Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Daugavpilī pieaug saslimstība ar gripu

Aizvadītajā nedēļā saslimstība ar gripu Daugavpilī sasniedza 179,2 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir pusotru reizi vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latgales reģiona nodaļas vecākā epidemioloģe Nonna Vološčuka, no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem 13 cilvēkus nācies stacionēt.

Visaugstākā saslimstība ir starp bērniem vecumā līdz četriem gadiem.

Saslimstības ar gripu dēļ aizvadītajā nedēļā pazeminājusies izglītības iestāžu apmeklētība - skolas apmeklējuši 83,8%, bet pirmsskolas izglītības iestādes - 66,2% apmācāmo.

Jau vēstīts, ka gripas epidēmijas dēļ Daugavpilī izsludināta karantīna izglītības, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs.

Karantīnas laikā izglītības, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs ir ierobežota sabiedrisko pasākumu rīkošana. To vadītājiem pēc SPKC ieteikumu jāorganizē gripas profilakses pasākumi. Izglītības iestāžu vadītājiem jāziņo SPKC Latgales reģionālās nodaļas Daugavpilī epidemiologiem arī par gadījumiem, kad augstās saslimstības ar gripu dēļ tiek apturēts mācību process klasēs vai grupās un gadījumiem, kad klasēs vai grupās slimo vairāk par 20% izglītojamo.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Valdības izvērtējums banku problēmu ēnā(21)

Pēdējās nedēļas notikumi banku nozarē likuši daudziem valstij svarīgiem jautājumiem ieslīdēt ēnā, taču tie tur nepaliks ilgi, atskaitoties par valdības paveikto, ceturtdien Saeimas deputātiem uzsv...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas