Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ostas svētki šogad priecēs ar muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu

Jau šonedēļ, no 17. līdz 19. augustam, Rīgas pilsētas svētku ietvaros daudz pārsteigumu, atraktīvu un ģimenei draudzīgu aktivitāšu, kā arī iespēju tikt pie vērtīgām balvām sola Ostas svētki, informē Rīgas brīvostas pārvalde.

Kanāla regate, Ielu mūzikas diena un Krastu mačs ir jau par tradīciju kļuvuši notikumi. Šogad kā jaunums pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas būs skatāms izglītojoši izklaidējošs interaktīvais paviljons Aquatorium un kāda īpaša dāvana – muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovs – Ūdens stāsts mēness gaismā.  

Šogad Ostas svētki norisināsies vienuviet, apdzīvojot Kronvalda parku un tā apkārtni. Jau piektdien, sākot no plkst.18, līdz pat svētdienas plkst.15, Kronvalda parkā tiks atklāts Rīgas brīvostas paviljons  Aquatorium, kur katrs varēs ļauties ūdens un ostas klātbūtnes noskaņai. Ar modernu risinājumu palīdzību lieliem un maziem būs iespēja iepazīties ar faktiem par ostu, izmēģināt roku kravu pārkraušanā, kā arī apskatīt ostas akvatoriju šķērsgriezumā. Par aktīvākām nodarbēm parūpēsies Ostas svētku talismans Ronis Matrozis un viņa komanda, iesaistot apmeklētājus dažādās atrakcijās un sarūpējot nelielus pārsteigumus arī pašiem mazākajiem. Svētkos sagurušajiem būs iespēja atpūsties un "uzlādēties ar ostas spēku" omulīgi iekārtotās mobilo telefonu uzlādes stacijās. Pozitīvos Aquatorium mirkļus iemūžinās karikatūrists, kā arī Fobo foto kaste, ļaujot ikvienam savus uzņemtos momentfoto gan izdrukāt uz vietas, gan nosūtīt sev elektroniski. Sadarbībā ar Tallink būs sarūpēts īpašs pārsteigums. Publicējot Fobo uzņemto momentfoto savā Facebook kontā, atzīmējot to ar mirkļbirku #TavaRigaTavaOsta, kā arī pievienojot draugu, ar kuru velētos doties ceļojumā, un sekojot Rīgas brīvostas Facebook kontam, aktīvākajiem svētku viesiem būs iespēja laimēt kruīza ceļojumu uz Stokholmu.

Sestdien, 18. augustā, tradīcijām apvītās karnevāliskās sacensības ar ūdens velosipēdiem notiks jau astoņpadsmito reizi un tajās, kā ierasts, komandas draudzīgi cīnīsies par tituliem Ātrākais Kanālbraucējs, Elegantākā Ekipāža un Skumjais Ūdensmalējs. Šogad šīs nominācijas papildinās tituli Ātrākā Latvijas osta un Rīgas brīvostas simpātija. Par godu Latvijas simtgadei, sacensībā Kanāla Regate 2018 piedalīsies 30 Latvijas pilsētu un ostu komandas. Sacensības vēl aizvien notiks Rīgas kanālā, bet šogad nevis posmā no Bastejkalna līdz Latvijas Nacionālās operas ēkai, bet Kronvalda parkā, blakus Rīgas brīvostas pārvaldei. 

18. augustā plkst.13 laukumā pie Rīgas Kongresu nama sāksies diennakts basketbola turnīrs Krastu mačs, kurā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāju komandas. Intriga par to, kurā krastā dzīvo labākie basketbolisti, joprojām ir saglabāta – rezultāts pēc astoņu gadu sacensībām ir 4:4. Arī šogad Krastu maču atklās trīs punktu metienu un bumbas triekšanas grozā no augšas konkursi, visu diennakti centrālajā laukumā uz īpašas skatuves uzstāsies galvaspilsētas labākie dīdžeji, savukārt sestdienas vakarā koncertēs arī Latvijā populāri mūziķi un būs iespēja klausīties Ralfa Eilanda koncertu.

Savukārt no plkst.12 ieskanēsies arī Ielu mūzikas dienas pasākumi, kas Vecrīgu un Bastejkalnu pieskandinās ar daudzveidīgiem dzīvās mūzikas ritmiem un jautrām atrakcijām.

Šogad Ostas svētkos sarūpēta īpaša dāvana – Ūdens stāsts mēness gaismā. Piektdien un sestdien starp daudziem Rīgas svētku notikumiem, sākot ar plkst. 23, kad pilsēta jau pieklususi, ik pa pusstundai svētku viesi tiek aicināti ērti iekārtoties naksnīgā Kronvalda parka kanāla krastā pie Rīgas brīvostas pārvaldes bākas un izbaudīt romantisku Rīgas ostas stāstu krāšņu strūklaku, mūzikas, gaismu un video projekciju pavadījumā.

Plašāka informācija arī par citām Rīgas svētku aktivitātēm un norises vietām meklējama  interneta vietnēs rigassvetki.lv un facebook.com/RigasBrivosta

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko- 07.07.2020.

Gribi atklātu sarunu – ieslēdz diktofonu kabatā. Gribi laipnu sarunu – liec diktofonu uz galda.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko