Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Ķekavas novadā izvietotas 42 jaunas novērošanas kameras

Reģionālās pašvaldības policija (RPP), balstoties uz apstiprināto vienoto novada videonovērošanas koncepciju, sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos 2019. gadā Ķekavas novadā izvietojusi 42 jaunas videonovērošanas kameras, portālu Diena.lv informēja Ķekavas novada pašvaldībā.

Kā stāsta RPP priekšnieks Māris Bomiņš, sākotnēji akcents tika likts uz divām novada teritorijām – Baložu pilsētu un Daugmales pagastu, bet šogad, 2020. gadā, videokameru sistēma tiks modernizēta arī Ķekavas pagastā. Videokameras ar augstu izšķirtspēju, plašu skatu leņķi un kustību noteikšanu tiek izvietotas sabiedriski nozīmīgās vietās, īpaši uzmanību pievēršot, piemēram, grūti kontrolējamām un publiskām vietām, izglītības iestādēm, atpūtas vietām un rotaļlaukumiem.

Astoņas no videokamerām ir izvietotas pilotprojekta ietvaros Baložu pilsētā - sadzīves atkritumu šķirošanas punktos, lai nodrošinātu tajos sabiedrisko kārtību un fiksēto negodprātīgos, kuri tur nelikumīgi izmet, piemēram, lielgabarīta atkritumus un riepu kaudzes. 

Bomiņš skaidro, ka dzīvē ir apstiprinājies fakts, ka videonovērošanas sistēmas darbība, tostarp, videonovērošanas kameru skaita palielināšana, sekmē drošības uzlabošanu, ka arī novērots, ka vietās, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, pārkāpumu īpatsvars sarūk. Izvērtējot esošo videokameru tehnisko stāvokli un izvietojumu, pagājušajā gadā ir uzstādītas gan videokameras jaunās vietās, tādējādi papildinot kopējo videonovērošanas vietu skaitu novadā, gan nomainītas esošās analogās kameras uz digitālajām, kuras paver daudz plašākas iespējas pārkāpumu fiksēšanai, novēršanai un attēla apstrādei.

Pērn RPP iegādājusies arī pārvietojamo videokameru, lai varētu operatīvi reaģēt atbilstoši vajadzībām, piemēram, peldēšanas sezonā šāda kamera lieti noder peldvietās sabiedriskās kārtības nodrošināšanas nolūkos, kā arī dažādos publiskos pasākumos, kuru norises vietas var mainīties. Tāpat pārvietojamā videokamera ir pateicīga tam, lai policija varētu fiksēt pārkāpumus par sadzīves atkritumu izmešanu tam nepiemērotajās vietās  vai zādzību gadījumos. Un jau ir pirmie, kas saņēmuši administratīvo sodu par meža piemēslošanu ar atkritumiem, kur pārkāpums fiksēts ar pārvietojamo videokameru.

"Paralēli iegādātajām videokamerām mūsu jaunā videonovērošanas programma mums ļauj vienkopus redzēt visus video ierakstus, tos apkopot un veikt datu analīzi, kā arī  tā spēj atlasīt  ierakstus pēc  uzstādītajiem tehniskajiem parametriem. Visas videokameras ir savienotas kopējā datu pārraides tīklā ar centralizētu automātiskas arhivēšanas iespēju," stāsta RPP priekšnieks. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas