Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Supernova 2019 dalībnieki atklāj, kā gatavojas konkursa finālam

Sestdien,16. februārī, astoņi LTV autoru un izpildītāju konkursa Supernova 2019 finālisti sacentīsies par iespēju pārstāvēt mūsu valsti 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā. Dažas dienas pirms izšķirošās cīņas dalībnieki atklāj, kā notiek gatavošanās fināla priekšnesumam un kā viņi vērtē savas izredzes piedalīties Eirovīzijā.

Jau ziņots, ka konkursa Supernova 2019 finālā piedalīsies Markus Riva, Edgars Kreilis, Aivo Oskis, Double Faced Eels, Dziļi violets feat. Kozmens, Laime Pilnīga, Samanta Tīna un Carousel. Daudzi no māksliniekiem atzīst, ka ir ņēmuši vērā gan žūrijas, gan skatītāju komentārus par pusfinālu priekšnesumiem, un finālā ir gaidāmas kā izmaiņas, tā uzlabojumi. 

Tā, piemēram, grupa Double Faced Eels, kuras dziesma Fire joprojām ir visklausītākā konkursa dziesma mūzikas starumēšanas platformā Spotify, atzīst, ka finālā uz grupas priekšnesumu, kā solīts, būs jātur gatavībā ugunsdzēšamie aparāti. "Mēs esam izdomājuši vairākus veidus, kā uzlabot un atsvaidzināt savu fināla priekšnesumu. Visu, protams, nedrīkstam atklāt, bet izmaiņas skars gan apģērbu, gan to, kā kustēsimies dziesmas laikā," atklāj Double Faced Eels solists Reinis Straume. "Ņēmām vērā Ralfa Eilanda ieteikumu, ka Reinim nav tik liela vajadzība trakot uz skatuves, jo Marka un pārējie jau ir gana aktīvi. Būs vietas dziesmā, kur būsim statiskāki, lai vairāk strādātu uz kamerām." 

Par Supernova veterānu dēvētais dziedātājs Markus Riva, kurš piedalījies visos līdzšinējos konkursos, uzskata, ka izredzes uzvarēt ir visiem – arī viņam. "Katru reizi, pieņemot lēmumu – piedalīties Supernova vai nē, ieklausos sevī un jautāju, vai es ticu šai dziesmai. Un arī šogad es ticu! Eirovīzija ir daudzu faktoru kopums – dziesma, šovs, koncepts, spēja sevi prezentēt, pieredze un daudzi citi faktori. Sen no Latvijas nav aizbraucis šovs, un tā ir viena no lietām, par ko parasti tiek runāts lielās Eirovīzijas un Latvijas mākslinieka sakarā. Es ticu, ka ar savu priekšnesumu varu aizraut skatītājus!" Markus Riva atklāj, ka savā fināla priekšnesumā krasi neko nemainīs. "Palikšu pie Matriksa koncepta. Vienīgi visu noslīpēsim. Ticu, ka uz Kinostudijas skatuves šovs izskatīsies daudz iespaidīgāk – būs vairāk gaismu, efektu, lielais skatuves ekrāns."

Tikmēr kardinālākas izmaiņas sola Supernova 2019 pirmā pusfināla uzvarētāji – grupa Laime pilnīga. "Skatuves vizuālajam priekšnesumam būs maz kopīga ar pusfināla uzstāšanos. Mūzikas materiāls ir uzlabots, ņemot vērā žūrijas ieteikumus. Šobrīd strādājam ne tikai pie tā, lai Latvijas balsotājs nobalsotu par mums “Supernova” finālā, bet arī pie tā, lai Eiropas valstis nobalsotu par mums Izraēlā," atzīst mūziķi. "Eirovīzija ir ļoti laba platforma, kā nest Latvijas mūzikas vārdu pasaulē. Uzskatām, ka ir pienācis laiks parādīt Eirovīzijas skatītājam Latviju kā rokmūzikas lielvalsti, un esam pārliecināti, ka varam to izdarīt godam!"

Žūrijas ieteikumus vērā ņēmis arī Supernova debitants Aivo Oskis: "Cenšamies darīt visu, lai skatītājs vēlētos ne tikai dziesmu dzirdēt, bet varētu arī izbaudīt to, kas notiek uz skatuves, lai šīs trīs minūtes būtu aizraujošākas. Būs cits apģērbs – skatuviskāks tēls man pašam. Varu atklāt, ka uz skatuves vairs nebūšu viens." 

Par vietu Supernova 2019 finālā gandarīts ir arī Edgars Kreilis, kurš šogad konkursā piedalās trešo reizi. "Katru dienu strādājam pie priekšnesuma attīstības, lai to padarītu labāku, baudāmāku un skanīgāku. Esmu ņēmis vērā arī žūrijas ieteikumus – turpinu strādāt pie savām sajūtām, kuras viennozīmīgi ir viena no svarīgākajām atslēgām, lai uzrunātu skatītājus kopumā. Vēlos maksimāli atvērties – no sirds un ar patiesām emocijām," stāsta mūziķis. 

Tikmēr apvienība Dziļi violets feat. Kozmens atklāj, ka viņu priekšnesumam Supernova 2019 finālā klāt nākuši jauni horeogrāfijas elementi. "Mums pievienosies sestais skatuves dalībnieks, taču ceram, ka viņu daudz nerādīs – lai nenozog mums uzmanību," teic mūziķi. "Jūtamies lieliski un esam gatavi arī lielajai Eirovīzijai Telavivā – tur mūsu mērķis ir otrā vieta," viņi joko sev raksturīgajā manierē.

Žūrijas komentārus uzklausījusi un izvērtējusi ir arī Samanta Tīna, kuras konkursa dziesmai Cutting the Wire ir vislielākais skatījumu skaits video koplietošanas vietnē YouTube. "Tehniskās lietas ir sakārtotas, taču džinsi paliks un tas nav apstrīdams! Tā sākotnēji bija mana vizualizācija, kā redzu šo numuru, jo apģērbs ir tikai instruments, kas palīdz izstāstīt stāstu. Arī man šis tēls ir kas jauns, un pārsteidz tas, cik ērti tajā jūtos." Samanta Tīna stāsta, ka fināla priekšnesumā būs nelielas izmaiņas horeogrāfijā un vizuālajā noformējumā. 

Supernova 2019 fināla noslēgumā kā pēdējie uz skatuves kāps duets Carousel, kas žūrijas un skatītāju vērtējumā tika atzīti par otrā pusfināla uzvarētājiem. Carousel sastāvā līdzās Sabīnei Žugai startē arī ģitārists Mārcis Vasiļevskis no citas finālā iekļuvušās grupas Laime pilnīga. Interesanti, ka izlozes rezultātā Laime pilnīga uz skatuves kāps kā sestie, bet Carousel kā astotie – tātad Mārcim būs tieši viena dziesma, lai pagūtu sagatavoties noslēdzošajam priekšnesumam.

Supernova 2019 fināla šovus varēs vērot LTV1tiešraidē 16. februārī plkst.21:25, kā arī HD formātā mājaslapā Replay.lsm.lv.

Supernova 2019 finālā iekļuvušo dziesmu video no abiem konkursa pusfināliem var skatīt šeit, savukārt noklausīties dziesmas audio veidā var mūzikas straumēšanas vietnē Spotify.

Biļetes Supernova 2019 lielā fināla vērošanai Rīgas Kinostudijā klātienē nopērkamas - E-kase.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko- 28.02.2020.

Izskatās, ka zinātniekiem nav bijusi taisnība – pasaulē uzvarēs nevis tās nācijas, kas spējušas izveidot augsti attīstītu civilizāciju, bet tās, kuras tā arī nav iemācījušās lietot kontracepcijas...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko