Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 8. augusts
Vladislava, Vladislavs, Mudīte

Vērtēs ieceri Kaigu purvā būvēt vēja elektrostaciju parku

Pirmdien, 25.janvārī, plkst.16 notiks attālināta sabiedriskās apspriešanas sanāksme par SIA Laflora ieceri Kaigu purvā būvēt vēja elektrostaciju parku, liecina paziņojums Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā.

Līdz 15.februārim noris ieceres ietekmes uz vides novērtējuma sabiedriskā apspriešana. Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma nosacījumiem sabiedriskā apspriešana notiek neklātienes formā.

Tīmekļa saite un pievienošanās instrukcija, kas izmantojamas, lai pievienotos sanāksmei, tiks publicēta SIA Laflora un SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment mājaslapās.

Sanāksmes laikā tiks sniegta informācija par paredzēto darbību un sagatavoto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kā arī būs iespēja uzdot jautājumus. Sanāksme tiks ierakstīta, un tās ieraksts būs pieejams SIA Laflora, SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment, Jelgavas novada pašvaldības un Jelgavas pašvaldības tīmekļa vietnēs līdz 15.februārim. Šajās mājaslapās varēs arī iepazīties ar ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un tā kopsavilkumu.

Rakstiskus priekšlikumus par ziņojumu līdz 15.februārim var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā.

Jau ziņots, ka vēja elektrostaciju parka uzstādīšana paredzēta Līvbērzes pagastā, Kaigu kūdras purva teritorijā, kur ieguves process ir noslēdzies vai to ir plānots pabeigt tuvākajā laikā. Vēja elektrostaciju prognozētais novietojums aptvertu gan derīgo izrakteņu ieguves teritoriju, gan robežojošās meža zemes. Izpētes teritorijas ziemeļu daļa tieši robežojas ar Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju - dabas liegumu Kaigu purvs.

Uzstādāmo vēja elektrostaciju modelis un tehniskie raksturlielumi pašlaik vēl nav noteikti. Vienlaicīgi ar plānoto vēja elektrostaciju uzstādīšanu ir paredzēts no jauna izbūvēt vai vietām pilnveidot esošo vēja elektrostaciju uzstādīšanai un ekspluatācijai nepieciešamo infrastruktūru - pievedceļus, laukumus, enerģijas pārvades un telekomunikāciju līnijas.

Līvbērzes pagasta Kaigu purvā un tam apkārt esošajā mežā nepilnu 10 hektāru platībā plānots izvietot 22 vēja turbīnas, kas kopumā gadā spētu saražot tādu elektroenerģijas apjomu, kas pielīdzināms apmēram 5% no visa Latvijas elektroenerģijas patēriņa gadā. Plānots, ka vēja parka būvniecība varētu sākties 2022.gadā.

Paredzēts, ka izbūvētā elektropārvades kabeļu līnija tiks pieslēgta pie Jelgavā esošās apakšstacijas Ganību ielā 86b.

Top komentāri

Ivo
I
Nez kas notiek ar pamatiem, kad VES nokalpo? Vai pamatus izņem, vai zaļi atstāj zemē?
VVZ
V
Ir tāda dokumentāla filma "Varenais vējš" par vēja elektrostacijām. Iesaku noskatīties. Un papildus- nekā zaļa tur nav. Esmu redzējis staciju spārnu noglabāšanu pēc to nolietošanas- spārni tiek ierakti zemē, jo stiklaplastu nevar utilizēt- tie ir sintētiskie sveķi kopā ar stikla šķiedru. Zeme tiek piegānīta un nav izmantojama. Vienai vēja elektrostacijai vajag ap 220 tonnām tērauda, 7 tonnām vara, 60 m3 dzelzsbetona. Vidi īpaši piedraņķē vara ieguves process.
Eva
E
OIK, kur jūs lienat Latvijas zemē , būvējiet savas naudas grābējas jūras līcī !
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas