Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Kosmosa izpēte

NASA nav sajūsmā par Indijas veikto satelīta notriekšanu

ASV kosmosa izpētes aģentūras NASA vadība pārmetusi Indijai bezatbildīgu rīcību pēc tam, kad Indija raķetes izmēģinājuma laikā notrieca Zemes orbītā riņķojošu satelītu. Proti, NASA norāda, ka rezultātā radušās atlūzas palielinājušas apdraudējumu Starptautiskajai kosmosa stacijai (SKS). Indija pārmetumus noraida un uzsver, ka atlūzas un SKS ap Zemi riņķo dažādu augstumu orbītās, tāpēc sadursmes riska neesot.

SpaceX cilvēku transportēšanas kapsula atgriežas no SKS

Kosmosa tūrisma uzņēmuma SpaceX vairākkārt izmantojamā cilvēku transportēšanas kapsula ir sekmīgi atdalījusies no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) un pēc sešām dienām piezemēs Atlantijas okeānā.

SpaceX jaunais kosmosa kuģis veiksmīgi savienojies ar SKS

ASV kompānijas SpaceX kosmosa kuģis Crew Dragon svētdien veiksmīgi savienojās ar Starptautisko kosmosa staciju (SKS), paziņoja kompānija. Tas notika 400 kilometru augstumā virs Zemes 27 stundas pēc tam, kad kad kosmosa kuģis ar raķeti Falcon tika palaists no Kanaveralas kosmodroma Floridā.

SpaceX jaunā kosmosa kuģa starts noritējis veiksmīgi

ASV Floridas štatā sestdien no Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) kosmodroma uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS) izmēģinājuma lidojumā veiksmīgi palaists jaunais privātā uzņēmuma SpaceX būvētais kosmosa kuģis.

NASA pasludina Marsa izpētes robota Opportunity misiju par noslēgtu

Marsa izpētes pašgājējs robots Opportunity, kas bija izstrādāts tikai 90 dienas ilgai misijai, pēc vairāk nekā 14 gadus ilgas darbības ir noslēdzis savu misiju uz Marsa, trešdien paziņoja ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Krievija atliek kosmosa misiju uz Sauli

Krievijas zinātnieki otro reizi pārceļ kosmiskās zondes, kuras mērķis bija Saule, startu saistībā ar tehniskām problēmām, ziņo The Moscow Times.

Fiksēts vēl viens atkārtotu radiosignālu avots kosmosā

Astronomiem otro reizi izdevies ierakstīt radioviļņus, kuru izcelsmes avots meklējams tālu ārpus mūsu galaktikas - Piena ceļa - robežām. Visbūtiskākais ir tas, ka fiksētais radiosignāls ir atkārtojies, vēstīts trešdien zinātniskajā izdevumā Nature publicētā pētījumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide