Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

Rēzeknē no 1.janvāra siltumenerģijas tarifs pieaugs par 57,7%

No 2022.gada 1.janvāra Rēzeknē par siltumenerģiju būs jāmaksā 47,42 eiro par megavatstundu (MWh) jeb 57,7% vairāk nekā pašreiz, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Ar 2022.gada 1.janvāri spēkā stāsies jauns SIA "Rēzeknes siltumtīkli" siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi SPRK. Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs par 17,35 eiro par MWh lielāks nekā pašreiz.

SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska norāda, ka pēc SPRK regulēto komersantu aktuālajiem datiem Rēzeknē līdz šim bija Latvijā zemākais siltumenerģijas tarifs. Neskatoties uz ievērojamo pieaugumu, tas joprojām būs viens no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem Latgalē. "Turklāt pozitīvi vērtējams, ka plānotais nodotais siltumenerģijas daudzums lietotājiem būs par 3,9% lielāks nekā vidēji no 2018. līdz 2020.gadam. Tas skaidrojams ar jaunu siltumenerģijas patērētāju pieslēgšanu 2020.-2021.gadā un plānotajiem jaunajiem pieslēgumiem, sākot ar 2022.gadu," pauž Kurevska.

Siltumenerģijas tarifa pieaugums saistīts ar siltumenerģijas apgādes pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamo prognozēto izmaksu izmaiņām.

Paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu "Rēzeknes siltumtīkli" šogad 16.jūlijā publicēja oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Priekšlikumi un ieteikumi ne SPRK, ne "Rēzeknes siltumtīkli" netika saņemti. Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā SPRK komersantam lūdza vairākus precizējumus. Gala rezultātā SPRK atzinis, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu "Rēzeknes siltumtīklu" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

Līdz ar jauno tarifu projektu "Rēzeknes siltumtīkli" iesniedza SPRK lūgumu izdot atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja ir mainījušās kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas. SPRK izvērtējot, secināja, ka komersantam šādas cenu izmaiņas ir iespējamas. Tādējādi, lai "Rēzeknes siltumtīkli" būtu iespēja savlaicīgāk reaģēt un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, tika izdota atļauja "Rēzeknes siltumtīkliem" pašiem noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, komersantiem ir pienākums noteikt zemāku tarifu. Pretējā gadījumā SPRK var rosināt tarifa pārskatīšanu vai šo lēmumu atcelt.

Kopumā SPRK pašreiz izskatīšanā ir 14 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā. Straujāks siltumenerģijas tarifu kāpums ir vērojams tajās apdzīvotajās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto tikai dabasgāzi. Savukārt, kur ražošanas procesā izmanto šķeldu un granulas, izmaksas pieaug minimāli vai pat samazinās.

SPRK norāda, ka šobrīd dabasgāzes cenas ir sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni. Augošs pieprasījums pēc dabasgāzes, mazinoties pandēmijas ierobežojumiem, ir izraisījis straujas cenu izmaiņas gāzes tirgū. Visi šie notikumi atstāj ietekmi uz siltumenerģijas ražošanas izmaksām.

Dabasgāzes nākotnes darījuma cena novembra mēnesim "Trading Hub Europe" biržā ir 6,5 reizes augstāka nekā pirms gada novembrī. Situācija biržā ir strauji mainīga, taču, balstoties uz esošajām dabasgāzes tirgus prognozēm, gaidāms, ka dabasgāzes cena varētu stabilizēties 2022.gada pavasarī.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē. Mājaslapā publicēts arī siltumenerģijas novembra apskats.

SPRK ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kavējas vilcieni Saulkrastu virziena līnijā

Piektdienas pēcpusdienā signalizācijas sistēmas traucējumu dēļ kavējas vilcieni Saulkrastu virziena dzelzceļa līnijā, liecina VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) publiskotā informācija.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas