Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Jauni laika limita ierobežojami nekādā veidā nevar tikt atbalstīti, norādīja Vienotības frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis

Daļa RD opozīcijas neapmierināta arī ar jauno nolikuma redakciju par laika ierobežojumu jautājumiem

Rīgas domes opozīcijas partijas jauno pašvaldības nolikuma redakciju, kura paredz noteikt, ka domes sēdē katrs deputāts varēs uzdot jautājumus ziņotājam 10 minūtes, visticamāk, neatbalstīs, aģentūrai LETA pauda opozīcijas pārstāvji. Visi opozicionāri gan apstiprināja, ka oficiāli nekādu informāciju no priekšsēdētāja saņēmuši nav un koalīcijas ieceres uzzinājuši tikai no informācijas medijos.

Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Bordāns un arī Vienotības frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis aģentūrai LETA sacīja, ka jauni laika limita ierobežojami nekādā veidā nevar tikt atbalstīti un nolikums būtu jāatjauno tādā redakcijā, kādā tas bija gada sākumā.

Nacionālās apvienības pārstāvis Nauris Puntulis norādīja, ka tā kā oficiāli nekādu informāciju no priekšsēdētāja viņa partija saņēmusi nav, viņš nevarot komentēt arī plānotās izmaiņas un frakcija tikai rīt pieņems lēmumu par savu nostāju.

Savukārt Latvijas attīstībai (LA) frakcijas vadītājs Juris Pūce sacīja, ka, spriežot pēc medijos izskanējušās informācijas, daļa no koalīcijas priekšlikumiem ir tādi paši, kādus to bija piedāvājusi LA, kas nozīmē, ka tie varētu būt atbalstāmi. "Taču tā kā oficiālas nolikuma izmaiņas mēs redzējuši neesam, grūti spriest - kas varētu un kas nevarētu būt atbalstāms," sacīja Pūce.

Patlaban Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas dienas kārtībā jautājums par nolikuma grozīšanu pievienots vēl nav.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem izvērtēs Rīgas domes saistošo noteikumu nolikuma grozījumus, kad Rīgas domē tiks pieņemts domes lēmums par noteiktu grozījumu veikšanu vai atcelšanu, kā arī dokuments tiks nosūtīts ministrijai.

"Atbilstoši Rīgas domes rakstveidā sniegtajai informācijai - jautājums par nolikuma grozījumiem pašvaldībā tiks skatīts domes sēdē šī gada 21. maijā. Līdz ar to VARAM veiks apstiprinātā pašvaldības lēmuma par iekšējā normatīvā akta izvērtēšanu tiklīdz tas tiks iesūtīts ministrijai," norādīja VARAM pārstāvji.

Kā ziņots, Rīgas dome rīt, 16. maijā, iecerējusi skatīt pašvaldības nolikuma grozījumus, rosinot noteikt, ka domes sēdē katrs deputāts varēs uzdot jautājumus ziņotājam 10 minūtes vai 20 minūtes, pieņemot pašvaldības budžetu.

Ja deputātiem ar šo laika limitu informācijas iegūšanai nepietiks, izskatāmais lēmuma projekts tiek nosūtīts atkārtotai izskatīšanai atbildīgajai komitejai. Komitejas sēdē ziņotājam jautājumus varēs uzdot neierobežoti, arī deputāti, kas nav attiecīgās komitejas locekļi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 606

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas