Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jaunais Saeimas sasaukums viskūtrākais uz darbu sākšanu komisijās

Divas nedēļas, ko 13. Saeima plāno gaidīt līdz līdz deputātu ievēlēšanai parlamenta komisijās, ir ilgākais laiks, ja salīdzina ar iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem. Līdz šim ilgākais laiks starp Saeimas pilnvaru sākumu un lēmumu par deputātu ievēlēšanu komisijās bija deviņas dienas, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

12. Saeimā no pirmās parlamenta sēdes līdz lēmumam par komisiju sastāvu pagāja divas dienas, 11. Saeimā - trīs dienas, bet 10. Saeimā - divas dienas, aģentūra LETA noskaidroja parlamentā.

9. Saeimā līdz komisiju ievēlēšanai bija nepieciešams ilgāks laiks - pirmā parlamenta sēde notika 7. novembrī, bet par komisijām tika lemts 16. novembrī, 8., 7., 6.Saeimā arī bija nepieciešamas deviņas dienas līdz deputātu ievēlēšanai komisijās.

Tikmēr 5. Saeima, kas bija pirmā pēc neatkarības atgūšanas, uz pirmo sēdi sanāca 1993. gada 6. jūlijā, un šajā dienā izveidoja Saeimas kārtības ruļļa izstrādāšanas komisiju, bet nākamajās dienās - vairākas citas.

Līdz deputātu ievēlēšanai komisijās lielākā daļa likumdošanas darba Saeimā faktiski nevar notikt. Tāpat parlamentārieši pagaidām nevar lemt par 12. Saeimas nepabeigto likumprojektu pārņemšanu.

Politiķi dažādi vērtē šo situāciju. Piemēram, ilggadējs deputāts Andrejs Klementjevs (Saskaņa), kurš arī strādā parlamenta Prezidijā, aģentūrai LETA sacīja, ka iepriekšējie sasaukumi raitāk sāka darbu un šāda situācija nav pieredzēta. Viņš norādīja, ka frakciju pārstāvju padomē mudinājis sākt darbu ātrāk un negaidīt valdības izveidi, jo komisiju vadību un pārstāvjus pēc tam var pārvēlēt. Klementjevs sacīja, ka politiķi komisiju amatpersonu vēlēšanas ļoti sasaista ar valdības veidošanu, bet, viņa ieskatā, tas nav pareizi.

Premjera amatam nominētais Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) žurnālistiem gan pauda, ka darbs parlamentā notiek. Pirmajā parlamenta sēdē tika ievēlēts Prezidijs, kas arī vada Saeimas darbu. Vienlaikus Bordāns uzsvēra, ka pašlaik norit valdības veidošana, kas var ietekmēt arī komisiju vadību. Politiķis gan piebilda, ka maksimāli ātri jāsāk notikt arī komisiju sēdēm.

Tikmēr politiķis Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība) atgādināja, ka šonedēļ notika Saeimas sēde, kurā tika ievēlēts Prezidijs, nākamnedēļ arī būs sēde, kurā deputāti lems par Saeimas komisijas izveidošanas noteikumiem. Tāpat ļoti daudz laika tiekot pavadīts, jaunajiem deputātiem iepazīstoties ar parlamenta kārtību. "Es nedomāju, ka viņi algu saņem ne par ko," akcentēja Rinkēvičs.

Kā ziņots, Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20. novembrī.

Deputāti gan atalgojumu saņems kopš 6. novembra, arī līgumus ar deputātu palīgiem varot noslēgt kopš 6. novembra.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas