Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Skolēni Mēness aptiekās visā Latvijā iepazīs farmaceita darbu

Ceturtdien, 4. aprīlī, skolēni Mēness aptiekās visā Latvijā iepazīs farmaceita darbu aptiekās Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Liepājā, Aizputē, Siguldā, Smiltenē, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Daugavpilī u.c. Karjeras izglītības programmā Ēnu diena piedalīsies 39 skolēni, tādējādi gūstot priekšstatu par farmaceita nozīmīgo lomu, lai iedzīvotāji pilnvērtīgi jebkuros apstākļos saņemtu farmaceitisko aprūpi, zāles un citas medicīnas preces. Lielākā skolēnu interese ir Latgalē un Jelgavā.

““Mēness aptiekas” sniedz iespēju skolēniem ēnot farmaceitus visā Latvijā, un prieks, ka tik daudz jauniešu šo iespēju izmanto! Viņiem būs iespēja redzēt farmaceita ikdienu, iespēju robežās iesaistīties darba pienākumos, iepazīt uzņēmumu. Iespējams, kāds no skolēniem nākotnē studēs farmāciju un būs mūsu kolēģis “Mēness aptiekā”. Redzot, kā farmaceiti strādā, rūpējoties un palīdzot cilvēkiem būt veseliem, skolēni vairāk izprot, kādas kompetences nepieciešamas šim darbam. Tad katrs jau savlaicīgi – pamatskolā, vidusskolā –  sāk apzināties, cik būtiski ir labi apgūt ķīmiju, bioloģiju, svešvalodas un citus priekšmetus. Sekmes un interese par farmaceita darbu ir būtiski priekšnoteikumi, lai nākotnē studētu farmāciju un vēlāk, iespējams, jau paralēli studijām, strādātu šajā stabilajā un pieprasītajā profesijā,” saka “Mēness aptiekas” personāla direktore Baiba Pedraudze. Viņa arī novērtē skolēnu spējas un ieguldīto laiku, lai sagatavotu motivētu pieteikumu “Ēnu dienai”, visvairāk pieteikumu šogad saņemts no skolēniem Jelgavā un vairākās pilsētās Latgalē.

Piemēram, daugavpilietis Oļegs Tihomirovs padziļināti apgūst ķīmiju, fiziku un matemātiku, un “Ēnu dienā” viņš cer labāk iepazīt farmaceita un farmaceita asistenta profesiju: “Saskatu, ka aptieka ir vieta, kur cilvēki vēršas pēc palīdzības un atbalsta, tādēļ ir būtiski, lai farmaceits būtu iejūtīgs, kompetents un gatavs sniegt kvalitatīvu konsultāciju. Mani ļoti iepriecina doma, ka farmaceits vai farmaceita asistents ir persona, kas ne tikai sniedz zāles, bet arī atbalsta klientus ar informāciju par slimībām, medikamentiem un veselīgu dzīvesveidu.” Savukārt piektās klases skolniece Jaroslava Golovanova no Liepājas, domājot par farmaceita profesiju, interesējas par zāļu izgatavošanu, kas pagaidām viņai šķiet kā maģija. Jaunieši domā, ka “Ēnu dienā” pieredzētais palīdzēs profesijas izvēlē.

“Farmaceiti vienmēr ir sasniedzami konsultācijām par veselību, turklāt tieši viņi par zālēm zina visvairāk, tādēļ ir tik vajadzīgi. Uzticēšanās un atklāta saruna ar kompetentu farmaceitu, farmaceitiskā aprūpe, ko katrs var saņemt aptiekā, daudziem jo daudziem palīdz izvairīties no slimībām vai izlemt par pareizo rīcību, jau saskaroties ar pirmajiem pamanītajiem simptomiem. Tādēļ “Ēnu diena” ir nozīmīgs notikums “Mēness aptiekā”, kad mēs ar prieku un atbildību sagaidām skolēnus. Iespējams, ka tieši viņi būs tie, kas pēc skolas beigšanas un farmācijas studijām palīdzēs cilvēkiem būt veseliem,” saka farmaceite, “Mēness aptiekas” valdes locekle Jeļena Petrišina.

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pavasarīgā vistiņa

Trīs receptes ar vistas fileju – salāti, indiešu gaumē un ar rabarberu čatniju.

Ko nogaršot, ceļojot pa Lombardiju?

Milāniešu ēšanas paradumus stipri ietekmējis drudžainais dzīvesveids. Būdami mūžīgā steigā, viņi ēd ātri, lai netrūktu enerģijas centīgam darbam. Kādā grāmatā lasīju indīgu frāzi par milāniešu dzīve...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko