Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Daļai Rugāju novada skolēnu mācību uzdevumus piegādā papīra formātā

Lai nodrošinātu mācību procesu attālināti, daļai Rugāju novada skolēnu mācību uzdevumus piegādā papīra formātā, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine (Vienoti novadam).

Viņa klāstīja, ka pašlaik no abām novada skolām nav saņemta informācija par lieliem sarežģījumiem mācību procesa nodrošināšanā. Svarīgākais esot, lai skolēnus un pedagogus nepieviļ internets. Tiem skolēniem, kam mājās nav pieejams dators vai interneta pieslēgums, mācību materiāli tiek piegādāti papīra formā.

Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka oficiālais saziņas līdzeklis attālināto mācību laikā ir Mykoob. Pedagogi saziņai ar skolēniem un vecākiem būs pieejami darba dienās līdz plkst.19, pārējā laikā - vienojoties individuāli.

Paredzēts, ka arī atbalsta personāls iespēju robežās attālināti sniegs savus pakalpojumus. Tāpat katru dienu ar skolēniem un vecākiem jāsazinās klases audzinātājiem.

Aģentūrai LETA ir zināms, ka vietējos iedzīvotājos neizpratni raisījis, ka Rugāju novada vidusskolas direktore neesot ievērojusi pašizolēšanās noteikumus pēc atgriešanās no ārzemēm, taču Kapteine apgalvoja, ka gan skolas direktore, gan viņas vietniece Portugāli apmeklējušas, vēl pirms noteikti ierobežojumi. Turklāt abas pašlaik ir pašizolējušās.

Pagaidām novadā netiek apsvērta ideja par ēdināšanas nodrošināšanu skolēniem, taču Kapteine atzina, ka siltā maltīte varētu būt problēma daļai no ģimenēm, un vajadzības gadījumā pašvaldība jautājumu sola risināt.

Tāpat nav saņemta informācija, ka būtu nepieciešama palīdzība kādam no repatriantiem. Kapteine stāstīja, ka pašvaldībai ir viens dzīvoklis, kas ir jākurina, un tas netiek izskatīts kā vieta, kur nodrošināt pašizolāciju. Šim mērķim varētu piesaistīt kādu no novada viesu namiem.

Vietvara vēl nav aprēķinājusi, kādi būs papildu izdevumi saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu un drošības pasākumu ieviešanu. Līdz šim pašvaldības izdevumi bija saistīti tikai ar dezinfekcijas līdzekļu iegādi, jo pašvaldības speciālisti turpina pieņemt klientus, pirms tam izvērtējot, vai palīdzību nevar sniegt attālināti.

Jau ziņots, ka no šodienas mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.

Valdība nolēma sākot ar 13.martu mācības skolās un augstskolās organizēt attālināti. Pagājušajā nedēļā bija pavasara brīvlaiks un mācības skolās atsāksies šodien.

Lai spētu nodrošināt attālinātās mācības visu klašu skolēniem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apzināja skolas un centās noskaidrot skolēnu viedierīču un interneta pieejamību. Atklājās, ka valstī ir nedaudz vairāk nekā 5000 skolēnu, kuriem šādu rīku nav, tāpēc valsts un mobilo pakalpojumu operatori vienojās sagādāt 5000 viedierīces, kuras pie skolēniem varētu nonākt šīs nedēļas beigās.

IZM uzrunāja telekomunikācijas un sakaru nozares uzņēmumus un atbilstoši valdības lēmumam skolēni saņems 2266 mobilo pakalpojumu operatora Latvijas Mobilais telefons un 3000 uzņēmuma Bite Latvija piegādātās viedierīces - planšetes un viedtālruņus. Plānots, ka planšetes saņems 1.-5.klašu skolēni, bet viedtālruņus - 6.-12.klašu skolēni.

Tāpat valdība nolēma, ka pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Bērni pirmsskolas drīkst apmeklēt tikai ar vecāku iesniegtu apliecinājumu, kurā norādīts, ka ne bērns, ne viņa vecāki pēdējā laikā nav bijuši ārzemēs, kā arī nav bijuši kontaktā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 saslimušiem cilvēkiem.

Tāpat vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Top komentāri

dimensijas diskurss..hi
d
Nu kādam vēl ir iūzijas , kā laukos tiks realizēta KOMPETENČU izglītība? un ne tikai laukos>>..Realizējiet šo - izraksts no sporta programmas:Izspēlē lomu spēli par vielu transportu organismā: izlozē lomas (skābeklis, ogļskābā gāze, šūna, asinis, plaušas, ūdens, nieres). Iepazīstoties ar stāstu par nanotehnoloģiju iespējām, risina problēmsituāciju – sakārtot pareizā secībā dotos nanorobota šķērsoto asinsrites sistēmas daļu nosaukumus.
Medijpratība
M
Biju domājusi, ka aģentūrā LETA strādā profesionāli darbinieki, kas vietējo iedzīvotāju ziņu patiesumu pirms publicēšanas pārbauda...
Auzas
A
LIKSTA valodze (Latvijas Informācijas Komunikācijas Sakaru Tehnoloģiju Asociacija) izliekas ka Rugaji nav latvija un interneta sakari ir ideali un piejami visiem un visur.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VIDEO: Kopā būt!

Izdevniecības Dienas Mediji, Dienas Žurnāli un Dienas Bizness meklē atbildes uz jautājumu "kāpēc ir svarīgi lasīt?".

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas