Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Administratīvi teritoriālā reforma

Priede: Pietrūka mazliet, lai kartē iezīmētos Kandavas novads

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē šonedēļ pietrūka mazliet, lai kartē iezīmētos Kandavas novads, paziņojumā pašvaldības mājaslapā pauž Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede (LZP).

Pierobežā cilvēkiem nenovēl dzīvot?

Par valdības sāktajām reformām ar Viļakas Valsts ģimnāzijas direktori, Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieci Sarmīti Šaicāni sarunājas Romāns Meļņiks.

Novadu reforma: Par Valku jālemj vēlreiz

Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdi otrdien pašvaldību vadītāji atstāja ar atšķirīgām sejas izteiksmēm. Rūjienas mēra Gunta Gladkina (Vidzemes partija) noskaņojums bija optimistisks, jo komisija atbalsta Rūjienas un Naukšēnu novada pievienošanu Valmieras, nevis Valkas novadam. Savukārt Strenču novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pētersona emocionālā uzruna vismaz pagaidām deputātu sirdis neatkausēja, tomēr viņš izteicās, ka nekas vēl nav galā. Arī Strenču novada iedzīvotāju vairākums vēlētos atrasties Valmieras, nevis Valkas novadā.

Ventspils statusu izšķirs balsojums plenārsēdē, izvērtēs Ķeguma-Lielvārdes novada izveidi

Pārliecinošus argumentus, kādēļ Ventspils vairs nevarēs būt republikas pilsēta, kamēr tādas būs Liepāja, Rēzekne un Daugavpils, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas sēdē pagājušajā piektdienā neizdevās saklausīt ne pašvaldību vadītājiem, ne citiem klātesošajiem, kas bija pulcējušies lielā skaitā. Divi koalīcijas deputāti balsojumā par Ventspils pilsētas saglabāšanu esošajā statusā gan atturējās, tādējādi visu izšķirs Saeimas balsojums.

Suiti kā glābjamā pasaules kultūra brīdinās UNESCO par centieniem to iznīcināt

Bez pārsteigumiem Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija (ATR komisija) šonedēļ atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto Kurzemes novadu jauno kartējumu: Saldus novadā iekļausies Brocēnu novads, Talsu – Dundagas, Rojas un Mērsraga novads, Kuldīgas – Skrundas un Alsungas teritorija. Savukārt Lejaskurzemes novads, atjaunojot bijušā Liepājas rajona teritoriju, galīgajā lasījumā, visticamāk, tiks pārdēvēts par Dienvidkurzemes novadu. Tā skanot saulaināk un gaišāk.

VARAM: Noteikts īpašs regulējums pašvaldību darījumiem

Izstrādājot budžeta likumu 2020. gadam, ir noteikts īpašs regulējums, kas nosaka, ka visi darījumi, kas lielāki par 50 000 eiro saistībā ar kustamo, nekustamo mantu vai kādiem citiem darījumiem, ir jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), līdz stājas spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, portālam Diena.lv pavēstīja ministrijā.

Vai dalīt varas sviras ar reģioniem?

Kamēr valdība ministrijām devusi divus mēnešus laika izvērtēt, kuras funkcijas varētu nodot otrajam pārvaldes līmenim, Saeimas apakškomisija jau nākamnedēļ piedāvās savu risinājumu un par to pakāpeniski sāks tincināt ministriju pārstāvjus. Apakškomisijas vadībā ir administratīvo reģionu izveides idejas dedzīgākie aizstāvji – koalīciju veidojošās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas deputāts Andris Kazinovskis un opozicionārs Viktors Valainis (ZZS).

Domino efekts Pierīgā. Līdz ar Saulkrastu novada izveidi neskaidras saistīto pašvaldību robežas

Pierīgas pašvaldību robežas Daugavas kreisajā pusē ir daudz maz skaidras, toties situācija ar labā krasta novadiem ir daudz sarežģītāka. Ir iezīmējies četrdesmitais – Saulkrastu – novads, kas varētu tapt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) rezultātā. Saulkrastu novada izveide, tam pievienojot atsevišķus apkārtējo novadu pagastus, ir Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK priekšlikums. Jāpiebilst, ka pirms gada mēra krēslu Saulkrastos zaudēja ilggadējais domes priekšsēdētājs NA biedrs Ervīns Grāvītis un viņa vietā stājās politiskais konkurents no Vienotības – Normunds Līcis. Arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) rosinājusi Saulkrastus izņemt no jaunveidojamā Ādažu novada robežām, taču atšķirībā no NA ierosinājuma ZZS priekšlikums neskar apkārtējos novadus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide