Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Ķekavas novada pašvaldība īstenos izglītības projektu teju 9 miljonu eiro vērtībā

Lai uzlabotu mācību vidi abās Ķekavas novada vidusskolās un atrisinātu problēmu ar mācību telpu trūkumu Baložu vidusskolā, Ķekavas novada pašvaldība īstenos aptuveni 9 miljonu eiro vērtu izglītības infrastruktūras attīstības projektu, nākamgad uzsākot jaunas piebūves celtniecību un sporta laukuma pārbūvi Baložu vidusskolai, portālu Diena.lv informēja Ķekavas novada pašvaldībā.

"Kvalitatīva izglītība mūsu bērniem ir Ķekavas novada galvenā prioritāte, to apliecina fakts, ka vairāk kā puse pašvaldības budžeta tiek atvēlēta tieši izglītībai.  Mēs priecājamies, ka Ķekavas novadu par savu mājvietu izvēlas arvien vairāk jaunu ģimeņu un dzimstības radītāji novadā ir pozitīvi, taču tas pašvaldībai liek arvien turpināt domāt par izglītības infrastruktūras paplašināšanu. Nākamais solis šajā virzienā 2018. gadā būs vērsts uz Baložu pilsētu, kur plānots uzbūvēt vidusskolai piebūvi un atjaunot sporta laukumu," uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Šī projekta ietvaros Baložu vidusskolai tiks izbūvēta mācību klašu piebūve 3000 kvadrātmetru platībā divos stāvos, kur atradīsies astoņas sākumskolas mācību klases 224 izglītojamiem, divas mācību klases valodu apguvei 56 izglītojamiem, divas grupu nodarbību telpas, skolotāju istabas, palīgtelpas inventāra novietošanai un aktu zāle, kā arī tiks pārbūvēts esošais sporta laukums, kuru varēs izmantot arī blakus esošā bērnudārza Avotiņš un Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi.

Šāda rīcība ir nepieciešama, jo palielinās iedzīvotāju skaits novadā un līdz ar to bērnu skaits skolās. Esošās Baložu vidusskolas telpas ir par mazu, lai uzņemtu nepieciešamo skolēnu skaitu un nodrošinātu tiem atbilstošas mācību telpas. Šajā mācību gadā Baložu vidusskolu apmeklē 711 bērni, iepriekšējā – 662, bet nākamajos divos mācību gados skolēnu skaits, pēc izglītības speciālistu prognozēm, pieaugs līdz 914 bērniem. Savukārt sporta laukums pie Baložu vidusskolas ir tehniski un morāli novecojis, un kopš skolas uzcelšanas 1958. gadā nav ticis rekonstruēts un atjaunots, faktiski tā pašlaik ir pļava, norāda Ķekavas novada pašvaldība. Sporta laukums neatbilst ne mācību programmas Sports apguvei, ne arī ļauj nodarboties ar vieglatlētikas treniņiem sporta skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas ietvaros.

Starp citām projektā paredzētajām darbībām, Baložu vidusskolā tiks ieviesti arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, tajā skaitā iegādāti pieci komplekti mobilām darba vietām ar datoru un iekārtoti divi jauni dabaszinātņu kabineti fizikas un ķīmijas apguvei.

Arī Ķekavas vidusskolā, modernizējot IKT jomu, tiks iegādāti pieci komplekti mobilām darba vietām ar datoru, kas sekmēs digitālo kompetenču apguvi dažādos mācību priekšmetos. Skolai tiks iegādāti divi interaktīvie ekrāni, kas ļaus vienlaicīgi pie ekrāna strādāt vairākiem izglītojamiem, tostarp, plānots arī iegādāties un uzstādīt 3D printeri. Matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmā ir mācību priekšmets Tehniskā grafika, un tā ietvaros skolēni varētu ne tikai rasēt, bet arī pēc rasējuma izgatavot 3D printējuma veidā.

Projekta Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana kopējais finansējums ir 8,7 miljoni eiro, vislielāko artavu 5,5 miljonu eiro apmērā piešķirs Ķekavas novada pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) – 3,2 miljonus eiro un valsts kā budžeta dotācija pašvaldībām – 84 000 eiro, darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķa Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi ietvaros. Projekts ilgs līdz 2020. gada pavasarim.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās(14)

Parādoties jauniem ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficētajiem Baldones un Valkas novadā, sasirgušie jau kopumā konstatēti 52 pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles cen...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas