Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts robežsardze

Nedēļas nogalē robežsargi konstatējuši 129 likumpārkāpējus

Aizvadītajā nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai Valsts robežsardzes amatpersonas kopumā konstatējušas 129 likumpārkāpējus, no kuriem 64 konstatēti uz valsts ārējām robežām, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

Robežsargi nakts melnumā aiztur četrus Vjetnamas pilsoņus

2019. gadā Latvijas robežsargi ar Krievijas Federācijas robežsargiem veic kopējo robežu operāciju Kordon – 2019. Šīs operācijas ietvaros naktī no svētdienas uz pirmdienu, no 4. uz 5. augustu, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Ludzas novadā aizturēja četrus Vjetnamas pilsoņus, informē robežsardzē.

Pabriks par robežas jautājumu: Netaisāmies starp ministrijām strīdēties

"Ir nekorekti visu laiku skatīties citu ministriju maciņos. Tā ir, manuprāt, latviešu nenovīdība - ja man ir divas govis, bet kaimiņam trīs, labāk lai kaimiņam viena nosprāgst. Domāju, tā nav pareizā pieeja, mēs esam vērsti uz sadarbību, netaisāmies starp ministrijām strīdēties. Es nekad kā ministrs neesmu gājis un neiešu censties savai ministrijai dabūt lielāku budžetu norādot, kas notiek citu ministriju budžetos. Jānāk pašiem ar saviem piedāvājumiem," ceturtdienas rītā sarunā par austrumu robežas apsargāšanu telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes izteicās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Kam sargāt austrumu robežu

"Ja dārzā ābolu nav, iedod man savējos. Tas jau pēc komunisma izklausās," tā par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) ierosinājumu iesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) valsts austrumu robežas apsargāšanā Dienai saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P). Aizsardzības ministrija piedāvājusi dažādus variantus, kā modernizēt Latvijas austrumu robežu, žoga būvniecība nebūtu modernākais un XXI gadsimtam atbilstošākais variants. Ja strīds starp abiem resoriem turpināsies, Pabriks uzskata, ka "daudz vienkāršāk to būtu izbeigt Ministru kabinetā", proti, armija būtu gatava pārņemt Valsts robežsardzi (VRS) ar visiem tās resursiem savā paspārnē. Tikmēr Valsts robežsardze, kurai tuvākajos gados nepieciešami būtiski papildspēki, par risinājumu uzskata tieši Nacionālo bruņoto spēku piesaisti, nevis funkciju nodošanu armijai.

Raidījums: Robežjoslas ierīkošanas laikā izcirstie koki simtiem tūkstošu vērtībā pazuduši

Austrumu robežas sakārtošana jau sešus gadus ir viena no valsts prioritātēm. Lai ierīkotu robežsargu patruļtakas, uzbūvētu tiltus un žogu, no budžeta robežsargiem atvēlēti desmitiem miljonu eiro. Lai gan robeža ir valsts drošības jautājums, arī te tiek vērptas miljonu shēmas, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga. Pirms mēneša tika stāstīts par četrkārši sadārdzinātiem tiltiem un nekvalitatīva aprīkojuma iepirkšanu, bet nu raidījums noskaidrojis, ka varētu būt notikusi vēl iespaidīgāka afēra - pie Krievijas robežas Ciblas novadā robežas ierīkotāji izcirtuši desmitiem hektāru meža, nesaaudzējot pat īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, bet nozāģētie koki vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā ir pazuduši.

Latvijā strauji augusi imigrantu nelegālā nodarbināšana

Valsts Robežsardze un Valsts Darba inspekcija (VDI) reidos katru nedēļu nepieredzētos apjomos atklāj iebraucējus no ārpus Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas Latvijā strādā bez atļaujām. Turklāt Latvijas uzņēmēji ne tikai apzināti pārkāpj imigrācijas likumu, bet daudzos gadījumos arī apkrāpj iebraucējus - neizmaksā algas, šovakar vēsta LNT Ziņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide