Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Līdz ar ZZS un KPV LV vienotu nostāju Varakļānus tomēr varētu atstāt pie Madonas novada

Steigā pieņemto un duālo lēmumu Varakļānu novadu iekļaut gan Rēzeknes, gan Madonas novadā parlamentam nāksies atrisināt jau drīz. Saeima administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumu trešajā, galīgajā lasījumā plānojusi sākt skatīt maija vidū. Šonedēļ atbildīgās Saeimas komisijas deputātu vairākums atbalstīja Varakļānu novada teritorijas izslēgšanu no topošā Rēzeknes novada un iekļaušanu jaunveidojamā Madonas novadā, kā to paredz arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājums. Tas gan negarantē tādu pašu lēmumu arī Saeimas sēdē, jo Varakļānus kā Latgales teritoriju joprojām redz trīs politiskie spēki. Tomēr frakciju pārstāvju teiktais liecina, ka Varakļānu iedzīvotāju vairākuma viedoklis tomēr ir sadzirdēts.

Top komentāri

jautājums
j
Ja 85% iedzīvotāju grib vienu, tad kāda vella pēc deputāti varētu darīt pretējo? Vai tā būtu Sorosa mācība par mazākuma tiesībām? Visu darīt tā, lai kaitētu vairākumam?
einaram
e
Daugavpils daļa (bijusī Grīvas pilsēta) atrodas vēsturiskajā Latgalē un daļa - vēsturiskajā ... Kurzemē, Zemgalē vai Sēlijā atkarībā no tā ko uzskatīt par vēsturisko novadu. Ja par pamatu uzskatīt Kurzemes hercogisti, Kurzemes guberņu un vienu no trijām zvaigznēm Brīvības piemineklī, tad Daugavpils daļa atrodas Kurzemē. Ja pieņemam, ka Kurzemes hercogiste bija ne tikai Kurzemes, bet arī Zemgales hercogiste, tad Daugavpils daļa atrodas Zemgalē. Bet ja uzskatām Sēliju par atsevišķu novadu, tad Daugavpils daļa ir Sēlijā. Protams, ja atjaunot Grīvas pilsētu, tad visa Daugavpils paliks Latgalē. Ar Jēkabpilī ir otrādi. Pēc būtības Jēkabpils atrodas Kurzemē, Zemgalē vai Sēlijā, bet tai pievienotā Krustpils - Latgalē. Savukārt Pļaviņu lielākā daļa ir Vidzemē, bet tai pievienotie Gostiņi - Latgalē.
oma
o
Tas ir vienkārši aizkustinoši, ka Latvijas nākotnei tik nozīmīgo teritoriālo dalījumu galīgi un kādam laikam negrozāmi noteiks ne iedzīvotāju, ne pašreizējo patvaldību viedoklis, bet dažas stingri ņemot sīkpartijas, kas noslēgušas vienošanos kopējas izdevības vārdā un nu tik reformē, breucot pār Latviju ar buldozeru. Lielākā daļa deputātu nemaz nezina tās vietas, par kuru likteni balso - viņi paļaujas uz to, ko "viena tante" - ak nē, ko partijas vadība teica.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas