Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aptur 8,6 miljonu kontrabandas cigarešu izplatīšanu

Valsts robežsardze un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības Latvijā reģistrēta uzņēmuma teritorijā Rīgā atklāja un apturēja organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kas pēc rūpīgi izplānotas shēmas, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, nodarbojās  ar liela daudzuma kontrabandas cigarešu ievešanu un tirdzniecību, informē Valsts robežsardze.

Aizturēšanas operācijas laikā robežsargi aizturēja un VID Muitas policijas pārvaldei nodeva kravas furgonu, kurā atradās 4 343 400 cigarešu NZ GOLD SLIM ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu, vieglo transportlīdzekli, kā arī noziedzīgā grupējuma dalībniekus – divus Lietuvas Republikas pilsoņus, dzimušus 1982. gadā un 1990. gadā, un trīs Baltkrievijas Republikas pilsoņus, dzimušus 1992., 1987. un 1983. gadā.

Par konstatēto faktu VID Muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess.

Turpinot procesuālās darbības, Valsts robežsardzes amatpersonas sadarbībā ar VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonām Rīgā,  Torņkalna stacijā veica pārbaudi vienam no dzelzceļa vagoniem, kā rezultātā tika konstatēta slēptuve ar 4 288 000 kontrabandas cigaretēm ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu.

Kopumā tika izņemtas 8 631 400 kontrabandas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes marķējumu, un kopā nenomaksātie nodokļi valstij ir aptuveni viens miljons eiro.

Aizturētie pašlaik atrodas apcietinājumā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas