Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Apkures rēķini

Apkures sezona Latvijā daudzviet sākusies ar zemākiem tarifiem

Pateicoties zemajām dabasgāzes cenām, daudzviet Latvijā iedzīvotāji šajā apkures sezonā par siltumenerģiju maksās mazāk. Tarifi šogad ir samazinājušies aptuveni 30% regulēto siltumenerģijas uzņēmumu, kas nodrošina vairāk nekā 75% no visas sabiedrisko pakalpojumu lietotājiem nodotās siltumenerģijas Latvijā, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Salsim kaimiņa parādu dēļ

Tuvojoties apkures sezonai, uzņēmums Rīgas siltums (RS) informē, ka aktuālais tā klientu parāds par pērno sezonu ir 4,2 miljoni eiro. Tas nozīmē, ka tām daudzdzīvokļu mājām, kurām ir parāds, apkure pieslēgta netiks.

Atgādina par parādiem

Viļņošanos sabiedrībā, īpaši sociālajos tīklos, izraisījušas akciju sabiedrības Rīgas siltums (RS) izsūtītās atgādinājuma vēstules dzīvokļu īpašniekiem par to, ka ēkai izveidojies parāds, tā summu nenorādot.

Pieradinātā uguns kamīnā

Kamīnu var dēvēt par mājīguma un komforta simbolu, jo dzīvās uguns liesmu deja ienes mājās mieru un līdzsvaru, sniedz siltumu un relaksācijas izjūtu. Ne velti gandrīz katrā romantiskā filmā mīlētāji tiekas kalnu namiņā, kopīgi met kamīnā malku un liesmu atblāzmā risina sarunas, un dzer karstu tēju. Kamīns – ugunsvieta mājās – ir ne tikai simbols, tas noteikti ir arī siltuma avots, arī greznumlieta un dizaina elements. Apkures sistēmas izvēli nosaka ne tikai dzīvesstils, bet arī tendence ekonomēt resursus, domāt ilgtermiņā un pēdējā laikā arī domāt zaļi, tas ir, videi draudzīgi.

RNP mājokļos šonedēļ uzsāks apkures pieslēgšanu

Ņemot vērā šī gada rudens mainīgos laikapstākļus, SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) informē, ka 5.oktobrī tiek pakāpeniski uzsākta 2017./2018. gada apkures sezona. Dzīvojamām mājām apkures pieslēgšanu plānots paveikt līdz šīs nedēļas beigām, portālu Diena.lv informēja RNP pārstāvji.

Rīgā apkure pieslēgta jau desmit ēkām

Atsaucoties uz klientu pieprasījumiem, AS Rīgas siltums pamazām sāk apkures sezonu - patlaban apkure ir pieslēgta jau desmit ēkām, kas izmanto Rīgas siltuma piegādāto siltumenerģiju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Apkures sezonas gaidās Rīgā parādi par siltumu sarukuši teju 20 reizes

Rīgā apkure pieslēgta 26% pašvaldības uzņēmuma Rīgas siltums klientu jeb 1987 ēkām, tikmēr nedēļas laikā ievērojami sarukuši parādi par sniegto siltumenerģiju iepriekšējās sezonās, pirmdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pavēstīja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.Apkure jau ir pieslēgta 975 dzīvojamajām ēkām, 607 iestādēm un birojiem, 322 izglītības iestādēm un 83 - ārstniecības iestādēm.

Inčukalna krātuvē iesūknēta apkures sezonai nepieciešamā dabasgāze

Otrdien, 4. oktobrī, AS Latvijas Gāze pabeidza dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (IPGK). Tuvākajās dienās plānots uzsākt dabasgāzes piegādes no krātuves, portālu Diena.lv informēja _Latvijas Gāzes _preses sekretār Dace Baltābola.Šogad krātuvē iesūknēti 1,25 miljardi kubikmetru dabasgāzes. Kopējais aktīvās gāzes uzkrājums IPGK ir 1,53 miljardi kubikmetru, kas ir 66,5% no krātuves maksimālā iespējamā apjoma - 2,3 miljardiem kubikmetru. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide