Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Amatpersonas

Vairs nebūs ik mēnesi jāpublisko amatpersonu darba samaksa

Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, izslēdzot no tā normu par amatpersonu darba samaksas publiskošanu katru mēnesi. Vienlaikus likumā noteikts, ka informāciju par darba samaksu, kas izmaksāta iestādes amatpersonām un darbiniekiem, publisko Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajā kārtībā. To, cik plaša informācija no nākamā gada 1.janvāra tiks publiskota, noteikts Ministru kabinets.

Paplašinās amatpersonu tiesības savienot amatus

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien nolēma iesniegt skatīšanai Saeimā grozījumus likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", lai atteiktos no līdzšinējā lieguma valsts amatpersonām savu amatu savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās un komisijās.

Valsts amatpersonai varētu būt deklarācijā jānorāda arī kopdzīves partneris

Finanšu ministrija (FM) saskaņošanai nodevusi grozījumus likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kurā rosina valsts amatpersonai noteikt pienākumu deklarācijā norādīt arī personu, ar kuru tai ir kopīga saimniecība, proti, nav noslēgta laulība, bet personas dzīvo kopā.

Nākamnedēļ gaida VID darbinieku rotāciju

Lai gan Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieki pēdējās nedēļās centušies pārliecināt amatpersonas par spēju izmeklēt un atklāt noziegumus, situācija nobriedusi tik tālu, ka atsevišķiem ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietniekiem un struktūrvienību vadītājiem, visdrīzāk, būs jāpārceļas uz citiem amatiem, svētdien vēstīja LTV raidījums de facto.

Valsts amatpersonas statuss būs arī personai, kas uz laiku aizvieto amatpersonu

Par valsts amatpersonu būs uzskatāma arī persona, kas uz laiku pilda citas valsts amatpersonas pienākumus. Šādu priekšlikumu otrdien, 15.martā, atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes komisija, otrajā lasījumā izskatot grozījumus interešu konflikta novēršanas likumā, portāls Diena.lv uzzināja Saeimas preses dienestā_.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide