Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Burovs netiek pie amata brīvostas valdē

Septiņi pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti, kā arī visi klātesošie opozīcijas domnieki šodien atturējās balsojumā par deputāta Oļega Burova (GKR) iecelšanu Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē, tāpēc viņš šo amatu vēl neieņems.

Lai gan kopumā zālē atradās 51 deputāts - visa opozīcija, kā arī Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies no Saskaņas izslēgtie domnieki, kā arī deputātu bloks Rīgai!, kurā apvienojušies deputāti Oskars Putniņš, Imants Keišs un Druvis Kleins, balsojumā nepiedalījās.

Attiecīgi Burova iecelšanu šajā amatā atbalstīja 27 Saskaņas un Gods kalpot Rīgai! deputāti. Līdz ar to netika nodrošināts nepieciešamais balsu skaits.

Brīvostas valdes sastāvs jāmaina, jo līdz ar ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, amatus atstās Andris Ameriks (GKR) un Nils Ušakovs (S). Ameriks valdes priekšsēdētāja amatu ieņems ne ilgāk kā līdz 1.augustam, bet pēc tam, ja valde nebūs izvirzījusi jaunu vadītāju, valde paliks bez priekšsēdētāja. Plānots, ka arī Ušakovs amatu Brīvostā atstās līdz 1.augustam.

Šodien domes sēdes darba kārtībā iekļautais lēmumprojekts paredzēja, ka Burovs ieņems Ušakova vietu.

Kā skaidroja Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs, frakcijai neesot izprotams, kādēļ šis jautājums bija jāskata ārkārtas sēdē un jāpieņem tieši šodien, jo pirms tam ar frakciju neviens par to nav diskutējis. "Mums nebija laika sagatavoties. Uz sēdi nebija uzaicināti arī ostas pārstāvji un ziņotāja bija juridiskās pārvaldes direktora vietniece," frakcijas nostāju pamatoja Petrovs.

Savukārt bloka Rīgai! pārstāvis Putniņš pauda viedokli, ka brīvostas valdes iecelšana patlaban ir sekundārs jautājums, jo pašvaldība jau vairākas nedēļas strādā bez mēra. "Sākumā ir jāievēl mērs un jāsaprot, kādā virzienā dome turpmāk strādās. Pēc tam varēs dalīt amatus," sacīja Putiņš.

Rīgas brīvostas valdē ir astoņi valdes locekļi - četri pašvaldības pārstāvji un četri Ministru kabineta iecelti pārstāvji, kurus virza ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides ministri.

Rīgas domi patlaban ostā pārstāv Ameriks, Ušakovs, no Saskaņas nesen izslēgtais, tagad Neatkarīgo deputātu frakcijas loceklis Vadims Baraņņiks un Mihails Kameņeckis (S).

Finanšu ministrijas pārstāve ir Baiba Bāne, Satiksmes ministrijas - Džineta Innusa, Ekonomikas ministrijas - Pāvels Rebenoks, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas - Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA).

Top komentāri

Jupis
J
Izrakstīja atvaļinājumu no Rīgas brīvostas valdes.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas