Laika ziņas
Šodien
Sniegs

FOTO: Šerloka Holmsa svētku gājiens Rīgā pulcē simtiem cilvēku

Svētku gājiens par godu Šerloka Holmsa dzimšanas dienai sestdien Rīgā pulcējis vairākus simtus cilvēku, no kuriem daļa bija arī tērpušies svinīgajam notikumam atbilstošos kostīmos, novēroja aģentūra LETA.

Gājienā cilvēki devās cauri pilsētas centram līdz Doma laukumam, kur visiem dalībniekiem un pasākuma viesiem bija sarūpēta kostīmu parāde, uzkodas, aktivitātes jaunajām lēdijām un džentlmeņiem un citi notikumi.

Svinības sākās plkst.12.30 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, kur klātesošos sagaidīja orķestra muzikālie priekšnesumi, fotostūrītis un dažādi pārsteigumi.

Otra Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību vieta ir viesnīca Pullman, kur iekārtots muzejs un notiks kinoseansi.

Pasākuma rīkotāji iepriekš informēja, ka visas dienas garumā pa Igora Masļeņikova filmas uzņemšanas vietām tiek rīkotas ekskursijas.

Holmsa dzimšanas diena svinību pasākumi Rīgā notiek septīto reizi.

Šerloks Holmss - britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts tēls - ir viens no populārākajiem literatūras varoņiem pasaulē. Viņš strādāja kā privātdetektīvs Londonā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. Šerlokam Holmsam raksturīga īpaša darba metode, kas balstīta uz detaļu ievērošanu un loģisku secinājumu izdarīšanu, tā saucamo dedukcijas metodi. Šerloks Holmss līdz mūsdienām ir saglabājies kā simbols analītiski racionālai domāšanai.

No 1979.gada līdz 1986.gadam Rīgā notika režisora Igora Masleņņikova filmas Šerloka Holmsa un daktera Vatsona piedzīvojumi uzņemšana, kurā galveno lomu atveidoja Livanovs, un maza Vecrīgas ieliņa ļoti veiksmīgi pārtapa par Londonas Beikerstrītu. Tieši Livanova atveidotais Holmss ir atzīts par pasaulē īstāko un dižciltīgāko, bet Anglijas karaliene aktierim piešķīra Britu impērijas ordeni. Tālab Šerloka Holmsa dzimšanas diena tiek svinēta Rīgā.

Top komentāri

Daugavas erickiņš
D
Nē, jo tā vajadzīga bāreņiem Kuzjai un murim.
zvirbulēns
z
Kas finansējis šo tingel-tangel, vai Ušakovs iedevis rīdzinieku naudu?
skumjais
s
Pat liekas dívaini, ka Latvijá ir cilvéki, kuriem gribas shádas izklaides un ir gan laiks, gan nauda tádam pasákumam. Jeb, spriezhot péc bildes, tas ir bijis káds transvestítu "salidojums"?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti

Receptes

Vairāk Receptes

Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki

Notikumi

Vairāk Notikumi

Cits

Vairāk Cits

Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas

Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko