Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pret sākumskolas Taurenītis reorganizāciju Jūrmalas pašvaldībā iesniegti 329 paraksti

Protestējot pret sākumskolas Taurenītis reorganizāciju, skolas audzēkņu vecāki Jūrmalas pašvaldības priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) iesnieguši 329 parakstus, aģentūrai LETA apstiprināja vecāku padomes pārstāve Lauma Paegļkalna.

Viņa pastāstīja, ka šodien notika vecāku un domes pārstāvju tikšanās, kurā piedalījās gan pašvaldības priekšsēdētājs, gan vairāki citi deputāti un domes darbinieki. "Sanāksme bija konstruktīva un radās sajūta, ka esam sadzirdēti, jo noprotu, ka nākamnedēļ tiks veidota darba grupa, kuras uzdevums būs meklēt risinājumus, lai novērstu skolu reorganizāciju, un kurā iesaistīs arī vecākus. Turklāt, pašvaldības Izglītības un kultūras jautājumu komiteja šo jautājumu rītdienas sēdē tomēr vēl neskatīs, kā tas bija iecerēts pirms tam," pastāstīja Paegļkalna.

Viņa norādīja, ka vecāku mērķis joprojām ir novērst skolu reorganizāciju, tādēļ priekšsēdētājam tika iesniegti arī savāktie 329 vecāku paraksti. "Mēs saprotam, ka bērnudārzos trūkst vietu, taču esam gatavi komunicēt ar domes pārstāvjiem un kopīgi mēģināt atrast risinājumu. Svarīgi, ka pašvaldība novērtē arī skolas augstos izglītības kvalitātes rādītājus un citus sasniegumus. Mēs sekosim līdzi, lai dotie solījumi tiktu pildīti," norāda mamma.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Jūrmalā esošās sākumskolas Taurenītis audzēkņu vecākus satrauca pēkšņā ziņa par plāniem skolu reorganizēt. Sākotnēji šo jautājumu bija plānots skatīt pašvaldības Izglītības un jautājumu komitejā jau rīt, 11.aprīlī.

Patlaban sākumskolas 1.-6.klasē mācās 133 bērni un pirmsskolā - vēl 117, taču pašvaldības plāni paredz, ka no 2019./2020.mācību gada Taurenītis sāks darboties tikai kā bērnudārzs, paredzot pārejas periodu - 1,5 gadus.

Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite aģentūrai LETA paskaidroja, ka plānota ir arī sākumskolas Ābelīte reorganizācija, jo konstatēts, ka ievērojami pieaudzis topošo bērnudārzu audzēkņu skaits, un esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs vietas tuvākajos gados nepietiks aptuveni 200 bērniem, savukārt tuvējās skolās ir pietiekami daudz brīvu vietu sākumskolas skolēniem. Pārveidojot sākumskolas par pirmsskolas izglītības iestādēm, tiktu nodrošinātas iztrūkstošās vietas pirmsskolas vecuma bērniem.

Viņa norādīja, ka šīs divas sākumskolas agrāk jau ir bijušas un arī sākotnēji tikušas būvētas kā bērnudārzi. "Ir izvērtēts arī abu sākumskolu skolēnu skaits, kas ir neliels - ap 100 skolēnu katrā skolā, un sanāk, ka uzturēšanas izmaksas tajās ir aptuveni par 40% augstākas nekā citās skolās," sacīja Leite, norādot, ka lēmumu dome vēl nav pieņēmusi, un tā esot tikai iecere, kas tiks apspriesta ar skolēnu vecākiem, bet pēc tam ar deputātiem izglītības jautājumu komitejā.

Top komentāri

Jūrmalā bez kukuļa-
J
kā pret sienu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 199

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas