Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Junior Achievement

Tiešraide: Noskaidros Latvijas labāko skolēnu mācību uzņēmumu, kas pārstāvēs Latviju Eiropā

Ēdami vienreizlietojamie trauki, viedais elektroenerģijas skaitītājs, nošu mapes ar sildelementu roku sildīšanai, termopaliktņi sēdēšanai un vietne virtuālām šefpavāru konsultācijām - tās ir tikai dažas no jauno uzņēmēju idejām, kas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkursā šogad sacentīsies par Latvijas labākā jaunā uzņēmuma titulu un tiesībām pārstāvēt valsti jauniešu uzņēmumu konkursā Eiropā. Tiešraidē aicināti skatīties atklāšanu 15.jūnijā 11.00 un Latvijas labāko jauno uzņēmēju prezentācijas no pl.11.30 līdz 14.00, un izteikt viedokli, balsojot par sev simpātiskāko jauno uzņēmumu.

Ar starptautisku eksāmenu pirmoreiz vērtēs Latvijas skolēnu uzņēmējspējas

Pirmo gadu Latvijā 11. un 12. klašu skolēniem ir iespēja kārtot starptautisku uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu (ESP - entrepreneurial skills pass) un iegūt Eiropā atzītu sertifikātu, kas apliecina uzņēmējspēju kompetences apguvi. Sertifikātu ir atzinušas arī Latvijas augstskolas, un tas skolēniem sniegs dažādas priekšrocības, stājoties augstskolā un izvēloties ekonomikas un biznesa virziena studiju programmas.

Izvēlēti šī gada dalībnieki skolēnu līderu programmā

Izvēlēti jaunie izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) skolēnu Līderu programmas dalībnieki, kuri dalību programmā uzsāk jau šonedēļ - programmas pirmajā meistarklasē, kas norisināsies no 27.-29.janvārim, šogad pirmo reizi attālināti.

Apbalvoti labākie Cits Bazārs skolēnu mācību uzņēmumi

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā Cits Bazārs pasniegtas balvas deviņās nominācijās. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad Cits Bazārs notika vēl nebijušā formātā – tiešsaistē. E-katalogā savus izstrādājumus piedāvāja 300 SMU no visas Latvijas un pasākuma laikā interneta vietni apmeklēja 45 000 pircēju. Pasākumu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Skolotājus aicina pieteikties bezmaksas tiešsaistes apmācībās

Iespēja skolotājiem pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajās praktiskās skolēnu mācību uzņēmumu izveides un konsultēšanas tiešsaistes apmācībās!

FOTO: Norisinājās lielākā uzņēmējdarbības veicināšanas konference skolēniem #UzdrīkstiesUzvarēt

Šodien ikgadējā praktiskās uzņēmējdarbības izglītības konferencē jauniešiem #UzdrīkstiesUzvarēt ar aicinājumu apgūt dzīvei svarīgas prasmes un veidot savu uzņēmumu jau skolas laikā, skolēnus un skolotājus uzrunāja spilgti Latvijas uzņēmēji un viedokļu līderi. Ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, pasākums šogad pirmo reizi notika attālināti, portālu Diena.lv informēja Junior Achievement Latvia.

TIEŠRAIDE: Junior Achievement Uzņēmējdarbības konference

Šogad pirmo gadu Junior Achievement Latvia konference #UzdrīkstiesUzvarēt skolēnus pulcēs attālināti, proti, būs skatāma tiešraidē. Visi interesenti aicināti skatīties tiešraidi portālā Diena.lv ceturtdien no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide