Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jūrmalā nākamnedēļ notiks Černobiļas atomelektrostacijas seku likvidēšanas dalībnieku sanāksme

Jūrmalas Kultūras centrā 16.februārī plkst.17 notiks biedrības _Latvijas savienība Černobiļa sēde, līdz ar kuru tiks atklāta izstāde Jūs neaizmirsīsim!, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Albīns Minčuks.

Sanāksmē varēs uzzināt par izmaiņām Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku kaitējuma atlīdzības aprēķināšanā. Tāpat būs iespēja iestāties biedrībā, atjaunot biedra statusu, kā arī aizpildīt pieteikumu Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmes saņemšanai.

Šogad 26.aprīlī apritēs 32 gadi kopš kodolavārijas Černobiļas atomelektrostacijā, Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos kopskaitā piedalījās aptuveni 800 000 cilvēku, seši tūkstoši iedzīvotāju arī no Latvijas. Vairāk nekā trīs tūkstoši no viņiem ieguvuši invaliditāti, liela daļa zaudējuši darba spējas, bet aptuveni 1500 avārijas seku likvidācijas dalībnieki ir miruši.

Izstādē būs apskatāmi fotogrāfijas, dokumenti un priekšmeti, kas apliecina Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku uzupurēšanos, ierobežojot potenciālās radiācijas briesmas. "Izstāde mums atgādina un liek apzināties, ka arī pēc tam, kad pasaulē ir notikušas jaunas atomelektrostaciju avārijas, Černobiļas katastrofas sekas nebūt nav pilnībā likvidētas," pauda Minčuks.

Izstādi veidojis Latvijas Ugunsdzēsības muzejs sadarbībā ar biedrību Latvijas savienība Černobiļa. No 16.februāra izstāde būs apskatāma Jūrmalas Kultūras centrā, no 20.februāra Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari, bet aprīlī - Majoru vidusskolā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Latgales partija ir apjukusi(8)

Vilcinoties pieņemt lēmumu par sabiedroto izvēli Saeimas vēlēšanās, Latgales partija (LP) riskē pazaudēt labas pozīcijas gan Vienotības, gan Latvijas Reģionu apvienības (LRA) sarakstā, liecina abu šo...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas