Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nīcas novadā nolemts izķert klaiņojošus dzīvniekus

Nīcas Novada dome ar SIA EKO Kurzeme ir noslēgusi līgumu par suņu un kaķu izķeršanu. Līgumam esot arī iedzīvotājus audzinošs raksturs. Citos novados klaiņojošie suņi sagādājot krietnas problēmas, taču ar tām tiekot galā citādāk, vēsta laikraksts Kurzemes vārds.

Nīcas Novada dome saņēmusi iedzīvotāju un tūristu riteņbraucēju sūdzības par nepieskatītiem suņiem. Deputāti pieņēmuši saistošos noteikumus, tiks noslēgts līgums ar SIA EKO Kurzeme. Pērn novadā par suņu nepieskatīšanu to saimniekiem sastādīti četri protokoli. Februārā sākumā rīkots reids. Viens klaiņojošs suns noķerts un aizvests uz dzīvnieku patversmi. Saskaņā ar līgumu saimniekam 14 dienu laikā bijis iespējams suni atgūt. Šādus reidus paredzēts rīkot arī turpmāk.

Pāvilostas novadā ir saistošie noteikumi, kas regulē to, kā rīkoties ar klaiņojošiem dzīvniekiem. Klaiņojoši suņi Pāvilostā esot redzami visai bieži. Dzīvnieki mēdzot atklīst līdz pilsētas centram arī no citiem pagastiem. Notiekot arī tā, ka garāmbraucēji savus kustoņus pametot šosejas malā. SIA "EKO Kurzeme" Novada domei tie esot par dārgu. Par viena suņa noķeršanu un turēšanu dzīvnieku patversmē jāšķiras gandrīz no 100 latiem. Domes pagalmā pat esot suņu būda, kur nereti naktsmājas rod noklīduši suņi.  

Arī Aizputes novadā var sastapt klaiņojošus suņus. Tā esot visai aktuāla problēma. Iedzīvotājiem tiekot izteikti brīdinājumi par savu mājdzīvnieku nepieskatīšanu.  Bet Grobiņas Novada dome neuzskata par primāru nepieciešamību algot firmu suņu izķeršanai. Tā jau neesot, ka suņi bariem klaiņotu pa pilsētu. Klaiņojoši suņi sagādājot nedienas meža zvēriem, ļaunprātīgi cilvēki dzīvniekus izmetot arī šosejas malā. 

SIA EKO Kurzeme izpilddirektors Andris Karlsons Kurzemes Vārdam stāsta, ka laukos kaut kā ir jācīnās ar klaiņojošiem suņiem. Mednieki suni nogalināt drīkstot tikai tad, ja tas uzbrūk cilvēkam vai lopam.

Durbes novadā savākts bars suņu, kas kādā dzīvoklī turēti neatbilstošos apstākļos. Bet klaiņojošu suņu Durbē neesot. Lielākas problēmas tie sagādājot Dunalkas pusē. Tāpat kā Durbes pilsētā, arī tur publiski ir pieejams "Dzīvnieku aizsardzības likums" un mājdzīvnieku turēšanas noteikumi. Par likuma pārkāpšanu var uzlikt sodu līdz 500 latu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas