Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Sestdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Alūksnē notiks pirmā Iedvesmas Stunda

26. maijā Alūksnē notiks pirmā Iedvesmas Stunda. Tās ietvaros Alūksnes novada vidusskolas un Ernesta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas skolēniem savu profesionālo un dzīves pieredzi ceļā uz personiskiem sasniegumiem izstāstīs personības, kuru darbība ir nozīmīga dažādās sabiedrības jomās: 

• Cēsu Jaunās sākumskolas direktore un skolotāja, viena no pasaules 50 izcilākajiem pedagogiem pēc Varkey Foundation atlases - Dana Narvaiša

• Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa

• Viena no fonda Viegli dibinātājām Ināra Kehre

• Biedrības ZINIS veidotāja, praktiskā radošuma un inovatīvas uzņēmējdarbības pasniedzēja vairākās augstskolās,zināšanu eņģelis - Vita Brakovska

• LTRK prezidents, Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis

Iedvesmas Stundas ir vidusskolas jauniešiem domātie pasākumi, kas tiek rīkoti skolās ar mērķi iedvesmot jauniešus svarīgajā dzīves posmā, kad tiek pieņemts lēmums par turpmākā ceļa izvēli. Pasākumos kā Iedvesmotāji piedalīsies Latvijā spilgtas personības, kas dalīsies ar savu pieredzi un dzīves stāstiem ar auditoriju,  atbildēs uz jauniešu interesējošiem jautājumiem draudzīgā un komfortablā atmosfērā.

A.Rostovskis: "Bez iedvesmas nekas nenotiek. Svarīgi ir uzrunāt jauniešus, lai viņi nenolaiž rokas un neizvēlas iet vienkāršāko ceļu, bet atrod dzīvē kaut ko interesantu. Tas ir izdarāms visās jomās, un nav nozīmes, vai tā ir māksla vai grāmatvedība. Būtiski ir sabiedrībā zināmiem cilvēkiem runāt arī par grūtībām, ar kādām viņi ir saskārušies."

Dana Narvaiša: "Liela daļa skolēnu domā, ka tieši veiksme ir pamatā sasniegumiem, tāpēc daudzi vienkārši kaut ko gaida, tā vietā, lai jau agrīni sāktu iet uz savu mērķi. Trūkst informācijas, ka arī Latvijā var sasniegt ļoti daudz, bet tam pamatā ir darbs."

Iedvesmas Stundas ir Dienas mediju iniciatīvas Iedvesma viena no sastāvdaļām. Iniciatīvas mērķis ir iedvesmot ārpus laika, telpas, notikumiem un apstākļiem, izvirzot to kā medija sociālo atbildību. Pirmajai Iedvesmas Stundai sekosIedvesmas Diena – no 7. līdz 9.jūnijam Rīgā viesosies Džoanna O’Riordana, kuru nereti dēvē par cilvēku bez robežām. Džoana O’Riordana ir viena no septiņiem pasaulē dzīvojošajiem cilvēkiem ar Tetra-amelia sindromu, kuru raksturo visu četru ekstremitāšu trūkums. Džoana ir atzīta motivācijas spīkere, cilvēku tiesību aktīviste, vairāku pasaules līmeņa apbalvojumu ieguvēja par savām dzīves sekmēm. Bet jau no 16.maija projekta Iedvesma ietvaros notiek pieteikumu pieņemšana Iedvesmas balvai. Balvas pasniegšana plānota novembrī.


Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!Jaunumi

Vairāk Jaunumi