Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +8 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Cīņa ar aplokšņu algu vējdzirnavām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Vai skolā nemācīja?
V
Ar procentpunktiem norāda procenuāli izteikta lieluma izmaiņas. Piemēram, sākotnējais lielums ir 10% no pilnā. Nākamajā vērtēšanas reizē lielums ir pakāpies līdz 12% no pilnā. Faktiskais pieaugums ir 20% no sākotnējās vērtības, savukārt pieaugumu var vērtēt arī procentpunktos - šajā gadījumā tie ir 2 procentpunkti. procentpunktu vērtība no "parastiem" procentiem atšķiras atkarībā no situācijas. Piemēram, ja pilnais vērtētais lielums ir 100%, tad katra procentpunkta vērtība ir vienāda ar "parastā" procenta vērtību. Ja pilnais lielums ir 50%, tad katra procentpunkta vērtība ir divkārša "parastā" procenta vērtība. Ja pilnais starta pozīcijas lielums ir 10%, tad katra procentpunkta vērtība būs vienāda ar desmitkāršu "parastā" procenta vērtību.
...
.
Ko nozīmē procentPUNKTI? Par cik procentiem to vērtība atšķiras no parastiem procentiem?
Irlielāmērāticams
I
ka "procenti" atšķiras no "procent-punktiem" ar to pašu, ar ko atšķiras "fabrikas" no "rūpnīcām". Līdzīgi kā atšķiras "katrs" un "ik viens". Tā ir tāda vārdu spēle, lai aizpildītu tukšumu starp frāzēm. Jo lielāks tukšums, jo vairāk aizpildījuma!
  • 3
  • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Īstais brīdis reformai

Izskatās, ka administratīvi teritoriālā reforma tiks turpināta, neskatoties uz to, ka pašvaldības ir pārslogotas ar citām rūpēm un cilvēku protesti ir aizliegti. Ko politiķi ieņēmuši galvā, to pat pa...

Infografikas

Vairāk Infografikas


Karikatūrista skats

Vairāk Karikatūrista skats