Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Skolas

IZM: attālināto mācību process tiek nodrošināts un pakāpeniski pilnveidots

Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestādes ir izvēlējušās savu rīcības plānu un komunikācijas veidu attālinātajam mācību procesam, un tas tiek pakāpeniski pilnveidots, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un izglītības tehnoloģiju uzņēmuma Edurio veiktā skolu direktoru aptauja, kurā piedalījās 727 jeb 95% izglītības iestāžu direktoru.

LIKTA: Visi ar bažām gaida to brīdi, kad interneta tīklam pieslēgsies skolas

Daudziem uzņēmumiem pārejot uz darbu attālināti ārkārtējās situācijas laikā, ir ievērojami augusi Latvijas interneta tīkla noslodze. Taču lielākais pārbaudījums ir gaidāms nākamajā nedēļā, kad pēc brīvlaika attālinātās mācības sāksies skolās, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Marta beigās vērtēs, vai pagarināt skolēnu pavasara brīvlaiku un mācību gadu

Ja pirmajā attālinātās mācīšanās nedēļā tiks konstatēts, ka pedagogi nevar nodrošināt kontaktu ar skolēnu, valda neziņa un skolēnus pārslogo ar mājasdarbiem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sludinās brīvlaiku un pagarinās mācību gadu, piektdien videokonferencē par attālināto mācīšanos sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Daļa pašvaldību atteikušās no brīvpusdienām vecāko klašu skolēniem

Jautājums, kam – pašvaldībām vai valstij – jāsedz brīvpusdienas sākumskolas skolēniem, 2020. gada budžeta pieņemšanas laikā raisīja plašas diskusijas sabiedrībā. Dienas aptaujātās pašvaldības norāda, ka nācies pārskatīt izdevumus un atteikties no dažiem citiem pakalpojumiem, tostarp arī no brīvpusdienām vecāko klašu skolēniem.

Sākas skolēnu ziemas brīvlaiks

Šodien Latvijā skolēniem sākas ziemas brīvlaiks, liecina valdībā apstiprinātajiem noteikumi par mācību gada sākuma un beigu laikiem 2019./2020.mācību gadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide