gazas joslā un Jordānas rietumkrastā, novirzot to citiem "augstas prioritātes projektiem citur".

Google bloķē ar Irānu saistītus "troļļu" kontus(1)

ASV interneta tehnoloģiju kompānija Google ceturtdien paziņoja, ka ir bloķējusi YouTube kanālus un citus kontus dezinformācijas kampaņai, kura ir saistīta ar Irānu. Pirms tam līdzīgus soļus bija spēruši sociālo mediju uzņēmumi Facebook un Twitter.

Sīrijas kurdi vēlas valsts decentralizāciju(1)

ASV atbalstītie Sīrijas demokrātiskie spēki (SDF), kuros dominē kurdu vienības, sestdien paziņojuši, ka šonedēļ Damaskā ar valdību uzsākto sarunu mērķis ir decentralizētas Sīrijas izveidošana.