Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

KPV LV norobežojas no saistības ar Memory Water

KPV LV Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens paziņojumā medijiem uzsver, ka partijai un tās veidojošajam kodolam un biedriem nav nekāda sakara ar uzņēmumu Memory Water.

"Līdz ar to nepatiess ir TV3 raidījuma Nekā personīga izskanējušais apgalvojums par partijas it kā iespējamo saistību ar šo uzņēmumu, kā rezultātā tas būtu saņēmis priekšrocības sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanā. Uzņēmuma priekšvēlēšanu aktivitātes bija saistītas ar cilvēkiem, kas šobrīd vairs nav partijā, turklāt ceļi šķīrās pēc vēlēšanām atšķirīgo uzskatu dēļ. Līdz ar to maldīgs ir pieņēmums, ka uzņēmums jebkādā veidā ir saistīts ar partiju vai partijas cilvēkiem," informē Pucens.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) rosinās Labklājības ministriju (LM) pārskatīt piešķiršanas noteikumus sociālā uzņēmuma statusa saņemšanai, nosakot daudz stingrākus kritērijus. "Šis gadījums pierāda to, ka ir nepieciešams mainīt statusa piešķiršanas nosacījumus, lai nākotnē samazinātu riskus, ka tas tiek izmantots negodprātīgi un ne sabiedrības interesēs. Sociālais uzņēmuma likums tika radīts ar mērķi palīdzēt integrēt sabiedrībā un darba vidē personas ar invaliditāti, un tā tam arī jāpaliek," uzsver Petraviča.

"Par atbilstību sociālā uzņēmuma statusam lemj ministrijas ierēdņu veidota komisija, ko vada LM valsts sekretāra vietniece. Ministre nav iesaistīta šajā procesā. Sākotnējo komisijas lēmumu nepiešķirt statusu  pēc Memory Water sūdzības saņemšanas pārskatīja valsts sekretārs, kurš vadījās pēc juridiskiem un tiesiskiem apsvērumiem. Savukārt par granta finansējuma piešķiršanu lemj finanšu institūcija Altum – Labklājības ministrija nepiešķir finanšu atbalstu, bet tikai piešķir sociālā uzņēmuma statusu," norādīts KPV LV paziņojumā presei. 

Raidījums Nekā Personīga vēstīja, ka SIA Memory water pretēji ekspertu lemtajam ieguvis sociālā uzņēmuma statusu KPV LV  pārvaldītajā Labklājības ministrijā. Uzņēmums pirms Saeimas vēlēšanām atbalstīja KPV LV, par ko izpelnījās KNAB sodu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(18)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Atdzīvina mūžīgo likumu(1)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas