Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Divas valsts amatpersonas iesaistījušās īpašuma izkrāpšanas afērā

Valsts policija (VP) atklājusi zemes un meža izkrāpšanas afēru, kurā iesaistītas arī divas valsts amatpersonas, taču policija neatklāj, kurās iestādēs tās strādāja.

2018.gadā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) tika sākts kriminālprocess pret astoņām personām saistībā ar nekustamā īpašuma iespējamu prettiesisku iegūšanu, aģentūru LETA informēja VP.

Izmeklēšanā likumsargi noskaidroja, ka personu grupa 2018.gadā organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu un iesniegšanu notāram par nekustamo īpašumu Dagdas novadā. Tā īpašniece nomira jau 2001.gadā un viņai nebija mantinieku. Īpašuma kopējā platība bija 46,7 hektāri, tai skaitā 30,5 hektāri meža un 7,7 hektāri lauksaimniecības zemes.

Zvērināts notārs, nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietu, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva minēto nekustamo īpašumu.

Pēc tam personu grupa šo īpašumu pārdeva citai personai - labticīgam ieguvējam, kurš uzreiz pēc īpašuma iegādes bija veicis meža izstrādi.

Jau sākotnēji kriminālprocess bija kvalificēts pēc Krimināllikuma pantiem par krāpšanu, dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesu paziņojumu vai iesniegumu notāram un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Atklājot šo noziedzīgo shēmu, ENAP izdevies novērst iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējuma apmērs ir vairāk nekā 175 000 eiro. Par cietušo lietā atzīts Valsts ieņēmumu dienests, jo bezmantinieka manta piekritīga valstij.

Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Izmeklēšanas laikā pret divām valsts amatpersonām, kuras palīdzēja personu grupai iegūt testamenta sastādīšanai nepieciešamās ziņas, tika izdalīti atsevišķi kriminālprocesi. Šie kriminālprocesi kvalificēti pēc Krimināllikuma panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

 

Top komentāri

Miķelis Kalnavārna
M
Notāri, kaut arī ir zvērināti, pārsvarā neko nepamana. Vajadzētu sākt sūtīt pie acu daktera.
.
.
Valsts struktūru saaugšanu ar noziedzīgajām struktūrām sauc par mafiju. Šajā gadījumā valsts iekārtu var definēt kā kleptokrātisku mafiju vai kleptokrātiju.
Dagdietis
D
Pēc 18 gadiem pēc sievietes nāves beidzot sākts kriminālprocess. Kaut kā sarosījušies...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas