Laika ziņas
Šodien
Migla

FOTO: Cēsu Kosmosa izziņas centra metu konkursā uzvar Acitektura

Noslēdzies Cēsu novada pašvaldības izsludinātais metu konkurss Cēsu Kosmosa izziņas centra jaunbūve Cīrulīšu ielā 63, Cēsīs, Cēsu novadā. Kopā tika saņemti desmit pieteikumi, no kuriem izvēlēti trīs labākie, kas ieguva godalgas, portāls Diena.lv uzzināja Cēsu novada pašvaldībā.

Pirmo vietu un 10 tūkstošu eiro godalgu ieguva SIA Acitektura (Ainārs Cikanovičs, Rita Laudere, Kārlis Lauders, Valdis Linde, Harijs Vucens, Anna Līva Traumane, Betija Balode, Viesturs Dille, Ilze Rukšāne, Māris Bušs, Mētra Augškāpa).


Otro vietu un 5000 eiro ieguva SIA ARPLAN (Rolands Bruzgulis, Paolo Bodega, Endrū Heilijs, Rods Mensons, Johaness Stokingers, Kārlis Platacis).

Trešo vietu un godalgu 3000 eiro apmērā ieguva SIA MADE arhitekti (Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Mārtiņš Vaskis, Ivars Kalvāns, Krists Lūkins, Franko Piva, Kristiano Benačio, Arvīds Leimanis, Andris Vulāns).

"Uzvarētāju darbs ir ļoti rūpīgi un kvalitatīvi izstrādāts, ar vienkāršu un elegantu, taču vienlaikus arī efektīgu ārējo veidolu," vērtējusi žūrija.

Žūrija norāda, ka darba autori ir veikuši nopietnu situācijas analīzi, kas atspoguļojas ne tikai ēkas novietojumā un tālākajās attīstības iespējās, bet arī labiekārtojuma un transporta risinājumu priekšlikumos. Žūrija arī uzsver, ka nākotnē pēc līdzīga arhitektoniskā paņēmiena varētu pārbūvēt arī citas Cīrulīšu teritorijas vēsturiskās ēkas.

"Šis Cēsīm ir nozīmīgs objekts, lai piesaistītu vairāk viesu ārpus ierastās tūrisma sezonas. Tas ir arī būtisks solis Cīrulīšu teritorijas atdzīvināšanā – tur esošās un topošās dabas takas, tuvumā esošās atpūtas bāzes Žagarkalns un Ozolkalns, kā arī kamieļu parks Rakši kopā ar kosmosa izziņas centru veidotu vienotu atpūtas kompleksu, kuru apmeklēt ģimenēm," norādījis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (Vienotība).

Metu konkursa mērķis bija, izmantojot radošu sacensību un nodrošinot vispusīgu piedāvājumu salīdzinājumu, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, ko varētu ņemt par pamatu Cēsu Kosmosa izziņas centra būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai un projekta budžetam atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu, paredzot augsta līmeņa energoefektivitātes risinājumus, kvalitatīvu publiskās ārtelpas un tās objektu izveidošanu teritorijā, kā arī risinot Cēsu Kosmosa izziņas centra gājēju un transporta organizāciju.

Kā jau iepriekš izskanējis, Cēsu Kosmosa centra plānotās izmaksas varētu būt seši līdz septiņi miljoni eiro, un patlaban valsts un pašvaldība atvēlējušas attiecīgi 25 tūkstošus un 35 tūkstošus eiro metu konkursam un būvprojekta izstrādei. Pašvaldība patlaban aktīvi strādā, lai projektam piemeklētu finansējuma avotus. Kā ikvienā projektā, tam paredzēts arī pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta pamatdoma – izveidot interaktīvu starptautiska līmeņa zinātnes un atpūtas centru, kas piedāvā izziņas un izklaides iespējas vismaz divu pilnu dienu garumā un ko gadā apmeklētu vismaz 100 tūkstoši cilvēku. Mērķauditorija – ģimenes ar bērniem no Latvijas un Baltijas, Skandināvijas un Austrumeiropas, kas gatavi Cēsīs pavadīt vairākas dienas. Tāpat, protams, centrs būs paredzēts skolēnu grupām no visas Baltijas, kas centru apmeklētu mācību ekskursijās, un korporatīvajam tūrismam - komandas saliedēšanas, semināru, nometņu, apmācību un citām aktivitātēm.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 202

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām(49)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži des...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas