Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Administratīvi teritoriālā reforma

Trīs daļās saskaldīta Sēlija vairs nav Sēlija

Sēlijas novada izveide, apvienojot septiņus novadus – Ilūkstes, Neretas, Salas, Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Viesītes – neizpelnījās Saeimas atbalstu. Tā vietā septiņas pašvaldības sadalītas pie lielajiem centriem: Ilūkste pie Daugavpils, Sala, Viesīte, Aknīste, Jēkabpils novads – pie Jēkabpils, Nereta un Jaunjelgava – pie Aizkraukles. Tiesa, kultūrvēsturiskajām zemēm, kāda ir arī Sēlija, ir cerība uz zināmu valsts atbalstu.

Strīdi reformas dēļ var ietekmēt Varakļānu nākotni

"Likumprojekta izstrādātāju un virzītāju jauda politiski "izdzīt" reformu izsaukusi tādu pašu pretestību un emocionālu apņēmību tai pretoties par katru cenu," pagājušajā piektdienā, vērtējot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, norādīja Valsts prezidents Egils Levits. Tieši tad Diena viesojās Varakļānos, kas ir spilgts piemērs šim izteikumam. Gan tie, kas atbalsta Saeimas lēmumu pievienot Varakļānus Rēzeknes novadam, gan tie, kas turpina aizstāvēt apvienošanos ar Madonas novadu, atzīst, ka konflikts ir aizgājis par tālu, bet risinājumu neredz, ja nav cerību uz atsevišķu novadu, kas apmierinātu abas šobrīd konfliktējošās puses.

Varakļāni nav tikai pīci, pīci

Ne plaši protesti, tostarp pēdējā ārkārtējās situācijas dienā, ne iedzīvotāju aptaujas, ne pašvaldību domju lēmumi nav ņemti vērā, lemjot par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) strīdīgākajiem jautājumiem – Varakļāniem, Ikšķili, Skultes pagastu, suitiem, Kandavas un Sēlijas novadu. Tas, kā liecina vairāku avotu teiktais Dienai, novedīs pie pieteikumiem Satversmes tiesā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide