Laika ziņas
Šodien
Migla

TIEŠRAIDE: Biznesa idejas prezentē uzņēmīgākie Latvijas vidusskolēni

Noslēdzoties praktiskās uzņēmējdarbības un līderības nometnei Junior Achievement Unlocked 2018, 33 aizrautīgi un talantīgi vidusskolēni no visas Latvijas prezentēs savas biznesa idejas. Tiešraidi skaties piektdien, 10. augustā, plkst.17!

Ventspilī no 6. līdz 10. augustam norisinājās līderības un uzņēmējdarbības nometne jauniešiem Junior Achievement Unlocked 2018, kuras laikā izaugsmes treniņos, praktiskās biznesa darbnīcās jaunieši trenēja tādas būtiskas kompetences kā emocionālo inteliģenci, spēju inovēt, kā arī apguva prototipēšanu u.c. Ar viņiem strādāja mentori -  Latvijā atpazīstami un veiksmīgi uzņēmēji un augstākā līmeņa vadītāji.

Nometnes laikā jaunieši, strādājot komandās, mentoru vadībā attīstīja savas biznesa idejas. Nometnes saturiskais vadītājs ir millennial uzņēmējs Dāvis Suneps (iepriekš TechHub Riga vadītājs).

Katras nometnes dienas noslēgumā norisinājās diskusijas ar Latvijā zināmām personībām. Pie jauniešiem viesojās Ģirts Rungainis (Prudentia), Guntars Kokorevičs (CleanR), Alise Dīrika (InfoGram), Kristaps Skutelis (TestDevLab), Edgars Kots (Izdevniecība Dienas mediji), Artis Daugins (Blue Shock Race), Liega Zelgalve (Lickstarter) u.c.

Sarunām tiešraidē portālā Diena.lv varēja sekot līdzi katru dienu no 6. līdz 11. augustam.


Junior Achievement Unlocked 2018 norisi atbalsta Ventspils pilsētas dome un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, kā arī Clean R, banka Luminor.

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvija, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2017./2018. mācību gadā JA Latvija ir reģistrējusi gandrīz 1200 SMU, kas ir labākais rādītājs JA Latvija pastāvēšanas laikā.

JA Latvija ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvija ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisija atzinusi JA Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvija katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 100 000 skolēniem visā Latvijā, visos izglītības līmeņos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 98

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 22.05.2019.(1)

Iedzēris televīzijas laika ziņu diktors rītdien gaidāmo laiku izsmeļoši raksturoja ar vienu vārdu.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko